Лікування геморою в Черкасах
Геморой є хронічним судинним захворюванням прямої кишки. Профілактикою, діагностикою та лікуванням геморою займається проктолог. Записатися на прийом до проктолога в медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна цілодобово.
Причини геморою
Геморой – це судинне захворювання прямої кишки, яке характеризується розширенням вен кишківника. До гемороїдального розширення схильні вени нижнього відділу прямої кишки на межі анального отвору.
Розвитку геморою сприяє підвищений тиск на вени малого таза. Причини геморою:
- генетична схильність;
- важке фізичне навантаження і підняття важких предметів;
- закреп.
Геморой у жінок часто розвивається після вагітності, тому що матка, яка росте, чинить тиск на судини малого таза. Захворювання судин прямої кишки може поєднуватися з варикозом вен нижніх кінцівок.
Причини геморою
Симптоми геморою
Геморой – це хронічне захворювання, яке протікає хвилеподібно з періодами загострень і ремісій. Геморой початкової стадії може проходити безсимптомно.
У разі потовщення вен прямої кишки в її просвіті з'являються гемороїдальні вузли, які можуть бути видні візуально. Ознаки геморою:
- біль і кров із заднього проходу;
- утруднення дефекації;
- свербіж і мокнуття в ділянці заднього проходу.
Кровотеча за геморою пов'язана з дефекацією і може мати вигляд домішок крові в калі або кров'янистих крапель на білизні та туалетному папері. Розрив гемороїдальних вузлів супроводжується активною кровотечею з ануса. Симптоми геморою у жінок після вагітності можуть поєднуватися з розширенням вен промежини і геніталій.
Види та стадії геморою
Залежно від розташування гемороїдальних вузлів розрізняють види геморою: зовнішній і внутрішній. За зовнішнього геморою вузли видно візуально в просвіті анального отвору, а за внутрішнього – розташовуються в просвіті прямої кишки. Внутрішній геморой може проявлятися тільки періодичними виділеннями крові із заднього проходу, тоді як зовнішній геморой супроводжується періанальним свербінням і мокнуттям.
Як виглядає геморой?
У разі переміщення вузлів із просвіту прямої кишки назовні геморой називається випавшим. Залежно від тяжкості симптомів виділяють чотири стадії геморою:
- За геморою першої стадії симптоми з'являються періодично і проявляються помірними виділеннями крові після дефекації, гемороїдальні вузли розташовуються всередині.
- За другої стадії геморою симптоми постійні, гемороїдальні вузли можуть випадати після акту дефекації.
- За третьої стадії геморою випадання гемороїдальних вузлів може статися під час фізичного навантаження, вузли вправляються самостійно.
- За четвертої стадії геморою вузли не вправляються без лікарського втручання.
Стадії геморою
У разі закупорки гемороїдальних вузлів тромбами розвивається тромботизований геморой. Тромботизація прямокишкових вузлів супроводжується загостренням геморою і появою болю в ділянці заднього проходу.
Діагностика геморою в жінок і чоловіків у Черкасах
Геморой не може минути самостійно, тому за появи ознак захворювання (крові в калі або дискомфорту в періанальній ділянці) необхідно записатися на консультацію до проктолога. Для діагностики геморою лікар проведе зовнішній огляд промежини, пальцеве дослідження прямої кишки і ректоскопію (інструментальний огляд заднього проходу за допомогою відеоприладу). Для виключення анемії (недокрів'я) внаслідок кровотеч із гемороїдальних вузлів проктолог призначить клінічний аналіз крові.
Лікування внутрішнього геморою в Черкасах
Лікування геморою включає немедикаментозні методи, медикаментозну терапію і хірургічне видалення геморою. Медикаментозне лікування геморою включає препарати для зміцнення венозних стінок. Таблетки від геморою допомагають уповільнити прогресування захворювання, але не здатні усунути наявні гемороїдальні вузли. Для зняття гострого болю при геморої лікар призначить знеболювальні засоби у формі таблеток і ректальних свічок.
У медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» застосовуються безопераційні методики лікування геморою, які лікар підбирає на основі діагностичних даних: стадії захворювання, особливостей організму та інших чинників.
Хірургічне лікування геморою може бути класичним і малоінвазивним (низькотравматичним). У медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» використовуються три методи безопераційного лікування геморою:
- латексне лігування;
- інфрачервона коагуляція;
- лазерне видалення геморою.
лігатор для лікування геморою в медичному центрі ОН Клінік Черкаси
Вибір методу лікування геморою залежить від тяжкості захворювання. У деяких випадках проктолог може порадити комбіноване лікування із застосуванням кількох методик.
Лікування зовнішнього геморою в Черкасах
Лікування зовнішнього геморою не відрізняється від терапії внутрішнього. Зовнішній геморой, як правило, приносить більший дискомфорт і загрожує інфікуванням вузлів, що випали, тому його усунення не можна відкладати. Зовнішній геморой початкових стадій піддається малоінвазивному видаленню лазером.
За геморою четвертої стадії, що супроводжується постійним випаданням вузлів, необхідне відкрите хірургічне втручання. Операція за геморою являє собою висічення гемороїдальних вузлів скальпелем і називається гемороїдектомією.
Видалення геморою лазером у Черкасах
Лазерна терапія геморою (лазерна вапоризація) – це амбулаторна малоінвазивна процедура, що дає змогу вилікувати геморой на першій і другій стадії. Видалення лазером застосовують у разі внутрішнього і зовнішнього геморою.
Лазерна вапоризація гемороїдальних вузлів проходить в умовах проктологічного кабінету. Етапи лазерного лікування геморою:
- Пацієнт розташовується на кушетці в положенні на лівому боці.
- Проктолог дезінфікує періанальну область і наносить місцевий анестетик.
- Лікар оглядає анальний канал і пряму кишку за допомогою ректоскопа, знаходить гемороїдальні вузли і припікає їх лазером.
- Після процедури лікар може накласти стерильну пов'язку на область заднього проходу.
Після лазерного видалення геморою проктолог порекомендує гігієнічний режим: підмивання після кожного відвідування туалету, промакування періанальної зони чистими рушниками. Лікар також призначить дату повторного огляду для контролю за загоєнням післяопераційних ран.
Під час лазерного припікання геморою хірург одночасно припікає судини та знищує патогени. Переваги видалення гемороїдальних вузлів лазером:
- безболісність – процедура проводиться під місцевою анестезією;
- короткий термін реабілітації – через дві години після вапоризації пацієнт повертається до звичних справ;
- низький ризик післяопераційних ускладнень або рецидиву геморою.
Курс висічення геморою лазером складається з п'яти-восьми маніпуляцій. Лазерна вапоризація може застосовуватися для лікування геморою в жінок.
Реабілітація після лазерної вапоризації гемороїдальних вузлів
Реабілітація після видалення геморою лазером триває до двох тижнів. Процедура проходить амбулаторно: одразу після відвідування лікаря можна повернутися до свого звичного способу життя: на роботу або до сім'ї. У перші два тижні після лазерної вапоризації гемороїдальних вузлів необхідно обмежити купання у відкритих і закритих водоймах, відвідування сауни. Протягом післяопераційного періоду після видалення геморою хірургічним шляхом слід обмежити фізичну активність.
Для профілактики геморою необхідно уникати закрепів і підйому надмірних важких предметів, а також узагальнювати дієту. Дієта за геморою дає змогу уникнути закрепів і знизити зусилля під час дефекації. Харчування за геморою має містити підвищену кількість овочів, фруктів, каш і зернових, а також достатню кількість питної води.
Записатися на прийом до проктолога й лікування геморою в Черкасах у медичному центрі «ОН Клінік Черкаси» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Дізнатися вартість операції з видалення геморою лазером можна також на сайті та за телефоном.
Название | Цена |
Первинний прийом лікаря-колопроктолога | 550 грн |
Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога | 500 грн |
Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду | 550 грн |
Вартість прийому проктологів у Черкасах
Проктолог у Черкасах за адресою:
Черкаси, вул. Чехова, 43
- По мапі
- Аеропанорама