Лікування ендометріозу в Білій Церкві
Ендометріоз — це захворювання жіночої репродуктивної системи, викликане розростанням ендометріальних клітин поза порожниною матки, найчастіше діагностується у жінок у віці 24-29 років. Ендометрій — це внутрішня слизова оболонка матки, яка рясно постачається кров'ю судинами. Ендометрій складається з двох шарів:
- базального (товщина якого завжди однакова);
- функціонального (щомісяця потовщується під дією гормональних змін для прийняття заплідненої яйцеклітини і відторгається від стінок матки в разі, якщо зачаття не відбулося). Відторгнення функціонального шару від стінок матки провокує менструацію.
Товщина внутрішньої слизової оболонки матки постійно змінюється і залежить від гормональних змін, що відбуваються в організмі жінки, фази менструального циклу. Товщина ендометрію матки в нормі варіюється від 2-4 мм (під час менструації) до 16 мм (у фазі овуляції). Будь-які патологічні зміни товщини маточного ендометрію (наприклад, поліпи ендометрію — розростання слизової порожнини матки, гіперплазія ендометрію — дифузне потовщення ендометрію, що супроводжується зміною його структури) призводять до складнощів із зачаттям.
За ендометріозу відбувається щомісячне потовщення і кровоточивість ендометріальних клітин, що розрослися в різних тканинах і органах (яєчниках, піхві, матці, легенях тощо). Ендометріоз — захворювання, яке загрожує здоров'ю і життю жінки, тому вимагає обов'язкового лікування. За несвоєчасного звернення за медичною допомогою і відсутності лікування розвиваються ускладнення ендометріозу:
- безпліддя (внаслідок утворення у фалопієвих трубах спайок, що порушують їх прохідність і не дозволяють яйцеклітині вийти в порожнину матки);
- ускладнення вагітності (самовільне переривання вагітності, плацентарне передлежання — неправильне положення плаценти в області нижнього сегмента матки, передчасні пологи);
- рак яєчників.
Також у жінок, які перехворіли на ендометріоз, може з часом розвиватися ендометріоз-асоційована аденокарцинома (пухлина злоякісного характеру, яка формується із залізистих клітин). Причина її появи — зміни в репродуктивній системі, викликані ендометріозом.
Види та ознаки ендометріозу
У медицині відомо кілька різновидів ендометріозу, що поділяються за областю локалізації ендометріальних клітин. Зокрема:
- генітальний ендометріоз — розвивається в репродуктивних органах (яєчниках, матці, шийці матки, піхві, фалопієвих трубах). Наприклад, ендометріоз тіла матки (аденоміоз) — характеризується розростанням слизової оболонки матки в глибоких м'язових шарах органу (міометрії). За ендометріозу тіла матки можливе збільшення органу в розмірах і маткова кровотеча;
- ретроцервікальний ендометріоз — вражає задній сегмент шийки матки, розташований поруч з прямою кишкою, тому захворювання часто супроводжується болями під час дефекації;
- екстрагенітальний ендометріоз — розвивається в органах і системах тіла, які не беруть участі в репродуктивному процесі (легенях, органах шлунково-кишкового і сечовивідного тракту).
Екстрагенітальний ендометріоз діагностується набагато рідше, ніж два попередні види захворювання. Найбільш поширеною вважається генітальна форма ендометріозу.
Запідозрити наявність ендометріозу можна за появи ознак патології. До характерних симптомів ендометріозу у жінок відносять:
- біль внизу живота і в області попереку, що виникає за кілька днів до менструації та зберігається протягом усього циклу, з часом стаючи сильнішим;
- кров'янисті і коричневі виділення поза днів менструації. Зазвичай виділення за ендометріозу з'являються в середині циклу;
- рясні менструальні кровотечі;
- біль під час статевого акту;
- біль під час дефекації або сечовипускання;
- складності із зачаттям.
Крім перерахованих вище симптомів, за ендометріозу можуть турбувати розлади шлунково-кишкового тракту (пронос або закреп, метеоризм, нудота) і хронічна втома. Ознаки ендометріозу посилюються під час менструації.
За ендометріозу існують певні протипоказання. Зокрема за ендометріозу не можна піддавати себе надмірному тепловому впливу (приймати гарячі ванни, відвідувати лазні та сауни), відвідувати солярій і тривалий час перебувати під прямими сонячними променями, щоб уникнути розвитку ускладнень. Також не рекомендовано використовувати тампони, щоб не порушувати відтік менструальної крові.
Причини розвитку ендометріозу
Точні причини появи ендометріозу не встановлені. Спровокувати розвиток ендометріозу можуть:
- анатомічно неправильне положення матки або її придатків, внаслідок якого менструальна кров, яка містить клітини ендометрію, затікає назад у черевну порожнину і фалопієві труби;
- поширення ендометріальних клітин по організму з потоком крові або лімфи;
- трансформація перитонеальних клітин, що вистилають внутрішню черевну стінку, в клітини, подібні ендометріальних, яка відбувається під впливом гормонів або імунних факторів;
- порушення в роботі імунної системи, яка перестає розпізнавати та знищувати клітини ендометрію, що утворюються поза порожниною матки.
Ще одна причина розвитку ендометріозу — кесарів розтин, за якого ендометріальні клітини потрапляють у хірургічний розріз. Запідозрити появу ендометріозу після кесаревого розтину можна за появи ущільнення в області рубця, незначної кровотечі.
Виділяють фактори ризику, що провокують розвиток ендометріозу. Серед них:
- початок менструації в ранньому віці;
- пізня менопауза;
- відсутність пологів;
- менструальний цикл менший за 27 днів;
- інтенсивна менструальна кровотеча, що триває понад сім днів.
Також серед факторів ризику появи ендометріозу: підвищений естроген у крові, низька маса тіла, патології репродуктивної системи, що порушують процес відтоку крові з організму під час менструації. Останній фактор розвитку ендометріозу — генетична схильність.
Діагностика та лікування ендометріозу в Білій Церкві
Гінекологи медичного центру «ОН Клінік Біла Церква» займаються діагностикою та лікуванням ендометріозу. Перший крок за появи симптомів патології — запис на консультацію до гінеколога, який також може направити на консультацію ендокринолога.
На прийомі лікар «ОН Клінік Біла Церква» у Білій Церкві вислухає скарги та проведе гінекологічний огляд. Потім, за результатами обстеження, може направити на додаткові дослідження (вагінальне гінекологічне УЗД, необхідне для виявлення патологічних змін в органах малого таза, кольпоскопію та інші аналізи). На підставі отриманих даних гінеколог «ОН Клінік Біла Церква» встановить діагноз і призначить необхідне лікування ендометріозу (гормональне або негормональне, фізіопроцедури).
Для запису на консультацію до гінеколога і на лікування ендометріозу в «ОН Клінік Біла Церква» звертайтеся за номерами нижче або заповнюйте форму запису на прийом на сайті. Наш оператор підбере для вас комфортну дату і час для медичної консультації.
Название | Цена |
Відеокольпоскопія | 400 грн |
Індивідуальний підбір методів контрацепції | 220 грн |
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога | 450 грн |
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД | 500 грн |
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога з УЗД | 945 грн |
Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога | 500 грн |
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога | 450 грн |
Вартість прийому гінекологів у Білій Церкві
Гінеколог у Білій Церкві за адресою:
Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13
- По мапі