Як проводиться збільшення губ?

Як проводиться збільшення губ?
Читати 6 хвилин | Опубліковано: 21 December 2021 | Перегляди 5514
Натуральна контурна пластика губ дозволяє досягти природного збільшення губ завдяки ін'єкціям гіалуронової кислоти.

Збільшення губ у Харкові можна зробити в медичному центрі «ОН Клінік Харків».

Що таке контурна пластика губ

Контурна пластика губ — процедура, яка передбачає введення гіалуронової кислоти для корекції форми або зміни розміру губ. Для їх збільшення використовуються філери (гелеподібні препарати, що застосовуються в косметології). Контуринг губ дозволяє змінити форму, усунути асиметрію та збільшити нижню і верхню губу. Також за допомогою корекції губ філером можна візуально підняти куточки рота.

Також у нашому медичному центрі можна зробити контурну пластику носогубних складок, яка проводиться в разі появи вікових зморшок в області носа і рота.

Види контурної пластики губ

Аугментація (збільшення) губ може проводитись різними ін'єкційними препаратами. Види контурної пластики губ:

 • збільшення губ філером. Для зміни контуру і форми губ використовується гіалуронова кислота;
 • ін'єкції ботоксу. Застосовуються для натягування шкіри біля губ і розгладження зморшок на обличчі. Процедура дозволяє змінити лише контур губ (розмір залишається незмінним);
 • ін'єкції полімерів. Через застосування під час процедури синтетичних складів великий ризик розвитку ускладнень у вигляді алергічних реакцій, появи горбиків після збільшення губ;
 • ліпофілінг. Вводяться ін'єкції з ліпідами. Мінусом ліпофілінгу є тривалий реабілітаційний період.

Корекція губ філерами безпечна та ефективна. Після збільшення губи виглядають натурально, оскільки гіалуронова кислота, що використовується, протягом життя також виробляється організмом, тож за її введення не сприймається клітинами як синтетичний матеріал.

Техніки збільшення губ

Техніка контурингу губ підбирається дерматологом-косметологом на попередній консультації. Вибір техніки за контурної пластики залежить від бажаної форми губ, необхідності виправлення контуру та наявності асиметрії. За допомогою корекції можна отримати губи різної форми:

 • «класичні» (рівномірні за шириною, мають чітко виражений контур);
 • «рубінові» (об'ємні губи, які підходять жінкам, що мають велику відстань від носа до підборіддя);
 • «купідон» (форма, що передбачає наявність поглиблення посередині та чітку лінію верхньої губи). Для надання зазначеної форми зазвичай потрібна лише контурна пластика верхньої губи.

На консультації потрібно сказати дерматологу-косметологу, як саме ви хочете змінити свої губи. Лікар також зможе порадити форму, яка підійде вам найкраще (враховуються форма та овал обличчя, відстань від носа до підборіддя).

Що не можна робити перед контурною пластикою губ?

Контурній пластиці губ передує консультація дерматолога-косметолога. На прийомі потрібно розповісти про всі лікарські препарати, які ви приймаєте (лікар може порекомендувати зупинити їх прийом до закінчення контурної пластики).

Перед контурною пластикою губ не можна пробувати нові засоби для догляду за обличчям і губами (можуть викликати алергічну реакцію). Додаткові рекомендації перед контурною пластикою філером:

 • відмовтеся від алкоголю та куріння за кілька днів до процедури;
 • не проводьте воскову епіляцію або вищипування волосся в області губ за два дні до контурингу;
 • не приймайте препарати, що розріджують кров.

На консультації варто повідомити лікаря про наявність проблем із герпесом на обличчі. Для запобігання повторному спалаху дерматолог-косметолог призначить противірусні препарати.

Як робиться контурна пластика губ?

Контурна пластика губ проводиться під місцевим знеболенням. Анестетик у вигляді крему наносять на шкіру губ і залишають на 20 хвилин, після чого дерматолог-косметолог вводить препарат на основі гіалуронової кислоти до губ за допомогою невеликої тонкої голки. Місця і кількість уколів визначаються лікарем залежно від мети корекції (усунення асиметрії, збільшення об’єму або зміна форми губ).

За один сеанс контурної пластики лікар вводить не більше за один мл філера. Тривалість однієї процедури не перевищує 15 хвилин. Для досягнення потрібного ефекту може знадобитися проходження курсу з кількох процедур.

Що не можна після контурної пластики губ?

