Logo
0 800 30 07 00

Лікування кондилом, папілом і генітальних бородавок у жінок у Білій Церкві

Папіломи, генітальні бородавки та гострі кондиломи є доброякісними новоутвореннями шкіри та слизових оболонок, які часто виникають в області геніталій. Профілактикою, діагностикою та лікуванням новоутворень на органах репродуктивної системи жінки займаються лікарі-гінекологи.

Причини появи кондилом і папілом у жінок

Причиною розвитку кондиломатозу є зараження вірусом папіломи людини (ВПЛ). ВПЛ є інфекцією, що передається статевим шляхом (ІПСШ). Бар'єрні засоби контрацепції (презервативи) тільки частково захищають від зараження папіломавірусом, оскільки передача вірусу папіломи можлива за тісних контактах із зараженими ділянками шкіри партнера (під час обіймів).

За наявності вірусу папіломи та наростів біля геніталій у жінок підвищується ризик розвитку раку шийки матки. Наслідком тривалого збереження вірусу папіломи у жінок є висока ймовірність переродження доброякісних новоутворень у злоякісні.

Симптоми генітальних папілом, кондилом і бородавок у жінок

Генітальні бородавки, кондиломи та папіломи можуть розташовуватися зовнішньо (кондиломи на статевих губах, напередодні піхви) або на слизових оболонках внутрішніх статевих органів жінки (папіломи шийки і тіла матки).

Більшість генітальних новоутворень у жінок протікають безсимптомно і виявляються лікарем під час профілактичних оглядів. Симптоми кондилом і папілом у жінок включають:

 • мокнуття;
 • генітальний свербіж;
 • кровоточивість внаслідок травматизації кондиломи, бородавки або папіломи.

Діагностика генітальних бородавок, кондилом і папілом проводиться лікарем-гінекологом на прийомі під час огляду на гінекологічному кріслі та відеокольпоскопії (інструментального огляду піхви). Кольпоскопія дозволяє детально досліджувати стінки піхви та шийку матки, а також виявити будь-які новоутворення на них.

Виявлені новоутворення можуть відрізнятися за формою і розміром. Папіломи, як правило, мають форму м'яких наростів. Кондиломи можуть бути плоскими, але частіше мають гостру пірамідальну форму (гострі кондиломи вульви, шийки матки, періанальної області). Бородавки приймають вид твердих кулястих наростів і частіше з'являються на грубій шкірі кінцівок, ніж на статевих органах.

За підсумками огляду лікар призначає необхідні обстеження та аналізи. Для аналізу на ВПЛ і статеві інфекції у жінок беруть мазок з піхви та з каналу шийки матки. За виявлення наростів у періанальній зоні може бути рекомендована консультація проктолога.

Лікування кондилом, папілом і генітальних бородавок у жінок у Білій Церкві

Ліки від кондилом і папілом, зокрема противірусні засоби, неефективні та не здатні усунути генітальні кондиломи та папіломи. Позбутися бородавок, кондилом і папілом на статевих органах у жінок можна хірургічно, шляхом їх видалення.

У гінекологічному відділенні медичного центру «ОН Клінік Біла Церква» застосовують малоінвазивний метод радіохвильового видалення генітальних папілом, кондилом і бородавок. Видалення кондилом на статевих органах радіохвильовим методом має ряд переваг:

 • маніпуляція проводиться амбулаторно;
 • відсутність необхідності в загальній анестезії;
 • висока швидкість проведення процедури видалення новоутворень;
 • відсутність швів;
 • низький ризик інфікування післяопераційної рани;
 • короткий період відновлення.

Профілактика появи кондилом і папілом в області геніталій полягає в захисті від інфікування ВПЛ. Специфічна профілактика зараження папіломавірусом полягає у вакцинації від ВПЛ, яку проводять за бажанням батьків дівчатам з 9-10 років (до початку статевого життя) і молодим жінкам. Для зниження ризику зараження ВПЛ також слід використовувати бар'єрні засоби контрацепції (жіночі та чоловічі презервативи) і проходити обстеження на ЗПСШ перед початком статевого життя з новим партнером (обом партнерам).

