Logo
0 800 30 17 33

Лікування аутоімунних захворювань у дітей у Миколаєві

Аутоімунні захворювання — це великий клас хвороб із різними клінічними проявами, спровокованими атакою імунної системи на власні органи і тканини. Записатися на консультацію до дитячого імунолога для діагностики та лікування хвороб аутоімунної системи в медичному центрі «ОН Клінік Миколаїв» можна цілодобово. 

Причини виникнення аутоімунних захворювань у дітей

Точної причини, чому імунітет при аутоімунних захворюваннях атакує власні клітини, немає. Можливі причини аутоімунних захворювань у дітей:

  • спадковість (певні гени, передані батьками, можуть підвищувати ймовірність розвитку аутоімунних реакцій);
  • зовнішні чинники (аутоімунні захворювання можуть проявитися під впливом інфекцій, токсичних речовин);
  • гормональні збої (найчастіше імунні захворювання з'являються в пубертатному і юнацькому віці, частіше у дівчаток). 

Імовірність прояву аутоімунних розладів у дитячому та юнацькому віці підвищується за збігу кількох чинників. Іноді поштовхом для аномальної імунної реакції організму стають травми, вплив низьких температур, радіації або лікарських препаратів. 

Симптоми аутоімунних захворювань у дітей

Часто ознаки аутоімунних захворювань неспецифічні, тобто не властиві типовим проявам порушень у збої імунної системи. Можливі ознаки аутоімунних захворювань у дітей:

  • стійка субфебрильна температура (у межах 37-38°C);
  • висип на шкірі, почервоніння, лущення;
  • ламкість і випадіння волосся;
  • сухість слизових оболонок;
  • скутість у суглобах;
  • хронічна втома;
  • запаморочення;
  • втрата ваги.

Через запалення і пошкодження тканин у дітей також може виникати біль, деформація суглобів, набряклість, жовтяниця, задишка. Ознаки аутоімунних захворювань можуть бути схожі з іншими хворобами — для точної діагностики необхідно звернутися до педіатра, який може направити дитину до дитячого імунолога. 

Види аутоімунних захворювань у дітей

Аутоімунні розлади у дітей поділяються на види залежно від цільових органів або систем, що перебувають під атакою імунної системи. Види аутоімунних захворювань у дітей:

  • системні — неспецифічні для окремих органів розлади спричиняють проблеми в усьому організмі. Системні аутоімунні захворювання можуть бути шкірними або м'язовими (ювенільний дерматоміозит), суглобовими (ювенільний ідіопатичний артрит), а також можуть вражати множинні органи і системи організму (системний червоний вовчак, склеродермія);
  • локалізовані — органоспецифічні розлади зосереджені на одному органі або певному типі тканини. Локалізовані аутоімунні захворювання в дітей можуть вражати надниркові залози (хвороба Аддісона), печінку (аутоімунний гепатит), підшлункову залозу (діабет І типу), травний тракт (виразковий коліт або хвороба Крона), ЦНС (розсіяний склероз).

У дітей також можуть виникати рідкісні аутоімунні захворювання, наприклад, гранулематоз Вегенера, за якого запалюються стінки судин, що обмежують приплив крові до органів. У маленьких дітей у віці до 18 місяців може діагностуватися рідкісний синдром опсоклонуса-міоклонуса (ОМС), за якого уражається нервова система — симптоми зазвичай починаються раптово і можуть включати швидкі повторювані рухи очей, посмикування і втрату рівноваги. 

Діагностика аутоімунних захворювань

Діагностикою аутоімунних захворювань у дітей займається дитячий імунолог. Для визначення аутоімунних захворювань лікар збирає анамнез і скарги, проводить зовнішній і фізикальний огляд, призначає додаткові обстеження і тести. Можливі аналізи для виявлення аутоімунних процесів в організмі:

  • загальний аналіз крові з лейкоцитарним індексом;
  • тести на антинуклеарні антитіла та аутотіла;
  • аналіз на С-реактивний білок;
  • тест на швидкість осідання еритроцитів;
  • аналіз сечі. 

На підставі результатів лабораторних аналізів лікар визначить вид і ступінь ураження аутоімунного процесу. За необхідності імунолог може скерувати дитину на додаткові обстеження (УЗД, рентген, КТ або МРТ).

Лікування аутоімунних захворювань у дітей у Миколаєві

Велика частина аутоімунних захворювань хронічні, тому лікування спрямоване на поліпшення стану, зниження ризику і вираженості можливих рецидивів. Дитячий імунолог лікує аутоімунні захворювання комплексно — для поліпшення стану дитини лікар може призначити симптоматичні профілактичні препарати (анальгетики, інсулін, вітаміни та мінерали). 

Лікувати збій імунної системи в дитини імунолог може препаратами, що чинять пригнічувальний вплив на аномальну аутоімунну реакцію організму (імуносупресорами, кортикостероїдами) і лейкоцитоорієнтованими засобами. У разі ураження кровоносної системи аутоімунне захворювання лікується за допомогою плазмаферезу, переливання крові або імуноглобулінів для внутрішньовенного введення, у разі руйнування кісток суглобів або м'язів — фізіотерапевтичних процедур. 

Записатися на прийом до дитячого імунолога для діагностики та лікування аутоімунних патологій у медичному центрі «ОН Клінік Миколаїв» можна за вказаним на сайті телефоном або через форму запису на прийом. Дізнатися вартість прийому лікаря, діагностики та лікування порушень аутоімунної системи можна на нашому сайті або за телефоном.

Раштина Наталя Вікторівна
Раштина Наталя Вікторівна
Лікар відділення імунології

Імунологи в Миколаєві «ОН Клінік»

Вартість лікування аутоімунних захворювань у дітей у Миколаєві

Консультація імунолога

Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Імунолог у Миколаєві за адресою:

Миколаїв, вул. Велика Морська, 74/3

Дитяче відділення в Миколаєві
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб - Нд: 8:00 - 18:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 33 Цілодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.