Після контурної пластики губ можуть з'явитися набряки, синці та легкий біль у місцях уколів, що є нормою. Можливі ускладнення після контурної пластики губ:

 • поява гематом у місці уколу;
 • зараження бактеріальною інфекцією.

Для запобігання розвитку ускладнень і прискорення реабілітації необхідно дотримуватись рекомендацій дерматолога-косметолога. Після контурної пластики губ не можна чіпати, чухати або тиснути на губи протягом двох-трьох днів після процедури. До повного загоєння слід відмовитися від продуктів, які сприяють затримці рідини в організмі (ковбасних виробів, солі та спецій). Після збільшення губ не можна вживати алкогольні напої (розріджують кров, викликають запалення) до зникнення набряку.

Протягом 48 годин після збільшення верхньої губи слід уникати впливу високих температур, відмовитися від відвідування гарячої йоги, сауни та лазні. Сильний жар може зробити набряк губ більш вираженим.

Лікар також порадить відмовитися від польотів літаком як мінімум на один тиждень. Тиск повітря може посилити гематоми та синці, що з'явилися після збільшення губ.

Як довго гояться губи після контурної пластики?

Губи після контурної пластики гояться протягом одного тижня. Протягом 7-10 днів може зберігатися незначна набряклість. Синці після контурної пластики губ зникають через п'ять-шість днів після процедури.

Догляд за губами після контурної пластики

Догляд за губами після контурної пластики дозволить скоротити реабілітаційний період. Рекомендації після збільшення губ:

 • прикладайте до губ холод після процедури. Можна використовувати холодний пакет з водою або кубик льоду, покриті тканиною (щоб лід не прилипав до губ і не викликав больових відчуттів). Холод допоможе зменшити синці та біль після контурної пластики губ;
 • уникайте фізичних навантажень протягом двох діб після контурної пластики губ (підвищена частота серцевих скорочень та артеріальний тиск після вправ можуть посилити набряклість);
 • спіть на спині (додатковий тиск на губи збільшить тривалість відновлення);
 • не тріть і не масажуйте губи в першу добу після контурингу.

Контурна пластика губ і носових складок може призвести до больових відчуттів протягом декількох днів після введення ін'єкцій. Після процедури лікар порекомендує знеболювальні препарати, які можна приймати.

Як робити масаж губ після контурної пластики?

Після збільшення губ можуть з'являтися грудочки в перші дні після процедури, що пов'язано зі скупченням гіалуронової кислоти в місці введення. Для рівномірного розподілу кислоти в тканинах губ дерматолог-косметолог може порадити акуратно розминати губи.

Сильний тиск на губи або неправильний масаж можуть спричинити збільшення набряклості після контурної пластики. Тому в разі появи «кульок» після збільшення губ слід звернутися до лікаря, який проводив процедуру. Дерматолог-косметолог розповість, як правильно розминати губи.

Популярні питання

1. Коли можна фарбувати губи після збільшення?

Для запобігання попаданню інфекції та швидкого зменшення набряклості фарбувати губи відразу після збільшення не можна. Користуватися блисками, помадами та олівцями для губ можна через три-чотири дні після контурної пластики.


 
2. Чи можна курити після контурної пластики губ?

Куріння підвищує ризик зараження інфекцією. Тому курити після контурної пластики губ не можна з моменту введення філера до зникнення набряку.

3. Чим відрізняється контурна пластика губ від збільшення?

Контурна пластика губ, на відміну від збільшення, передбачає коригування контуру губ. За введення ін'єкцій гіалуронової кислоти також можна змінити форму та розмір нижньої та верхньої губи, усунути асиметрію.

4. Чи боляче робити контурну пластику губ?

Контуринг губ робити не боляче. Процедура проводиться під місцевим знеболенням, тому під час контурної пластики жінка не відчуває болю, дискомфорту чи поколювання в області губ.

5. Контурна пластика губ — на скільки вистачає?

Залежно від кількості та виду використовуваного препарату, фізіологічних та анатомічних особливостей людини, контурна пластика губ тримається до одного року. Посилити ефект допоможе повторне проведення процедури.

Рейтинг статті:
5 з 5 на основі 1 оцінки
Як проводиться збільшення губ?
Лікар-дерматовенеролог, трихолог, косметолог. Вища кваліфікаційна категорія. Стаж роботи 23 роки.

Задайте своє питання дерматологу
«ОН Клінік»

Інші статті на тему

Схожі статті: