0 800 30 17 30

Дитяча інфектологія в Дніпрі

У відділенні дитячої інфектології діагностують інфекційні захворювання, викликані хвороботворними вірусами та бактеріями, призначають лікування.

Запис на прийом дитячого інфекціоніста у Дніпрі в медичному центрі «ОН Клінік Дніпро» ведеться цілодобово.

Ми лікуємо: 

Що лікує дитячий інфекціоніст у Дніпрі?

Дитячий інфекціоніст — це лікар, який займається лікуванням і профілактикою інфекційних хвороб. У медичному центрі «ОН Клінік Дніпро» дитячий інфекціоніст лікує:

 • вірусні інфекції — ГРВІ, вітряну віспу, інфекційний мононуклеоз, ВІЛ-інфекцію, кір, краснуху, гепатити;
 • бактеріальні інфекції — хвороба Лайма, бешиха, гостра кишкова інфекція. Бактеріальна інфекція в дитини протікає важко через несформований імунітет і нестійкість до патогенних мікроорганізмів;
 • опортуністичні інфекції — мікобактеріоз, токсоплазмоз, які небезпечні ураженням мозку та очей.

Записатися на прийом до дитячого інфекціоніста необхідно за появи перших ознак захворювань. Рання діагностика полегшує перебіг хвороби.

Симптоми інфекційних захворювань у дітей

Клінічні прояви хвороби залежать від типу вірусу і дії його на організм. Симптоми інфекційних захворювань у дітей:

 • висока температура;
 • висип, свербіж;
 • запалення лімфатичних вузлів;
 • інтоксикація (блювота, діарея);
 • кашель, нежить;
 • біль у горлі;
 • відчуття ломоти в суглобах і м'язах;
 • головний біль.

У разі здуття живота, пожовтіння шкірних покривів і склер очей, потемніння кольору сечі та освітлення випорожнень слід звернутися до інфекціоніста-гепатолога. Лікар проведе огляд, призначить лабораторні дослідження та лікування.

Після укусу кліща або тварини необхідне обстеження у паразитолога-інфекціоніста. Лихоманка, головний біль, збільшення лімфовузлів, біль у м'язах, почервоніння і набряк місця укусу можуть бути ознаками бореліозу (хвороби Лайма), кліщового енцефаліту.

У разі болю в животі, діареї, різкої втрати у вазі, високої температури необхідно звернутися до лікаря-гельмінтолога. Гельмінтолог лікує захворювання, зумовлені наявністю в організмі паразитичних черв'яків, які спричиняють алергічні та токсичні реакції.

Ознаки кишкової інфекції — підвищення температури, втрата апетиту, діарея, нудота, блювота. Під час кишкової інфекції в дитини відбувається стрімке погіршення самопочуття зі зневодненням, млявістю, судомами.

Консультація дитячого інфекціоніста в Дніпрі

Консультація дитячого інфекціоніста необхідна в разі клінічних проявів захворювання. Етапи прийому дитячого інфекціоніста:

 1. Збір анамнезу пацієнта, епідеміологічних даних (поїздки, контакти з інфікованими), фізикальний огляд (обстеження шкіри, горла, лімфатичних вузлів).
 2. Проведення обстежень, здача аналізів.
 3. Призначення лікарських препаратів (антибактеріальних, протизапальних, знеболювальних, протипаразитарних, жарознижувальних). За необхідності імунолог-інфекціоніст, щоб підвищити імунітет у дитини, прописує вітаміни. Під час лікування вірусної інфекції в дитини призначають противірусні препарати. 

Дитячий інфекціоніст перевіряє наявність вакцинацій, консультує щодо схеми введення вакцин за їх відсутності, щодо необхідності вакцинації від інфекційних хвороб під час поїздок в екзотичні країни. Профілактика інфекційних захворювань — вакцинація. 

Без своєчасної діагностики та лікування захворювання можуть переходити в хронічну форму і призводити до ускладнень (ураження дихальних шляхів, кровоносної системи та головного мозку). Діагностика захворювань проводиться лабораторними методами. Аналізи на інфекцію

 • бактеріологічні дослідження;
 • аналіз крові, сечі;
 • мазок на флору;
 • аналіз на хворобу Лайма;
 • аналіз на ВПЛ;
 • тестування на COVID-19.

Перелік досліджень підбирається лікарем індивідуально і залежить від симптоматики. Результати обстежень показують наявність в організмі вірусної або бактеріальної інфекції, від яких залежить вибір терапії. 

У разі виключення в анамнезі інфекцій лікар-інфекціоніст скеровує на консультацію педіатра, яка необхідна в разі затримки фізичного або психоемоційного розвитку, появи симптомів ГРВІ, для коригування схеми лікування. При появі симптомів захворювання на сайті медичного центру «ОН Клінік Дніпро» можна поставити запитання дитячому інфекціоністу онлайн

Записатися до дитячого інфекціоніста на консультацію в медичному центрі «ОН Клінік Дніпро» можна за телефоном, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом.

Кравченко Олена Миколаївна
Кравченко Олена Миколаївна
Лікар відділення інфектології

Вартість прийому лікарів інфектології у Дніпрі

Виклик лікаря інфекціоніста додому
Виклик лікаря інфекціоніста додому в неділю або святкові дні
Консультація інфекціоніста
ОНЛАЙН Консультація інфекціоніста
ОНЛАЙН Консультація інфекціоніста за кордон

Лікарі інфектології ОН Клінік Дніпро

Адреса: Дніпро, пр. Д. Яворницького, 107а

Дитяче відділення «ОН Клінік Дніпро»
Приймаємо: Пн - Сб: 8:00 - 20:00; Нд: 9:00 - 15:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.