Лікування парвовірусного ентериту в Полтаві
Ентеритом називається гостре або хронічне запалення тонкого кишечника, що призводить до поступової атрофії слизової оболонки. Постійне подразнення тонкої кишки викликає поступове згладжування ворсинок і порушує всмоктуваність ферментів, шлунково-кишковий тракт перестає повноцінно виконувати свої функції, організм недоотримує поживні речовини, тому поширеним ускладненнями захворювання стає гіповітаміноз.
Симптоми ентериту багато в чому залежать від того, в якій формі - гострій чи хронічній - проявляється хвороба. Гострий ентерит характеризується:
- різкими болями в животі з частими позивами до дефекації;
- поносом з включеннями слизу чи крові (за появи на стінках кишки виразок);
- підвищенням температури;
- пітливістю;
- загальними симптомами отруєння.
За хронічного перебігу хвороби пацієнта не турбують гострі напади болю, але робота шлунково-кишкового тракту порушена. Хронічний ентерит супроводжується:
- періодичною важкістю і хворобливістю біля пупка;
- порушенням дефекації: частими закрепами або проносами;
- загальною слабкістю і підвищеною втомлюваністю;
- дратівливістю;
- сонливістю.
Через розлади харчування можлива втрата апетиту, швидке зниження ваги. Розвиваються гіповітаміноз, проявляється недолік кальцію і заліза (анемія, підвищене випадання волосся, крихкість нігтів).
Якщо ви виявили у себе подібну симптоматику, необхідно записатися на прийом до гастроентеролога. Після виявлення скарг і первинного огляду пацієнта, фахівець направляє його на діагностичні дослідження. Діагностика ентериту грунтується на:
- загальних аналізах сечі і крові;
- результатах копрограми;
- ендоскопічних обстеженнях.
На основі отриманих даних гастроентеролог визначає ступінь ураження тонкого кишечника, виявляє наявність і локалізацію виразок.
Причини ентериту і способи лікування
Причини гострого і хронічного ентериту різні. Гостру реакцію викликає разовий агресивний вплив на слизову оболонку кишечника:
- вірусна або бактеріологічна інфекція;
- отруєння неякісною їжею або іншими токсинами;
- бурхлива алергічна реакція.
Лікування гострого ентериту спрямоване на усунення причини захворювання: за інфекційного ураження призначається курс антибіотиків, за отруєння — сорбенти. Також показана симптоматична терапія, спрямована на зняття больового синдрому, регуляцію водно-сольового балансу (під час діареї), відновлення нормальної мікрофлори.
Хронічний перебіг хвороби спостерігається за тривалого пригнічувального впливу на слизову. До цього призводить:
- невідповідна дієта;
- зловживання алкоголем;
- генетична схильність;
- шкідливе виробництво;
- безконтрольний прийом медикаментів, що впливають на роботу шлунково-кишкового тракту;
- паразитарні інфекції.
Лікування хронічного ентериту будується на компенсації функцій тонкого кишечника. Прописуються ферментні препарати, за розладів стілу призначаються в'яжучі засоби, а в разі вираженого болю знімаються спазми.
Профілактика загострень передбачає дотримання спеціальної дієти, відмову від шкідливих звичок, зниження рівня стресу. Якщо не дотримуватися рекомендацій гастроентеролога, можуть виникнути ускладнення ентериту: запалення сусідніх відділів кишечника, розвиток гастритів, поява виразок і перфорації стінок.
Сучасне та ефективне лікування ентериту в Полтаві пропонує медичний центр «ОН Клінік Полтава». Тут на пацієнтів чекає прийом у кваліфікованих і досвідчених медиків, оперативна і безболісна діагностика, результативна терапія. Записатися на прийом можна на цій сторінці сайту або зателефонувавши за вказаним номером.
Название | Цена |
Консультація гастроентеролога | 450 грн |
ОНЛАЙН консультація гастроентеролога | 450 грн |
ОНЛАЙН Консультація гастроентеролога за кордон | 450 грн |
Вартість лікування ентериту у Полтаві
Адреса: Полтава, проспект Віталія Грицаєнка (пр. Першотравневий), 18-А
- По мапі
- Аеропанорама