Лікування бронхіту у дітей у Харкові

Бронхіт у дитини може виникнути в будь-якому віці. Як правило, він проходить у гострій формі, а пік захворюваності припадає на осінній і зимовий періоди через часті спалахи респіраторних захворювань. Обструктивний, катаральний, хронічний і гострий бронхіт у дітей практично завжди протікають у важчій формі, ніж у дорослих. Тому лікування хвороби в будь-якій формі потрібно починати вчасно і під керівництвом кваліфікованого лікаря.

Що таке бронхіт у дітей?

Бронхіт – запалення бронхів, які є важливою складовою органів дихання людини. Вдихуване повітря через гортань потрапляє в бронхи, які транспортують його в легені. Крім того, завдяки ним з легенів виводяться продукти газообміну й шкідливі речовини, що потрапили усередину разом з повітряними масами. Під час ушкодження бронхів порушується процес постачання організму киснем. Хвороба здатна уражати як окремі гілки бронхіального дерева, так і одну його сторону або обидві.

Найважчою формою педіатри називають обструктивний бронхіт у дітей, під час якого виникає звуження просвіту бронхів внаслідок слизу, що накопичився в них, спостерігається відходження мокротиння, з'являються спазми.

Як визначити бронхіт у дитини?

Симптоматика бронхіту схожа з ГРВІ та іншими респіраторними захворюваннями (наприклад, із грипом). Тому батьки часто лікують бронхіт самостійно як застуду, втрачаючи час і ризикуючи спровокувати ускладнення в дитини.

Основні симптоми бронхіту в дітей:

  • глибокий кашель (часто з неприємними відчуттями в області грудей, виходом в’язкого мокротиння);
  • підвищення температури тіла;
  • астенія, слабкість, млявість;
  • погіршення апетиту;
  • погане самопочуття (запаморочення, нудота).

Під час розвитку недуги діти стають дратівливими й примхливими, можуть з'явитися спалахи агресії. Поставити точний діагноз зможе педіатр або пульмонолог. Не відкладайте візит до лікаря, якщо малюк почав кашляти.

Лікування кашлю під час бронхіту має бути комплексним, спрямованим на боротьбу з запальним процесом мускулатури бронхів. Лікар призначає щадний засіб від кашлю, температури, а за потреби противірусний препарат і антибіотик при бронхіті в дітей. Не чекайте, що симптоми захворювання відступлять самі собою. За відсутності якісного лікування стан малюка буде погіршуватися, а ризик розвитку ускладнень – збільшуватися з кожним днем. Також не можна починати лікування бронхіту народними засобами, це погіршить ситуацію.

Чим небезпечний бронхіт у дитини?

Недугу викликають віруси, бактерії (стрептококи, стафілококи) і грибкові збудники (зокрема, грибки роду Candida). Якщо не надати кваліфіковану допомогу хворому, можуть виникнути такі ускладнення, як хронічний бронхіт, запалення в трахеї, приєднання бактеріальної інфекції, кисневе голодування.

Скільки триває бронхіт у дітей?

Тривалість хвороби за відсутності ускладнень, у середньому, становить від двох до трьох тижнів. Для одужання важливе значення відіграє зміцнення імунітету імуномодуляторами, зволоження повітря в приміщенні, дотримання режиму сну й денного режиму.

Запишіть дитину на прийом до дитячого лікаря-педіатра в «ОН Клінік Харків » у зручний час. Комплексний підхід до проблеми забезпечить швидке одужання з найменшими ризиками для здоров'я малюка.

Вартість лікування бронхіту у дітей у Харкові

Первинна консультація лікаря педіатра
420 грн / 399 грн
Повторна консультація лікаря педіатра
350 грн
Оплата в мед. центрі
Повторний прийом лікаря педіатра після регламентованого часу
420 грн
Оплата в мед. центрі
ОНЛАЙН-Первинна консультація лікаря педіатра
420 грн / 399 грн
ОНЛАЙН-Повторна консультація лікаря педіатра
350 грн / 333 грн
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря педіатра після регламентованого часу
420 грн / 399 грн
ОНЛАЙН Первинна консультація лікаря педіатра за кордон
ОНЛАЙН Повторна консультація лікаря педіатра за кордон

Лікарі педіатрії ОН Клінік Харків

Відгуки про педіатрiв ОН Клінік у Харкові

Адреса: Харків, пр. Московський, 257

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 19:00, Нд: 8:00-17:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі
  • Аеропанорама