Лікування бронхіальної астми в Білій Церкві
Бронхіальна астма — це хронічне запальне захворювання дихальних шляхів, що провокує напади кашлю, хрипів, задишки або задухи. Записатися на консультацію до пульмонолога для діагностики та лікування бронхіальної астми в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна цілодобово.
Причини бронхіальної астми
Астматичні напади провокують опасисті клітини, що виділяють гістамін (медіатор алергічних реакцій), і захисних клітин крові (еозинофілів і Т-лімфоцитів), які відповідають за імунну реакцію організму. Можливі причини бронхіальної астми:
- інфекції дихальної системи (грип, пневмонія);
- хронічні захворювання носоглотки (синусит, гайморит);
- алергії (сезонні, побутові, харчові, медикаментозні);
- зовнішні чинники (погана екологія, шкідливе виробництво, куріння);
- гастроезофагеальна хвороба (закид кислоти зі шлунка в стравохід).
До факторів ризику бронхіальної астми також належать підвищена фізична активність, різкі перепади температур і вологості повітря. Напади бронхіальної астми можуть посилюватися на тлі психосоматичних чинників (нервового перезбудження, стресу, тривоги). Вроджена астма може зникнути в міру дорослішання або зберегтися в легкій формі.
Симптоми бронхіальної астми
У пацієнтів скарги при бронхіальній астмі різні — напади можуть проявлятися на регулярній основі або ситуативно, спричинені провокувальними факторами, з різним ступенем вираженості та тривалістю. Можливі симптоми бронхіальної астми:
- раптова або постійна задишка;
- стиснення або біль у грудях;
- свистяче дихання на видиху;
- напади кашлю або хрипів;
- проблеми зі сном, спричинені утрудненим диханням.
У астматиків симптоми захворювання можуть посилюватися під час навантажень на дихальну систему (під час співу, сміху або плачу). За відсутності контролю бронхіальної астми або неправильного використання призначених лікарем препаратів можливий розвиток ускладнень бронхіальної астми (емфіземи легень, пневмотораксу, дихальної недостатності).
Види бронхіальної астми
Бронхіальна астма поділяється на види залежно від причини виникнення. Класифікація бронхіальної астми:
- атопічна бронхіальна астма. Атопічна або алергічна астма виникає через алергени (пилок, пилових кліщів, шерсть домашніх тварин), активне або пасивне куріння;
- неалергічна (неатопічна) астма. Неатопічна бронхіальна астма може виникати внаслідок грипу та інфекційних захворювань дихальної системи, стресів, а також забрудненого повітря, вогкості та плісняви;
- ситуативна астма. За ситуативної астми напади задухи виникають лише під час фізичної активності, перебування в умовах шкідливого виробництва (під час вдихання пилу або борошна, хімічних речовин, органічних виділень, латексу).
Залежно від частоти нападів, швидкості дії та ефективності застосовуваних лікарських засобів від бронхіальної астми виділяють інтермітувальну та персистувальну форму захворювання. Для інтермітуючої астми властиві рідкісні напади, які можуть виникати два-три рази на тиждень або рідше. Для персистуючої бронхіальної астми, залежно від стадії, властиві напади частотою від трьох до шести разів на тиждень або частіше.
Стадії бронхіальної астми
Бронхіальна астма поділяється на стадії залежно від частоти нападів, вираженості симптомів та ефективності медикаментозного лікування. Стадії бронхіальної астми:
- Бронхіальна астма 1 ступеня. Легкій астмі притаманні епізоди, що повторюються частіше двох разів на тиждень, але не щодня. Нічні пробудження за першого ступеня захворювання трапляються не частіше 3-4 разів на місяць.
- Бронхіальна астма 2 ступеня. За помірного ступеня астми симптоми в пацієнта проявляються щодня, а нічні пробудження трапляються частіше ніж один раз на тиждень, але не щоночі.
- Бронхіальна астма 3 ступеня. Для важкої астми властивий прояв симптомів протягом усього дня, нічні пробудження частіше семи разів на тиждень.
За помірної та важкої форми кашель при бронхіальній астмі може провокувати подразнення і пошкодження слизової, кровотечі з місць розриву.
Задишка при бронхіальній астмі другого і третього ступеня може спричиняти гіпоксію — нестачу кисню, що провокує сплутаність свідомості, сонливість, непритомність.
Діагностика бронхіальної астми в Білій Церкві
Діагностикою бронхіальної астми займається пульмонолог — для підтвердження діагнозу і виключення інших захворювань (пневмонії, хронічної обструктивної хвороби легень) лікар збирає анамнез і скарги, проводить зовнішній і фізикальний огляд, призначає аналізи. Можливі аналізи на бронхіальну астму:
- загальний або біохімічний аналіз крові;
- аналіз мокротиння для виключення інфекційних захворювань;
- провокаційні тести для визначення алергенів.
Для оцінки функціональності легень пульмонолог може провести спірометрію — метод дослідження зовнішнього дихання, під час якого вимірюються об'єми та швидкість дихання. Обстеження в разі астми може включати рентген, що дає змогу визначити наявність рідини в альвеолах, набряклість і ураження легень, які можуть бути спричинені супутніми захворюваннями дихальної системи.
Лікування бронхіальної астми в Білій Церкві
Після підтвердження діагнозу лікар підбирає і складає методи лікування бронхіальної астми, відштовхуючись від причини нападів, частоти і вираженості симптомів. Лікується бронхіальна астма комплексно — медикаментами і зміною способу життя. Ступенева терапія бронхіальної астми може включати:
- інгалятори (симптоматичні, профілактичні, комбіновані). Інгалятори з кортикостероїдами або бронходилататорами можуть використовуватися для купірування нападів бронхіальної астми, полегшення дихання, скорочення частоти і вираженості симптомів;
- антигістамінні препарати. Лікування кашлю при бронхіальній астмі, спровокованій алергенами, може включати засоби, спрямовані на блокування рецепторів гістаміну;
- муколітичні засоби. У разі мокротиння при бронхіальній астмі лікар може призначити препарати для розрідження та відхаркування слизу.
У разі бронхіальної астми без нападів задухи, пульмонолог може порекомендувати обмежити стрес і провокувальні чинники, змінити харчування, нормалізувати фізичну активність, кинути палити. Лікар також може призначити дату повторного огляду для оцінки ефективності медикаментозної терапії та терміни (кожні 1-6 місяців) контрольних оглядів для зниження дозувань.
Записатися на прийом до пульмонолога для лікування бронхіальної астми в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна за вказаним на сайті телефоном або через форму запису на прийом. Дізнатися вартість обстеження і лікування кашльової астми можна на нашому сайті або за телефоном.
Название | Цена |
Консультація пульмонолога | 600 грн |
Вартість прийому пульмонологів у Білій Церкві
Пульмонолог у Білій Церкві за адресою:
Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13
- По мапі