Мезотерапія – міфи та факти

Мезотерапія – міфи та факти
Читати 2 хвилини | Опубліковано: 15 October 2019 | Перегляди 7324
Мезотерапія – метод альтернативної медицини. Суть процедури полягає в тому, що лікар вводить суміш із біологічно активних речовин у волосисту частину голови. Прихильники методу стверджують, що це покращує стан шкіри та ріст волосся.

Тема мезотерапії оповита багатьма міфами та помилковою інформацією. Ефективний метод чи маркетинговий хід для привернення пацієнтів? Ми зібрали 9 розповсюджених міфів щодо мезотерапії волосся та шкіри голови, які спростуємо або підтвердимо.

Міф 1: після процедури мезотерапії залишаються пігментні плями

Справді, якщо після ін’єкцій довго знаходитись під променями сонця, можуть з’явитись пігментні плями. Але якщо дотримуватися вказівок лікаря, використовувати сонцезахисні засоби та уникати різких перепадів температури у сауні або бані – ускладнення не виникають. Після сеансу також рекомендується утримуватися від прийому антибіотиків та гормональних контрацептивів. В будь-якому випадку, перед процедурою сповістіть лікаря про те, що ви приймаєте певні ліки. 

Міф 2: мезотерапія підходить тільки для шкіри людей зрілого віку

Це неправда. Ін'єкції можна проводити навіть підліткам. Крім того, перші ознаки старіння з’являються у проміжок між 22 та 30 роками. Тому це – найбільш оптимальний період, щоб вперше спробувати метод. 

Міф 3: якщо випадає волосся, потрібно робити мезотерапію

Випадіння волосся – це прояв багатьох захворювань та патологічних станів. Волосся може випадати при слабкому імунітеті, недостатній кількості заліза в організмі, прийомі деяких лікарських засобів, порушенні гормонального фону та інфекційних захворюваннях. Тому не потрібно зразу бігти до лікаря на сеанси мезотерапії. 

Спочатку потрібно лікувати основне захворювання, наприклад, включити в раціон більше продуктів із залізом або привести у норму гормональний баланс. Мезотерапія також не допомагає при андрогенному випадінні волосся – чоловічій алопеції. Корінь проблеми – надлишок дигідротестостерону. Мезотерапія в такому випадку не приносить користі: вона не усуває причину облисіння. Тільки після того, як основна причина випадіння волосся вилікувана, можна проводити сеанси мезотерапії в якості додаткової терапії. 

Міф 4: мезотерапія збільшує густоту волосся

Кількість волосяних фолікулів, з яких росте волосся, у кожної людини обмежена та визначається генетично. Тобто людина народжується з певною кількістю фолікулів. Сеанси мезотерапії не збільшують густоту волосся, але можуть повернути її до колишнього стану.

Міф 5: «коктейлі», які застосовуються в мезотерапії, відразу потрапляють у тканини шкіри та волосся

Речовина, яка потрапила в організм через рот, легені, підшкірно та будь-яким шляхом, спочатку попадає в загальний кровотік. З током крові усі біологічно активні речовини коктейлю (вітаміни, антиоксиданти та мінерали) фільтруються через печінку. Там же вони проходять трансформацію у ту біохімічну форму, яку може засвоїти організм. Тобто основа маса активних речовин проходять через бар’єр і тільки згодом розподіляється по всьому організму. У ділянці ін’єкції залишається лиш незначна доля речовин коктейлю.

Міф 6: мезотерапія – 100% безпечна методика, яка не викликає ускладнень

Як і будь-яка ін’єкційна медична процедура, мезотерапія має ризик ускладнень. Після сеансу мезотерапії можуть залишитись больові відчуття, невеликі крововиливи та гематоми, почервоніння шкіри та пошкодження. Небажані явища не виникають, якщо процедуру проводив кваліфікований спеціаліст, який правильно вводив голку під шкіру, правильно її витягав та попередньо обробив шкіру антисептичними засобами.

Але існують побічні явища, які не залежать від кваліфікації лікаря та чистоти процедури. Найважчий стан, який може виникнути після та в ході процедури – алергічна реакція негайного типу, яка проявляється анафілактичним шоком, набряком Квінке або астматичним статусом. Якщо у вас є алергія, перед процедурою скажіть про це лікарю для попередження ускладнень. 

Міф 7: достатньо одного сеансу мезотерапії, щоб покращити стан волосся та шкіри голови

Більшість речовин, які вводяться в мезотерапії, потрібно використовувати протягом певного часу – декількох тижнів або місяців. Постає питання: як часто робити мезотерапію волосся - одноразове введення вітаміну B не приносить терапевтичного ефекту. Тим не менш, деякі лікарі вводять коктейлі з вітамінами групи B не частіше одного разу на місяць. Одноразове введення має сенс тільки у випадку, якщо речовина має доказану пролонговану або кумулятивну дію.

Міф 8: процедура неприємна та болюча

У більшості людей мезотерапія асоціюється зі звичайними медичними ін’єкціями. Насправді на сеансі мезотерапії лікарі використовують невеликі тонкі голки, а щоб пацієнт не відчував біль, може наноситися анестезуючий засіб.

Міф 9: сеанси мезотерапії показані всім людям та в будь-який час

Існують протипоказання до мезотерапіі волосся, про які має попередити лікар. До них відноситься: індивідуальна непереносимість окремих елементів коктейлю, запальні процеси на шкірі, хвороби, пов’язані з порушенням згортання крові, серцево-судинні патології, гіпертонічна хвороба та вагітність.

В будь-якому випадку рішення щодо необхідності проводити мезотерапію має приймати лікар.  

Рейтинг статті:
5 з 5 на основі 1 оцінки
Мезотерапія – міфи та факти
Лікар-дерматолог, трихолог. Перша категорія. Стаж роботи 12 років.

Задайте своє питання дерматологу
«ОН Клінік»

Інші статті на тему

Схожі статті: