Лазерне лікування в проктології: все, що потрібно знати

Лазерне лікування в проктології: все, що потрібно знати
Читати 6 хвилин | Опубліковано: 30 November 2021 | Перегляди 10376
Коли справа стосується проктологічних проблем, більшість людей не поспішають звертатися по допомогу до лікарів, покладаючи надії на аптечні мазі та свічки.

Але от халепа: після короткочасного полегшення біль в анусі повертається з новою силою.

На щастя, існують ефективніші методи лікування геморою та інших ректальних патологій, і один із них — лазерна хірургія. У чому її особливість та як застосовується лазер у проктології, розкажуть лікарі мережі медичних центрів «ОН Клінік».

Що таке лазерна проктологія

Лазерною проктологією називають лікування лазером станів, пов'язаних з товстою кишкою, анусом і прямою кишкою. Цей метод заснований на впливі на уражену область високоенергетичним світлом, яке дозволяє безпечно зробити розріз (висічення), не зачепивши здорові тканини.

Сьогодні лазер вважається одним із найефективніших методів лікування проктологічних патологій, оскільки практично виключає ризик рецидивів і розвитку ускладнень під час процедури.

У чому переваги застосування лазера в проктології?

Ми вже з'ясували, що безрецептурні препарати не мають належного ефекту. За призначенням лікаря для видалення гемороїдальних вузлів і лікування інших проктологічних захворювань може проводитись хірургічне втручання або малоінвазивні процедури.

Лазерна терапія є малоінвазивною процедурою, про переваги якої розповість Олександр Асляєв, лікар-проктолог, хірург медичного центру «ОН Клінік Дніпро»:

«Активне застосування лазера в проктології пояснюється тим, що така процедура дозволяє швидко позбутися дискомфорту без болю та тривалого відновлювального періоду. Лазер впливає точково на уражені ділянки, не зачіпаючи при цьому здорові тканини. До того ж лазерне лікування безкровне, оскільки судини відразу запечатуються: це виключає ризик зараження. Після лазерного висічення геморою не залишається рубців і шрамів, що дозволяє швидко повернутися до звичного способу життя».

Які хвороби можна лікувати лазером?

Лазерна хірургія застосовується у багатьох галузях медицини. Щодо проктології, то тут її застосовують для лікування таких патологій:

  • геморой;
  • анальна тріщина;
  • ректальні поліпи;
  • анальні папіломи та кондиломи;
  • анальні бахромки.

Розглянемо детальніше кожен варіант.

Геморой

Лікування геморою можливе за допомогою лазерної вапоризації. Про процедуру розповість Сергій Подпорінов, проктолог-хірург медичного центру «ОН Клінік Харків»:

«Лазерна вапоризація гемороїдальних вузлів — це малоінвазивна процедура, яка показана на 1-3 стадіях геморою. У процесі термічного впливу відбувається випарювання тканини та припікання судин. Процедура проводиться за наявності внутрішніх чи зовнішніх гемороїдальних вузлів. Лазерна вапоризація триває близько 20 хвилин і не потребує госпіталізації. Повне загоєння займає близько двох тижнів».

Анальна тріщина

Анальна тріщина зазвичай виникає внаслідок пошкодження слизової оболонки прямої кишки через травмування. Гостра тріщина лікується медикаментозно, але за відсутності своєчасної терапії може переходити в хронічну форму з утворенням рубця. У такому разі показано малоінвазивне лікування.

Щоб вилікувати хронічну анальну тріщину, потрібно спочатку перевести її в гостру форму. З цією метою застосовується лазер, за допомогою якого висікають рубець без ушкодження здорових ділянок слизової оболонки. Потім гостра тріщина лікується за допомогою медикаментів місцевого застосування.

Поліпи, папіломи та кондиломи

Поліпи, як і папіломи та кондиломи, є новоутвореннями. Головна відмінність поліпів у тому, що вони утворюються на слизових оболонках, тоді як кондиломи та папіломи з'являються на покривах шкіри.

Видалення доброякісних новоутворень в області ануса може проводитись за допомогою лазера. Під час процедури проктолог висікає поліп чи папілому, точково впливаючи на них пучком лазерного проміння. Судини запечатуються, що дозволяє уникнути кровотечі.

Анальні бахромки

Анальні бахромки — це шкірні утворення, що виникають навколо ануса. Вони можуть викликати як фізичний, так і естетичний дискомфорт. Докладніше про лікування анальних бахромок розповість Вадим Федоткін, лікар-проктолог медичного центру «ОН Клінік Черкаси»:

«Бахромки не піддаються традиційному лікуванню, тому єдиний спосіб позбутися їх — це видалення. У нашому медичному центрі проводиться видалення анальних бахромок лазером. Це малотравматичний і безкровний метод, який дозволяє уникнути ускладнень та утворення рубців».

Як підготуватися до лікування лазером

Якщо ви відчуваєте дискомфорт, біль, печіння в області ануса, насамперед потрібно звернутися на консультацію до лікаря-проктолога. Найчастіше прийом включає:

Тільки на основі зібраних даних проктолог зможе встановити правильний діагноз і за необхідності порекомендувати лазерне лікування. Зауважте, що застосування лазера протипоказане за наявності гнійних запальних процесів в анальній зоні. У такому разі лікар підбере інший спосіб лікування.

Як відбувається відновлення після лазерного лікування?

Докладніше на це питання відповість Володимир Кухарик, лікар-проктолог, хірург медичного центру «ОН Клінік Миколаїв»:

«Оскільки за впливу лазером не зачіпаються здорові тканини та виключено ризик кровотечі, особливого відновлення не потрібно. Тим не менш, після процедури лікар рекомендуватиме вам дотримуватися дієти, багатої на клітковину. Це необхідно, щоб розм'якшити калові маси та уникнути закрепу і тим самим запобігти травматизації слизової оболонки. І, звичайно, не нехтуйте повторним прийомом, оскільки на ньому лікар проводить контрольну оцінку стану пацієнта і за потреби коригує лікування».

Навіщо всоте купувати мазь, яка дає лише тимчасове полегшення? Розв’язати проктологічну проблему можна за допомогою лазера швидко та без болю.

А ви відразу звертаєтесь до проктолога чи призначаєте собі лікування самі?

Рейтинг статті:
4.56 з 5 на основі 9 оцінок
Автор: Наталія Павлова

Інші статті на тему

Схожі статті: