Дієта при геморої: меню на тиждень

Геморой розвивається на тлі порушень роботи органів шлунково-кишкового тракту (наприклад, гастриту, дисбактеріозу, коліту), і навіть провокується зовнішніми чинниками.
Причини геморою:
Геморой проявляється дискомфортом та больовими відчуттями під час дефекації, кров'ю у випорожненнях, припухлістю у задньому проході. За перших ознак геморою необхідна консультація проктолога, який діагностує та призначає лікування захворювання на ранній стадії, завдяки чому можливо уникнути ускладнень: ректальної кровотечі, запалення гемороїдальних вузлів або утворення тромбів.
Дієта обов'язково входить у курс лікування геморою. Правила у харчуванні при геморої полягають у повному виключенні смаженої, жирної та гострої їжі. Продукти, заборонені при геморої:
Також при геморої варто обмежити вживання продуктів, здатних викликати процес бродіння в організмі: кисіль, картоплю, каву, какао, газовані напої, пакетовані соки, квас. Потрібно уникати їжі, яка провокує метеоризм (наприклад, здобу, білий хліб та макарони).
При геморої з обережністю слід вживати фрукти кислих сортів (апельсини та лимони), а також фрукти з властивостями, що «закріплюють», наприклад, банани, хурму, груші. Дієта при гострому геморої повинна бути максимально строга: основу меню повинні складати овочі, багаті на клітковину, бажано у відвареному вигляді (морква, буряк, гарбуз, баклажан) і каші на воді, необхідно відмовитися від важкої білкової їжі (м'яса, яєць, сиру, риби).
При геморої потрібно віддавати перевагу їжі, яка не створює навантаження на органи шлунково-кишкового тракту, а, навпаки, сприяє травленню та регулярній дефекації. Можна їсти при геморої:
Потрібно уникати гарячої і холодної їжі, слід їсти маленькими порціями (4-5 разів на день). У раціоні мають бути страви з варених та свіжих овочів, оскільки вони містять велику кількість клітковини. Також при геморої корисно їсти фрукти (яблука, банани, сливи, персики та абрикоси), тільки не кислі сорти та дозрілі.
При геморої потрібно їсти каші, перевагу варто віддавати гречаній, перловій та вівсянці, приготованих на воді (допускається невелика кількість вершкового масла). Солодощі при геморої можна замінити на сухофрукти, горіхи, пастилу, сухе печиво, мед.
Важливим правилом при геморої є вживання достатньої кількості води для організму (близько 1,5-2 літри на добу), слід віддавати перевагу чистій негазованій воді. Правильний водний баланс допомагає позбутися твердих калових мас і полегшити їхнє відходження. При геморої можна пити зелений або неміцний чорний чай, несолодкі компоти, допускається слабогазована вода за відсутності протипоказань (наприклад, виразки шлунка або гастриту).
При геморої слід виключити алкоголь, оскільки він сприяє розширенню судин і може спровокувати загострення захворювання (збільшення гемороїдальних вузлів). Токсичні метаболіти, що знаходяться у спиртних напоях, пошкоджують мікрофлору кишечника, погіршують всмоктування корисних речовин із продуктів харчування, подразнюють слизову оболонку прямої кишки. Зрідка допускається вживання малих доз неміцних та негазованих спиртних напоїв, наприклад вина, настоянки, лікеру, вермуту.
Правильно складене меню на кожен день при геморої допоможе уникнути порушення випорожнень, покращити процес травлення і полегшити випорожнення кишечника. Кулінарні рецепти страв підбираються переважно із відварюванням або запіканням продуктів. Основні прийоми їжі повинні доповнюватися перекушуванням протягом дня. До перекушування можна віднести галетне печиво із зеленим чаєм, фрукти (яблука, банани, сливи) та горіхи. Декілька простих рецептів страв, рекомендованих при геморої, представлені нижче.
Сухофрукти можна додавати будь-які до смаку, це може бути чорнослив, горіхи, фініки. Кашу можна їсти з цільнозерновим хлібцем.
Салат можна їсти із цільнозерновим хлібом.
Гарнір можна доповнити салатом із свіжих овочів, заправлених оливковою олією.
До омлету можна додати розсільний сир при подачі.
Розвитку геморою сприяє генетична схильність до патологічного розширення вен, і навіть спосіб життя. Для зниження ризиків появи геморою варто дотримуватись деяких профілактичних заходів:
Також необхідно уникати травмування слизової оболонки ануса, своєчасно лікувати проктологічні захворювання: анальну тріщину, коліт, проктит.
Геморой є захворювання судин анального отвору і пройти самостійно воно не може. Геморой необхідно лікувати у проктолога.
Період повного загоєння після операції на геморой залежить від індивідуальних особливостей (віку, стадії геморою, наявності супутніх захворювань), тому дієта триває за призначенням лікаря. Крім того, важливо дотримуватися принципів здорового харчування.
Щоб зробити випорожнення м'якими, необхідно пити не менше двох літрів чистої води на день і правильно харчуватися, дотримуючись дієти при геморої, призначеної лікарем. Також можна додати до раціону продукти харчування, які допоможуть розм'якшити калові маси, до таких відносяться горіхи, насіння льону, оливкова або кокосова олія.
Якщо закреп при геморої з’явився, необхідно звернутися до лікаря. Можна скористатися послугою консультації проктолога онлайн, за потреби лікар призначить проносні препарати.
При геморої сир слід вживати з обережністю, оскільки його тверді сорти містять велику кількість лактози, казеїну та жиру, які можуть спровокувати запор та ускладнити травлення. Можна їсти м'які та не жирні сирні сорти, наприклад, фета чи бринзу, але лише з малою кількістю солі.