Лікування аскаридозу в Полтаві
Аскаридоз — це захворювання з групи нематодозів, що викликається круглими хробаками аскаридами. Потрапляючи в організм господаря, вони паразитують в тонкому кишечнику, викликаючи хронічне токсичне ураження і поступове механічне пошкодження тканин. Аскариди поглинають поживні речовини, внаслідок чого у людини розвивається гіповітаміноз. Під час міграції аскариди потрапляють у кровотік і ушкоджують серце, легені, печінку, порушуючи нормальну роботу цих органів.
Симптоми аскаридозу змінюються залежно від тяжкості інвазії та стадії захворювання. Протягом декількох тижнів після того, як відбулося зараження аскаридозом, хвороба ніяк себе не проявляє. У цей час з яєць вилуплюються личинки, які потрапляють у лімфатичні та кровоносні судини і разом із рідиною починають мігрувати по організму. З'являються перші симптоми:
- підвищення температури тіла;
- кашель (за потрапляння личинок у бронхи та легені) і задишка;
- важкість у грудях;
- алергічні висипання на шкірі;
- нудота і блювота;
- втрата апетиту.
Часто прояви аскаридозу приймають за загальну інтоксикацію і не звертаються до гастроентеролога, тим більше що через один-два тижні симптоматика згладжується. За цей час личинки повторно потрапляють у кишечник і розвиваються в дорослі особини. Виникають нові симптоми:
- біль у животі;
- розвиток часткової або повної непрохідності кишечника;
- втрата ваги.
Надалі аскаридоз може призвести до перфорації тонкої кишки, закупорювання жовчних проток і викликати некроз тканин печінки та шлунково-кишкового тракту. Щоб не допустити цього, необхідна своєчасна діагностика аскаридоза.
Гастроентеролог направляє пацієнта на загальний аналіз крові, перевіряє її біохімію, також проводиться копрограма. Зазвичай цього достатньо для підтвердження інвазії та вироблення плану терапії, але лікар може направити на додаткові обстеження для більш точної діагностики.
Причини аскаридозу і його лікування
Зараження аскаридами — одна з найпоширеніших інвазій. За статистикою ВООЗ, вона спостерігається майже у мільярда людей, причому спалахи захворювань виникають не тільки в країнах третього світу, а й у великих європейських містах.
Найчастіше причиною захворювання стає недотримання санітарно-гігієнічних правил: вживання в їжу немитих овочів і фруктів. Яйця паразитів можуть потрапити в організм під час проведення земляних і садових робіт. Часто реєструються випадки зараження під час контакту з носієм, який і не підозрює про наявність хвороби.
Лікування аскаридозу проводиться комплексно і направлене на одночасне вирішення кількох завдань:
- придушення діяльності гельмінтів на всіх стадіях життєвого циклу (доросла особина, личинка, яйце);
- їх безпечна і швидка евакуація з організму;
- відновлення нормальної роботи шлунково-кишкового тракту: підтримка функції тонкого кишечника і печінки, регуляція мікрофлори.
План терапії змінюється залежно від вираженості гельмінтозу. За тривалого впливу паразитів на організм страждає не тільки тонкий кишечник, а й інші органи.
Часті ускладнення аскаридозу — це гнійний холангіт, гострий панкреатит, печінковий абсцес. У такому випадку необхідно відновити нормальний потік жовчі, відрегулювати рівень травних ферментів, прискорити загоєння тканин.
Після одужання потрібна профілактика гельмінтозу. Зазвичай достатньо дотримання правил особистої гігієни та відмови від вживання в їжу необроблених продуктів.
За виявлення проблем з травленням, швидкої втрати ваги, порушення апетиту необхідно негайно записатися на прийом до гастроентеролога. Ефективне лікування в Полтаві пропонують фахівці медичного центру «ОН Клінік Полтава».
Тут працюють кваліфіковані лікарі, здатні швидко і точно поставити діагноз і виробити результативну схему терапії. Записатися на консультацію можна на цій сторінці сайту або зателефонувавши в медичний центр.
Название | Цена |
Консультація гастроентеролога | 450 грн |
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога | 450 грн |
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога за кордон | 450 грн |
Вартість лікування аскаридозу у Полтаві
Адреса: Полтава, проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А
- По мапі
- Аеропанорама