Лікування каменів у нирках (сечокам'яної хвороби) у Дніпрі
Сечокам'яна хвороба — це урологічне захворювання, яке характеризується утворенням конкрементів в органах сечовидільної системи (нирках, сечовому міхурі, сечоводах). Камені в нирках формуються через порушення мінерального обміну в організмі, вони здатні накопичуватися і досягати великих розмірів (10 і більше сантиметрів). Патологія потребує діагностики та лікування, оскільки може призвести до порушення відтоку сечі.
Лікування сечокам'яної хвороби проводять урологи медичного центру «ОН Клінік Дніпро». Запис на консультацію ведеться цілодобово.
Причини сечокам'яної хвороби
Конкременти в нирках утворюються внаслідок накопичення в сечі солей різних мінералів. Причини каменів у нирках:
- вроджені патології сечовидільної системи;
- недостатнє вживання рідини (менше одного літра чистої води на добу);
- нестача вітамінів і мінералів (наприклад, через нераціональне харчування або порушення метаболізму);
- інфекції сечовидільної системи (цистит, пієлонефрит, уретрит);
- запальні захворювання органів ШКТ (виразковий коліт, хвороба Крона);
- вживання неякісної води (з великим вмістом солей і мінералів).
Також спровокувати пісок у нирках може безконтрольне приймання лікарських препаратів (наприклад, діуретиків, антацидів на основі калію, антидепресантів) і полівітамінів. У зоні ризику розвитку сечокам'яної хвороби люди із зайвою вагою і малорухливим способом життя, оскільки відбувається порушення обмінних процесів в організмі.
Причини каменів у нирках
Симптоми та види каменів у нирках
На наявність конкрементів у нирках вказують болі внизу живота або попереку, які посилюються під час фізичних навантажень або сечовипускання. Інші ознаки каменів у нирках:
- часті позиви до сечовипускання;
- зміна кольору і запаху сечі (помутніння, поява осаду, домішок крові або слизу, різкий запах);
- різі та печіння під час сечовипускання;
- утруднений вихід сечі;
- нездатність повністю спорожнити сечовий міхур;
- здуття живота.
У разі потрапляння каменів у сечовід виникає різкий гострий біль — ниркова коліка. Сечокам'яна хвороба, спричинена інфекцією, супроводжується підвищенням температури тіла, ознобом, нудотою і блювотою. За перших симптомів каменів у нирках слід звернутися до уролога за консультацією.
Розрізняють кілька різновидів ниркових каменів залежно від їхнього хімічного складу. Види каменів у нирках:
- фосфатні (складаються з кальцієвих солей і фосфорної кислоти);
- уратні (утворюються із солей калію, натрію і сечової кислоти);
- оксалатні (містять багато кальцію, мають дуже щільну структуру).
Фосфатні камені в нирках виникають на тлі інфекцій сечовивідних шляхів або ниркової недостатності. Фосфати можуть проявлятися наявністю піску в сечі. Уратні камені в нирках з'являються через неправильне харчування (наприклад, вживання великої кількості білкової їжі), зневоднення організму або порушення обміну речовин, спричинене ожирінням чи ендокринними патологіями (цукровим діабетом, гіпертиреозом або гіпотиреозом).
За сечокам'яної хвороби можуть виявлятися конкременти змішаного типу (складатися з різних хімічних елементів). Коралоподібні камені в нирках — це конкременти великого розміру, які займають значну частину ниркової миски і можуть спровокувати порушення роботи нирки.
Лікування сечокам'яної хвороби в Дніпрі
Вилікувати камені в нирках можна за допомогою терапії, яку призначить уролог після обстеження і виявлення причини патології. Діагностика сечокам'яної хвороби включає:
- УЗД нирок;
- аналізи сечі;
- аналізи крові (для визначення рівня сечової кислоти, дослідження мінерального обміну, виключення або виявлення інфекції).
Лікування сечокам'яної хвороби може бути медикаментозним (при розмірах конкрементів до шести міліметрів) і включати прийом препаратів, що сприяють розчиненню і виведенню каменів. Під час лікування важливо дотримуватися питного режиму (випивати щонайменше півтора літра чистої негазованої води) і дієти, призначеної лікарем. Дієта за каменів у нирках:
- обмежене споживання тваринного білка;
- виключення копченого, солоного, пряного, жирного і смаженого;
- відмова від алкоголю;
- виключення з раціону продуктів харчування, багатих на оксалати (шпинату, арахісу, какао, буряка, квасолі).
Діагностика сечокам'яної хвороби в Дніпрі
На прийомі уролог проводить огляд і вивчає анамнез (потенційні чинники, які могли спровокувати виникнення сечокам'яної хвороби). Інші методи діагностики каменів у нирках можуть включати:
- аналізи крові;
- лабораторні дослідження сечі (збір сечі для аналізів може проводитися протягом доби);
- УЗД нирок;
- комп'ютерну томографію.
Ознаки патології, що виявляються в аналізах сечі та крові на камені в нирках, включають підвищені рівні кальцію, фосфатів, оксалатів або сечової кислоти. Інструментальні обстеження дають змогу візуалізувати конкременти, визначити локалізацію і розміри каменів у нирках.
Лікування фосфатних каменів у нирках у Дніпрі
Курс терапії фосфатних каменів у нирках спрямований на полегшення симптомів і виведення конкрементів з організму. Методи лікування фосфатних каменів у нирках можуть включати:
- нестероїдні протизапальні препарати;
- медикаменти, що розслаблюють м'язи сечоводу і знімають м'язові спазми;
- сечогінні засоби;
- рясне пиття.
Збільшення споживання води до трьох літрів на добу та обмеження солоної їжі сприяють виведенню невеликих каменів. У разі приєднання бактеріальної інфекції в рамках лікування фосфатних кальцієвих каменів у нирках можуть призначати антибіотики.
Медикаментозне лікування уратних каменів у нирках у Дніпрі
Невеликі уратні камені (менше семи міліметрів у діаметрі) можуть вийти самостійно протягом трьох тижнів. Методи лікування уратних каменів у нирках можуть включати:
- засоби, що знижують концентрацію сечової кислоти в сечі;
- ліки, що сприяють розслабленню м'язів сечовивідних шляхів;
- препарати, що підлужнюють сечу.
Лікувати уратні камені в нирках підлужувальними медикаментами необхідно з контролем pH сечі (підтримання показника в межах 6,2-6,8 сприяє розчиненню конкрементів). Прискорити виведення каменів можна за рахунок рясного пиття (до трьох літрів на добу).
Лікування оксалатних каменів у нирках у Дніпрі
Цілями терапії оксалатних каменів у нирках, які можуть мати чорний колір, є зниження концентрації оксалатів в організмі та запобігання утворенню кристалів оксалату кальцію в нирках та інших тканинах. Методи лікування оксалатних каменів у нирках можуть включати:
- медикаменти, що знижують рівень оксалатів у сечі;
- діуретики (чинять сечогінну дію);
- препарати, що сприяють зв'язуванню оксалатів із кальцієм у кишківнику та їх виведенню з організму з калом.
Обов'язковим елементом лікування є рясне пиття (до трьох літрів води на день), яке сприяє розчиненню оксалатних каменів у нирках. Також слід обмежити споживання солі, цукру і тваринного білка (м'яса, молока, яєць і риби). Продукти з високим вмістом оксалатів, які рекомендується виключити з раціону, включають шпинат, ревінь, буряк, сливи, шоколад, чай і горіхи. Після проходження курсу терапії уролог може призначити контрольні обстеження, які дають змогу перевірити наявність каменів у нирках і оцінити динаміку захворювання.
Записатися на консультацію уролога і лікування каменів у нирках (сечокам'яної хвороби) в Дніпрі в медичному центрі «ОН Клінік Дніпро» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.
Название | Цена |
ОНЛАЙН Консультація жіночого уролога | 550 грн |
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-уролога за кордон | 500 грн |
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-уролога | 500 грн |
Первинний прийом лікаря жіночої уролога без УЗД | 550 грн |
Первинний прийом лікаря-уролога | 500 грн |
Повторний прийом лікаря жіночої уролога | 550 грн |
Повторний прийом лікаря-уролога | 450 грн |
Вартість урології у Дніпрі
Уролог у Дніпрі за адресою:
Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 107а
- По мапі
- Аеропанорама