Чим небезпечний холецистит?

Чим небезпечний холецистит?
Читати 3 хвилини | Опубліковано: 22 May 2020 | Перегляди 21828
Гостра форма захворювань починається болісно і несподівано. Гострий холецистит тому приклад — запалення може розвинутись навіть протягом кількох годин.

Що за хвороба холецистит і як із нею боротися?

Гострий холецистит — це різке подразнення та запалення жовчного міхура, з почуттям нудоти, іноді з блювотою. Розвивається недуга переважно за наявності каменів у жовчному міхурі, але причиною може стати й інфекція жовчовивідних шляхів, хвороби шлунка, неграмотно складений раціон харчування. Перший симптом гострого холециститу — це біль. Біль буває різний — гострий, ниючий, тупий. Виникає в області пупка чи правого підребер'я. Проявляється також нудота, блювання, підвищення температури тіла до 39°С. Якщо після проходження діагностики, підтвердилося запалення жовчного міхура, необхідно вжити заходів щодо його лікування, оскільки запущена хвороба загрожує ускладненнями.

Лікування гострого холециститу буває консервативним чи хірургічним. За консервативного лікування пацієнту прописують антибіотики, спазмолітики, жовчогінні препарати, ліки для підтримки роботи печінки. В «ОН Клінік» схема лікування розробляється індивідуально, що є великою перевагою. До уваги береться як спосіб життя, так і звичний раціон харчування. Все це дозволяє зробити лікування якомога ефективнішим.

Поки є біль, хворому необхідно пити теплу рідину. Коли больовий синдром мине, можна почати вживати каші, нежирну їжу, білий хліб. Важливо їсти маленькими порціями. Заборонено вживання алкоголю, консервів, гострої та жирної їжі, молочних, цитрусових і бобових продуктів. Лікування гострого холециститу дуже важливе. Якщо ви спостерігаєте у себе симптоми даного захворювання, скоріше вирушайте до лікаря. Хворобу краще попередити, а якщо не вдалося попередити, хоча б вчасно почати лікувати.

Як вилікувати хронічний холецистит?

Добре, якщо холецистит успішно вилікували й він більше не нагадує про себе. Інакше хвороба переростає в хронічну форму та інфекційне запалення жовчного міхура або хронічний холецистит. Він же буває калькульозним і некалькульозним. Також розрізняють стадії перебігу недуги, серед яких мають місце загострення та ремісія.

Калькульозний холецистит — це запалення жовчного міхура, що протікає на тлі утворення каміння в органі. Хронічний некалькульозний холецистит, тобто безкам'яний, часто протікає в шийці міхура. Факторів, які провокують розвиток хвороби, безліч. Зокрема головним із них є патогенна мікрофлора, що дозволяє шкідливим мікроорганізмам розмножуватися. У свою чергу це призводить до розвитку інфекції та подаьного її поширення на здорові тканини.

Для діагностики холециститу потрібно буде здати кров на аналіз. Найімовірніше, також знадобиться дослідження ультразвуком і зондування.

Симптоми хронічного холециститу:

  • біль у правому підребер'ї;
  • здуття живота;
  • дискомфорт у шлунку;
  • блювання;
  • проблеми з перетравлюванням їжі.

Лікування хронічного холециститу поєднується з дотриманням дієти. Забороняється використовувати в раціоні жирні, гострі та смажені страви, консерви, шоколад та алкоголь. З медикаментів прописують жовчогінні та спазмолітичні препарати, відвари жовчогінних трав, іноді з'являється необхідність пройти курс антибактеріальної терапії. Крім цього, можуть призначатися процедури промивання жовчних шляхів.

В «ОН Клінік» лікар уважно поставиться до вашої проблеми та пропише індивідуальну схему лікування для якнайшвидшого одужання. Більше інформації щодо захворювання ви можете отримати у лікаря. Кожен випадок індивідуальний, тому і консультація, і діагностика, і лікування мають бути індивідуальними.

Подальше здоров'я пацієнта залежить від багатьох факторів, серед яких важливу роль відіграє тяжкість перебігу захворювання, своєчасне звернення до фахівця та професіоналізм лікаря. Для запобігання хворобі варто звернути увагу на профілактичні заходи, а головне — на здорове харчування. Холецистит, гострий чи хронічний, кам'яний чи безкам'яний, дуже важливо вчасно вилікувати, оскільки через відсутність своєчасної терапії виникають ускладнення у вигляді різних патологій.

Рейтинг статті:
4.5 з 5 на основі 4 оцінок
Чим небезпечний холецистит?
Лікар-гастроентеролог. Вища категорія. Стаж роботи більше 35 років.
Чим небезпечний холецистит?
Лікар-терапевт

Задайте своє питання гастроентерологу
«ОН Клінік»

Інші статті на тему

Схожі статті:

Коментарі

Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.