Лікування артерій і вен нижніх кінцівок в Харкові

Всесвітня Організація Охорони Здоров'я (ВООЗ) відзначає зростання числа пацієнтів, які стикаються з судинними патологіями нижніх кінцівок. До 30% громадян похилого віку страждає від захворювань артерій і вен і змушені регулярно спостерігатися у флеболога. Але сучасні методики діагностики та лікування дають хороші результати: при ранньому зверненні до фахівців, лікарям вдається відновити здоров'я судин ніг.

Що таке захворювання артерій і вен нижніх кінцівок?

Судини на ногах відчувають підвищене навантаження: їм доводиться долати силу тяжіння, щоб «піднімати» кров до серця. У цій роботі задіяні не тільки самі артерії, а й навколишні їх м'язи. Але під впливом зовнішніх і внутрішніх факторів, злагоджена робота судин і м'яких тканин порушується.

Це призводить до розвитку різних захворювань артерій і вен ніг:

  • атеросклероз. Судинні стінки втрачають гнучкість і еластичність з одночасним відкладенням на них холестеринових бляшок, які звужують просвіт. Основний симптом - швидке стомлення ніг при ходьбі;
  • ендартеріїт. Як наслідок починається запальний процес, що вражає стінки артерій і вен. Вони звужуються, порушуючи нормальне харчування навколишніх тканин. Поступово клітини відмирають, посилюючи стан пацієнта. Ознаки початковій стадії: набряки, стомлюваність нижніх кінцівок, виразки на шкірі;
  • гостра артеріальна непрохідність. Розвивається на тлі порушень згортання крові. Призводить до артеріальної ішемії, основний симптом: різкий біль;
  • варикозне розширення вен. Захворювання, викликане руйнуванням клапанного апарату вен нижніх кінцівок і розширенням стінок судин. Рідина застоюється в ногах, вони набрякають, швидко втомлюються, починають хворіти після навантажень.

Зустрічаються і інші захворювання вен: аневризми, тромбози. Але симптоми у них схожі: зростаюча з прогресуванням патології біль в ногах, їх набряклість, поступовий розвиток кульгавості, поява трофічних виразок.

Причини судинних порушень різні: вікові зміни, генетична схильність, гормональні та ендокринні порушення. У групі ризику знаходяться чоловіки і жінки старше 40 років, завзяті курці, особи, які страждають від надмірної ваги. Постійне фізичне навантаження (важка робота, професійний спорт) також прискорює знос артерій і підвищують ймовірність прояву хвороби.

Пройти діагностику у флеболога рекомендується до появи перших симптомів. Лікар встановить поточний стан судин, дасть профілактичні рекомендації або, при виявленні патологічних процесів, підбере ефективне лікування.

Як лікувати захворювання артерій і вен нижніх кінцівок?

Лікування захворювань вен нижніх кінцівок підбирається флебологом після постановки діагнозу з урахуванням особливостей організму конкретного пацієнта. На початкових стадіях досить:

  • медикаментозної терапії - призначаються препарати, що підтримують пружність судинних стінок, що зменшують відкладення холестерину, що розріджують кров;
  • вироблення здорових звичок - дотримання збалансованої дієти, відмови від куріння і зловживання алкоголем, помірні фізичні активності;
  • носіння спеціальної еластичної білизни (стягуючі панчохи), що знижують навантаження на венозну систему.

Якщо захворювання прогресує і судини сильно пошкоджені, необхідне втручання судинного хірурга. Залежно від показань він проведе шунтування, ангіопластику, флебектомію чи іншу процедуру.

Щоб почати лікування захворювань вен нижніх кінцівок у компетентних фахівців, запишіться на прийом в «ОН Клінік».

лікування захворювання артерій і вен нижніх кінцівок

Консультація флеболога
400грн. / 380грн.
Первинний прийом лікаря - флеболога з УЗД
550грн. / 523грн.
ОНЛАЙН Консультація флеболога
400грн. / 380грн.
ОНЛАЙН Консультація флеболога за кордон

Відгуки про флебологiв ОН Клінік у Харкові

Адреса: Харків, вул. Ярослава Мудрого, 30а

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 19:00, Нд: 8:00-17:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама