Лікування невралгії в Одесі
Невралгія — це стан, за якого відбувається ураження периферичних нервів. Захворювання може виникати в будь-якій ділянці тіла. Відділення неврології «ОН Клінік Одеса» спеціалізується на діагностиці больових синдромів і патологій периферичної нервової системи. Для кожного пацієнта розробляються індивідуальні плани лікування, які враховують всі особливості його організму. Фахівці неврологічного відділення мають високу підтверджену кваліфікацію, а в роботі застосовують комплексний підхід і спираються тільки на доказові методи лікування.
У неврологічному відділенні «ОН Клінік Одеса» не проводяться хірургічні втручання, методи лікування невралгії — консервативні: вони включають медикаментозні препарати (наприклад, нестероїдні протизапальні засоби, знеболювальні, протисудомні, вітаміни групи В), а також масаж і фізіопроцедури (лікування лазером, магнітотерапія, мануальна терапія).
Причини невралгії
Причина невралгії — ураження периферичного нерва. Захворювання може розвиватися в будь-якій частині тіла, але частіше вражає ті нерви, які проходять у вузьких каналах: наприклад, між ребер, у зап'ястях, а також трійчастий нерв.
Невралгія може виступати як самостійне захворювання — тобто, без будь-яких інших захворювань або патологічних станів, які б викликали ураження нервів. Зазвичай такі невралгії — результат неправильної постави або переохолодження тканин. Також невралгія може бути вторинною і з'явитися через інші захворювання, серед яких:
- травми або дефекти кісток;
- злоякісні або доброякісні пухлини;
- інфекційні або запальні захворювання, що супроводжуються набряками тканин;
- патології кровоносних судин, що живлять нерв.
До числа інших причин розвитку невралгій можна віднести різкі рухи (наприклад, головою під час занять спортом), дефіцит вітамінів і мінералів (найчастіше — гіповітаміноз групи В), недоліковані гайморит і стоматологічні захворювання. Запалення нерва, за якого в пацієнта, окрім болю, також спостерігається зниження або повна втрата чутливості, а також параліч або тимчасове оніміння кінцівок, називається неврит. Тоді як невралгія — це ураження периферичних нервів, за якого їхня чутливість зберігається в нормі, а рухові порушення відсутні.
Поставити точний діагноз і призначити схему лікування може тільки лікар. Самолікування або домашні методи можуть бути небезпечними для вашого здоров'я.
Симптоми невралгії
Основний симптом невралгії — біль, який посилюється під час руху або механічного впливу. Болі при невралгії можуть бути нападоподібними, постійними, гострими або колючими. Залежно від локалізації хвороби, симптоми невралгії також можуть включати:
- почервоніння шкіри;
- сльозотеча;
- головні болі;
- порушення сну;
- скутість м'язів;
- підвищене потовиділення;
- підвищена чутливість до яскравого світла і гучних звуків;
- скутість, посмикування і судоми в м'язах;
- дискомфорт і больові відчуття під час пальпації;
- свербіж і печіння шкіри над ураженим нервом перед початком нападу невралгії.
Перерахований вище список симптомів невралгії не вичерпний, симптоми можуть «маскуватися» під симптоматику інших захворювань. Так, за невралгії можуть набрякати ноги або підвищуватися температура тіла. Крім того, напади невралгії досить просто сплутати з іншими захворюваннями: наприклад, міжреберна невралгія може сприйматися як серцевий напад, а невралгія трійчастого нерва — як скроневий тендиніт. Тому за появи болю незрозумілого походження важливо якомога швидше звернутися по медичну допомогу.
Види невралгії
Як і будь-яке інше захворювання, невралгії можна класифікувати. У сучасній медицині невралгія розрізняється за такими ознаками:
- характер походження — первинна (есенціальна) і вторинна (симптоматична);
- характер локалізації — за місцем ураження нерва;
- тривалість — гостра (яка виникла нещодавно) і хронічна невралгія.
