Лікування посттромбофлебітичної хвороби в Харкові

Посттромбофлебітична хвороба (ПТФХ) - це стійке порушення венозного відтоку, що приводить до утворення набряків, болю, трофічних виразок в ногах. Розвивається у пацієнтів, які перенесли тромбоз глибоких вен. Рання діагностика і лікування скорочує ризик трофічних змін і дозволяє уникнути хірургічного втручання. Тому хворим з тромбозом в особистому або сімейному анамнезі, а також особам в групі ризику (літнім людям, завзятим курцям, що вживають гормональні препарати) рекомендується регулярно перевірятися у флеболога.

Що таке посттромбофлебітична хвороба?

Щоб встановити причини патологічного стану, необхідно розуміти механізм відновлення роботи вен після тромбозу. Тромб тимчасово перекриває просвіт судини, порушуючи його нормальну роботу. Поступово тромб розсмоктується, або на його місці виростає сполучна тканина, що викликає оклюзію (перекриття) артерії. Але навіть якщо просвіт зберігається, клапани, що відповідають за «перекачку» крові, вже зруйновані, тому втрачає працездатність.

В результаті потік рідини перерозподіляється, і навантаження на поверхневі судини збільшується. Вони розширюються, стають менш еластичними, швидше зношуються. Страждає вся судинна система нижніх кінцівок.

Частково підняття венозної крові до серця відбувається за рахунок м'язової роботи. Але через погіршення живлення клітин м'язи втрачають тонус. Вена переповнюються, рідина накопичується в ногах, викликаючи набряк. При сильних порушеннях страждає і мікроциркуляція - з'являються трофічні виразки.

Прогрес захворювання оцінюється по симптомам, що з'явилися. На початковій стадії хворий стикається з невеликими набряками і ефектом «важких ніг». Надалі з'являються порушення пігментації шкірного покриву - утворюються сині і червоні кільцеві відмітини. Останнім етапом стають виразкові ураження.

Також посттромбофлебітична хвороба проявляється наступними симптомами:

 • почуття переповнення і розпирання в нижніх кінцівках, особливо після фізичного навантаження, тривалого стояння;
 • нічні судоми;
 • варикозне розширення;
 • регулярні набряки з поступовим фіброзним переродженням клітин (відчувається, як ущільнення);
 • проблеми зі шкірою на ногах - дерматити, екземи.

Перші ознаки проявляються через місяці і роки після тромбозу, швидкість прогресування ПТФХ індивідуальна. Але раннє звернення до флеболога здатне істотно знизити ризик небезпечних ускладнень.

Як лікувати посттромбофлебітичну хворобу?

Комплексне лікування ПТФХ направлено на:

 • поліпшення кровотоку з ніг;
 • зміцнення венозного апарату;
 • підвищення ефективності лімфодренажу;
 • зняття супутніх симптомів.

На початкових стадіях флебологи призначають носіння компресійних гольфів або панчіх. Вони перерозподіляють тиск в нижніх кінцівках, знижуючи навантаження на кровоносну систему і полегшуючи зворотний рух венозної крові. Якщо є ризик повторного тромбозу, пацієнтові призначають антикоагулянти, які перешкоджають згущення рідини.

Також проводиться й інша медикаментозна терапія: за допомогою різних засобів стимулюється робота судин, зміцнюється і підвищується еластичність їх стінок. Варикозно розширені вени видаляються судинними хірургами.

При правильно складеному лікуванні прогнози при посттромбофлебітичній хворобі хороші, але хворий повинен регулярно спостерігатися у флеболога. Зробити це в Харкові можна в медичному центрі «ОН Клінік Харків».

Вартість лікування посттромбофлебітичної хвороби у Харкові

Консультація флеболога
400грн. / 380грн.
Первинний прийом лікаря - флеболога з УЗД
550грн. / 523грн.
ОНЛАЙН Консультація флеболога
400грн. / 380грн.
ОНЛАЙН Консультація флеболога за кордон

Відгуки про флебологiв ОН Клінік у Харкові

Адреса: Харків, вул. Ярослава Мудрого, 30а

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 19:00, Нд: 8:00-17:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама