Ректороманоскопія в Черкасах
Для діагностики захворювань прямої кишки застосовується ректороманоскопія. Записатися на ректоскопію в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна цілодобово.
Що таке ректороманоскопія
Ректороманоскопія – це ендоскопічний метод обстеження нижніх відділів товстого кишківника (сигмовидної та прямої кишки) за допомогою відеоприладу. Ректоскопія – це дослідження тільки прямої кишки. Аноскопія – це огляд заднього проходу і нижньої частини прямої кишки.
Що показує ректороманоскопія
Аноскопія і ректоскопія – безпечні та щадні методики ендоскопічного обстеження. Вони дають змогу точно і достовірно визначити стан сигмовидної та прямої кишки. Ректоскопія показує стан слизової оболонки кишківника, дає змогу виявити кровотечу, ознаки запалення і новоутворення товстої кишки.
Ректоскопія за геморою дає змогу визначити наявність гемороїдальних вузлів і активну кровотечу з них. У разі зовнішнього і поверхневого розташування геморою проктолог проведе аноскопію, яка вирізняється меншою глибиною проникнення в просвіт кишківника. Під час ендоскопічного обстеження кишківника проктолог може взяти біопсію слизової оболонки (ділянку тканини для дослідження під мікроскопом).
Що показує ректороманоскопія?
Показання до ректороманоскопії
Ректороманоскопію прямої кишки роблять у разі появи скарг на виділення крові з ануса після або під час дефекації, періанального свербежу, болю в ділянці заднього проходу, порушення випорожнення (закреп і діарея). Показанням до ректороманоскопії кишківника також є анемія (недокрів'я), яка може бути наслідком кишкової кровотечі.
Ректоскопію роблять для діагностики запальних, судинних і неопластичних захворювань нижніх відділів кишківника. Показання до ректороманоскопії:
- геморой;
- запальні захворювання товстого кишківника (проктит, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт);
- доброякісні та злоякісні пухлини прямої кишки;
- свищі заднього проходу.
Проходити ректороманоскопію як профілактичне обстеження необхідно всім чоловікам і жінкам у віці 50 років у рамках скринінгу онкозахворювань. Ректоскопія дає змогу виявити передракові захворювання (наприклад, ректальні та анальні поліпи) і рак прямої кишки на початкових стадіях, які піддаються лікуванню.
Ректороманоскопія може бути не тільки діагностичною, а й лікувальною. Ендоскопічним шляхом проводяться малоінвазивні хірургічні маніпуляції для лікування проктологічних проблем: припікання гемороїдальних вузлів, видалення поліпів і наростів.
Підготовка до ректороманоскопії в Черкасах
Ректороманоскопію проводять натщесерце. За день до дослідження і в день ендоскопії лікар може порекомендувати очисні клізми.
Підготовка до ректоскопії починається за три-п'ять днів до обстеження з дотримання дієти. Перед ендоскопією кишківника з раціону необхідно виключити:
- продукти, що викликають підвищене газоутворення (свіжий хліб, бобові, капусту, газовані напої);
- насіння;
- зерна;
- каші грубого помелу;
- яскраво забарвлені овочі (буряк).
Підготовка перед ректоскопією необхідна, щоб очистити слизову оболонку кишківника для отримання достовірних результатів діагностики. Ректороманоскопію без підготовки проводять у невідкладних випадках, наприклад, у разі гострої кровотечі.
Ректороманоскопія в Черкасах
Ректоскопію та аноскопію проводять за допомогою відеоприладів (ректороманоскопа й аноскопа), які вводять у просвіт кишківника через задній прохід. Пристрої здатні проникати на глибину 28-32 см для перевірки сигмовидної кишки і 8-12 см – для ануса.
Обстеження прямої кишки проводять у положенні лежачи на лівому боці із зігнутими ногами. Алгоритм проведення ректороманоскопії:
- Пацієнт розташовується на кушетці в положенні на боці спиною до лікаря.
- Проктолог нанесе місцевий анестетик на область заднього проходу та інструмент.
- Лікар введе ректоскоп у порожнину прямої кишки через задній прохід і проконтролює зображення на екрані.
- Після процедури лікар видасть висновок ректороманоскопії.
Ректороманоскопія триває в середньому 15 хвилин. Огляд кишківника є безболісною процедурою.
апарат для проведення ректоскопії кишківника в медичному центрі ОН Клінік Черкаси
Протипоказання до ректороманоскопії
Протипоказання до ректоскопії включають гострі періоди інфаркту міокарда, серцевої недостатності, аритмії, інсульту, загострення бронхіальної астми та хронічного обструктивного захворювання легень. Ректороманоскопія протипоказана в разі гострих інфекційних захворювань (грипу, коронавірусної інфекції). Аноскопію та ректоскопію слід відкласти в разі підвищення температури тіла, під час кишкових інфекцій, а також у разі гострої анальної тріщини. Ректороманоскопію можна проводити під час місячних.
Записатися на прийом до проктолога й ректороманоскопію в Черкасах у медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Дізнатися ціну ректороманоскопії можна також на сайті та за телефоном.
Название | Цена |
Первинний прийом лікаря-колопроктолога | 550 грн |
Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога | 500 грн |
Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду | 550 грн |
Вартість прийому проктологів у Черкасах
Проктолог у Черкасах за адресою:
Черкаси, вул. Чехова, 43
- По мапі
- Аеропанорама