Також невралгія може класифікуватися за ступенем тяжкості симптомів. У цьому випадку захворювання може бути легкого ступеня тяжкості, помірного і тяжкого. У більшості випадків під час постановки діагнозу використовують кілька ознак, наприклад: «первинна невралгія трійчастого вузла легкого ступеня».
Класифікація невралгії за локалізацією
Невралгія може розвиватися в будь-якому місці тіла, оскільки периферичні нерви присутні у всіх частинах тіла. Класифікація невралгії за місцем локалізації включає такі класи:
- лицьова — невралгія лицьового (трійчастого) нерва (інша назва — тригемінальна невралгія), невралгія вушного вузла;
- потилична — невралгія великого або малого потиличного нерва, часто в розмовній мові позначається як «невралгія шиї»;
- міжреберна — здавлювання корінців будь-якого з міжреберних нервів;
- сідничного нерва — невралгія сідничного нерва;
- зовнішнього шкірного нерва стегна — хвороба Рота;
- язикоглоткового нерва — досить рідкісний тип невралгії, характеризується ураженням язикоглоткового вузла;
- крилопіднебінного вузла — синдром Сладера;
- постгерпетична невралгія — найпоширеніше ускладнення у пацієнтів, які перенесли оперізувальний лишай, локалізується в ділянці тіла, ураженій захворюванням;
- тазова невралгія — ураження периферичних нервів у тазостегновому суглобі;
- плечового нерва — ураження периферичних нервів у плечовому суглобі.
Також в інтернеті може зустрічатися такий тип, як «блукаюча невралгія» або «невралгія всього тіла». Ця назва не зовсім коректна. У разі болю невідомого походження без конкретної локалізації та явних причин мова може йти про безліч захворювань, серед яких — міалгія (біль у м'язах), артралгія (біль у суглобах), недіагностовані захворювання внутрішніх органів і пошкодження блукаючого нерва.
Самостійно визначити невралгію за місцем локалізації іноді буває важко. Так, невралгія грудного відділу може сприйматися як біль у серці, а невралгія суглобів має симптоматичну картину, схожу з остеохондрозом. Тому при виникненні болю важливо відразу звертатися в неврологічне відділення «ОН Клінік Одеса».
Первинна невралгія
Первинна (есенціальна) невралгія — патологічний стан, за якого обстеження не виявили будь-яких захворювань або станів, що спровокували ураження периферичного нерва. Серед найчастіших причин її виникнення — порушення постави, механічне перетискання нерва (тунельний синдром), переохолодження. У цьому разі необхідно виявити, що стало причиною пошкодження нерва, та усунути цю причину.
Вторинна невралгія
Вторинна (симптоматична) невралгія — це стан, за якого ураження периферичних нервів виникає внаслідок іншого захворювання або стану. Серед поширених причин вторинної невралгії — травми, запальні або інфекційні захворювання, доброякісні та злоякісні пухлини тощо.
Гостра невралгія
Гостра невралгія — нещодавнє ураження периферичного нерва, яке супроводжується різким і часто сильним болем: наприклад, невралгія після травми (перелому, вивиху тощо). Також гостра невралгія може виникати без видимих причин. У разі раптової появи повторюваних нападів болю в будь-якій частині спини, шиї, рук і ніг слід якомога швидше звернутися до невролога.
Хронічна невралгія
Хронічна невралгія може виникати кілька разів на рік, при цьому напади болю чергуються з ремісією. Хронічна невралгія зазвичай розвивається на тлі нелікованих травм у минулому або інших хронічних захворювань. За діагностованої хронічної невралгії необхідно відвідувати невролога щонайменше раз на півроку для контролю стану здоров'я і за необхідності — корекції терапії.
Важка невралгія
Важка невралгія характеризується безперервним погіршенням симптомів, періодів ремісії немає. За такого перебігу захворювання необхідно суворо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря і виконувати всі його призначення.
