Logo
0 800 30 07 00

Лікування гіпервентиляційного синдрому (ГВС) у Білій Церкві

Гіпервентиляційний синдром — це стан, за якого дихання стає частим і глибоким, внаслідок чого з'являється обширна симптоматика з боку дихальної та серцево-судинної систем. Записатися на консультацію до пульмонолога для діагностики та лікування гіпервентиляційного синдрому в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна цілодобово. 

Причини гіпервентиляційного синдрому

Єдиної причини гіпервентиляційного синдрому немає — стан найчастіше провокують емоційні стани (стрес, страх, занепокоєння), проте ГВП може виникати як наслідок захворювань або черепно-мозкових травм. Можливі причини ГВС:

  • захворювання легень (бронхіальна астма, інтерстиціальне захворювання легень, ХОЗЛ);
  • хвороби серця (серцева недостатність, серцевий напад);
  • ускладнення цукрового діабету (кетоацидоз, метаболічний ацидоз);
  • психічні порушення (панічні атаки, тривожний розлад);
  • вживання деяких речовин і лікарських препаратів (психостимуляторів, нейролептиків).

Причиною важких зітхань, що провокують запаморочення і болі в грудях, можуть бути фізичні навантаження, під час яких не дотримуються техніки дихання. Синдром неповного вдиху також може виникати на тлі сильних болів, гострих інфекційних захворювань (пневмонії, сепсису), органічних уражень ЦНС. 

Симптоми ГВС

Часто гіпервентиляційний криз проходить непомітно — симптоми ГВС спостерігаються, проте людина може не усвідомлювати того, що відбувається. За гіпервентиляційного синдрому нестача повітря провокує зниження рівня вуглекислого газу, що призводить до звуження кровоносних судин, когнітивних порушень і розвитку респіраторного алкалозу. Можливі симптоми гіпервентиляційного синдрому:

  • переднепритомний стан або крайня слабкість;
  • задишка, відчуття зупинки дихання;
  • біль у грудях або в ділянці лопаток, відчуття «здавлювання» грудної клітки;
  • тривога, занепокоєння, страх зупинки дихання;
  • швидке і прискорене серцебиття;
  • запаморочення і поколювання в пальцях рук, оніміння кінцівок;
  • м'язові спазми в руках і ногах, спазм дихальних м'язів;
  • головний біль, відчуття пульсації;
  • зниження гостроти зору;
  • гул і шум у вухах;
  • сухість у роті.

На тлі психоемоційних чинників під час нападу гіпервентиляції також можуть з'являтися труднощі з фокусуванням, через прискорене дихання і нервове перенапруження — відрижка, нудота, здуття живота, діарея. Гіпервентиляційний синдром може бути небезпечним через втрату свідомості та подальші травми. Тривалість епізодів гіпервентиляції легень зазвичай не перевищує години. 

Діагностика ГВС у Білій Церкві

Діагностикою синдрому незадоволеного вдиху займається пульмонолог — лікар збирає анамнез і скарги, проводить зовнішній і фізикальний огляд (прослуховує легені, вимірює пульс). Для виключення захворювань легень або травм лікар може призначити додаткові обстеження. Тести при гіпервентиляційному синдромі, які може призначити лікар:

  • аналіз крові на електроліти та КОС (кислотно-основний стан крові);
  • електрокардіографічне дослідження (ЕКГ);
  • дослідження внутрішніх органів (УЗД, рентген). 

Для виключення психосоматичних причин гіпервентиляційного синдрому в разі панічних атак, тривожного розладу або захворювань серця, пульмонолог може направити пацієнта на додаткову консультацію психотерапевта або кардіолога. На підставі комплексної діагностики лікар визначить причину ГВС і складе відповідний курс лікування. 

Лікування гіпервентиляційного синдрому в Білій Церкві

Лікувати гіпервентиляційний синдром лікар буде відштовхуючись від першопричини стану. За наявності основного захворювання дихальної системи (астми, пневмонії, тромбоемболії легеневої артерії), що провокує часті глибокі зітхання, лікар може призначити брохолідатори, антибіотики, антикоагулянти та симптоматичні препарати. 

Для профілактики гіпервентиляції та задишки на тлі стресу лікар може призначити вітамінно-мінеральні комплекси, препарати для відновлення водно-електролітного балансу, стабілізації психічного стану. Лікар також може порекомендувати як боротися з гіпервентиляційним синдромом.

Записатися на прийом до пульмонолога для діагностики та лікування ГВС у медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна за вказаним на сайті телефоном або через форму запису на прийом. Дізнатися вартість прийому лікаря, діагностики та лікування синдрому гіпервентиляції можна на нашому сайті або за телефоном.

Кас Вікторія Юріївна
Кас Вікторія Юріївна
Лікар відділення пульмонології

Пульмонологи в Білій Церкві «ОН Клінік»

Вартість пульмонології у Білій Церкві

Консультація пульмонолога
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Пульмонолог у Білій Церкві за адресою:

Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.