Діагностика невралгії в Одесі
Діагностика невралгії відбувається наступним чином. Спочатку невролог збирає анамнез: на що скаржиться пацієнт, чи є у нього хронічні або гострі захворювання, чи вживає він будь-які лікарські засоби. Після збору анамнезу для діагностики невралгії невролог може призначити:
- аналізи крові на визначення рівнів глюкози, еритроцитів, лейкоцитів;
- аналізи на виявлення наявності запального процесу в організмі;
- рентген;
- електрокардіограму;
- ультразвукове обстеження.
За необхідності невролог може призначати й інші методи інструментальної діагностики для виявлення причин ураження периферичних нервів. Також невролог може направити пацієнта на консультацію суміжних спеціалістів (наприклад, кардіолога або ревматолога).
Лікування гострої невралгії в Одесі
Лікування невралгій у гострій фазі має бути комплексним. Щоб швидко зняти напад невралгії, купірувати його, використовують медикаментозні засоби. Найчастіше застосовуються протизапальні засоби і міорелаксанти — така процедура називається «блокадою нерва». Фахівці неврологічного відділення «ОН Клінік Одеса» проводять периферичні та локальні блокади нервів. Вибір конкретного виду блокади залежить від локалізації невралгії.
Важливо розуміти: уколи при невралгії — це ситуативна допомога. Якщо не лікувати гостру невралгію, а лише купірувати її симптоми, захворювання може стати хронічним. Щоб уникнути рецидивів нападів невралгії, необхідно визначити її причину й усунути її. Впоратися з цим завданням може тільки кваліфікований і досвідчений лікар. Самолікування і домашні методи можуть погіршити ситуацію.
Лікування хронічної невралгії в Одесі
Лікування хронічної невралгії залежить від її першопричини і в більшості випадків включає медикаментозне лікування. У разі невралгії використовують такі ліки, як НПЗЗ, анальгетики, протисудомні препарати, міорелаксанти центральної та локальної дії, які підбирають відповідно до лікування основного захворювання. Терапія хронічної невралгії також може включати:
- медикаментозну терапію;
- фізіопроцедури (магнітотерапія, лазеротерапія);
- мануальну терапію і лікувальний масаж.
Фахівці «ОН Клінік Одеса» під час лікування невралгій використовують комплексний підхід, який враховує особливості організму пацієнта і ступінь тяжкості захворювання.
Лікування первинної невралгії в Одесі
Лікування первинної невралгії в «ОН Клінік Одеса» складається з декількох етапів. На першому — збирається анамнез, а також проводяться необхідні обстеження і робляться необхідні аналізи. За результатами лабораторних і функціональних досліджень невролог ставить діагноз і призначає лікування. Якщо невралгічні болі сильні та значно погіршують якість життя пацієнта, можуть призначатися уколи-блокади. Діагностика первинної невралгії може займати деякий час: це необхідно, щоб точно встановити причини виникнення захворювання. Під час діагностики можуть використовуватися ЕКГ, УЗД, сканування кровоносних судин, ЕЕГ. Лікування первинної невралгії може включати консультації фахівців суміжних спеціальностей, а також медикаментозне лікування. Під час лікування первинної невралгії важливо виконувати всі рекомендації лікаря і повідомляти йому про будь-які зміни самопочуття.
Лікування вторинної невралгії в Одесі
Лікування вторинної невралгії в «ОН Клінік Одеса» включає: збір анамнезу і підтвердження або уточнення діагнозу, складання плану терапії, а також регулярний контроль її результатів. Лікування вторинної невралгії проводиться з урахуванням основного захворювання, яке і викликало патологію периферичних нервів. Ліки за вторинної невралгії підбираються відповідно до симптомів і ступеня їх вираженості. Для купірування сильних невралгічних болів можуть проводитися блокади нервів.
Записатися на консультацію до невролога в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом. Заявки на прийом приймаються цілодобово.
Название | Цена |
Виклик лікаря-невролога додому | 1500 грн |
Консультація невролога | 600 грн |
ОНЛАЙН Консультація невролога | 600 грн |
Вартість лікування невралгії у Одесі
Невролог у Одесі за адресою:
Одеса, вул. Мала Арнаутська, 56
- По мапі
- Аеропанорама