Видалення поліпів матки та цервікального каналу в Білій Церкві

Поліпи в матці — це доброякісні утворення круглої або овальної форми, що виявляються на ендометрії. Поліпи, що прикріплюються до ендометрія основами різної товщини, поширюються всередину матки. Поодинокі поліпи або групові новоутворення також можуть виникати в цервікальному каналі, що з'єднує піхву з матковою порожниною. Поліпи цервікального каналу мають різноманітні форми (наприклад, часточкову або краплеподібну) і широкий діапазон відтінків — від вишневого до біло-сірого. Гінекологічні поліпи також можуть з'являтися на шийці матки.

Точні причини утворення поліпів у матці не встановлені. Фактори ризику появи поліпів цервікального каналу і матки:

 • гормональні збої;
 • менопауза, постменопауза;
 • запальні захворювання жіночої репродуктивної системи (наприклад, цервіцит);
 • використання засобів контрацепції або гігієни, які викликають подразнення слизових оболонок;
 • інфекції, що передаються статевим шляхом;
 • генетичні захворювання в анамнезі (наприклад, синдроми Лінча або Коудена);
 • прийом гормональних препаратів (зокрема тих, що містять естроген);
 • порушення місцевого кровообігу (наприклад, закупорка кровоносних судин унаслідок атеросклерозу).

До числа несприятливих чинників виникнення гінекологічних новоутворень також відносять ожиріння та гіпертонію. Крім цього, гіперпластичні поліпи можуть бути рецидивами пухлинних патологій жіночих репродуктивних органів.

Симптоми поліпів матки і цервікального каналу можуть бути відсутніми і виявлятися гінекологом випадково під час огляду або ультразвукового дослідження. Симптоми поліпів у цервікальному каналі та матці:

 • вагінальні кровотечі (наприклад, після сексу);
 • білі або жовті виділення з піхви з неприємним запахом або гноєм;
 • нерегулярні менструації, які можуть мати різну інтенсивність і відрізнятися важким перебігом;
 • дискомфорт і біль у животі.

Симптоми поліпів у матці або цервікальному каналі можуть нагадувати менструальні спазми. Поліпи в матці слід видаляти через ризик почастішання кровотеч, зниження фертильності або безпліддя. Запліднення яйцеклітини стає неможливим, коли новоутворення створює перешкоду для руху сперматозоїдів.

Для терапії гінекологічних поліпів в «ОН Клінік Біла Церква» застосовується малоінвазивний радіохвильовий метод. Гінекологи центру видаляють поліпи цервікального каналу, шийки матки та піхви амбулаторно (без госпіталізації). Процедура видалення поліпів:

 1. Попередні обстеження (огляд, тест на вагітність, аналізи крові, УЗД органів малого таза).
 2. Відмова від їжі та пиття (за вісім годин до операції).
 3. Знеболювання анестетиками (можуть доповнюватися седативними препаратами).
 4. Антисептична обробка операційного поля.
 5. Введення електрода, який випромінює радіохвилі, що руйнують патологічні тканини.

Видалення поліпів займає кілька хвилин, характеризується низьким ризиком ускладнень і коротким відновлювальним періодом. Післяопераційні симптоми, які зазвичай минають протягом кількох днів, можуть включати не інтенсивні болі, спазми і виділення з кров'ю. За необхідності гінеколог призначить спазмолітики або нестероїдні протизапальні препарати.

Протягом 2 тижнів після видалення поліпів не можна приймати ванну, відвідувати лазню чи сауну, жити статевим життям, займатися спортом. Також не можна спринцюватися і користуватися тампонами. Потрібно ретельно стежити за гігієною. У разі порушення сечовипускання, появи лихоманки, сильного болю або виділень із піхви з неприємним запахом слід проконсультуватися з лікарем.

Записатися на консультацію гінеколога і на лікування поліпів, гострих кондилом, папілом і генітальних бородавок в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна за телефоном або через форму запису на прийом на сайті. Дізнатися вартість видалення новоутворень радіохвильовим методом можна також за телефоном.

Наумова Катерина Михайлівна
Наумова Катерина Михайлівна
Лікар відділення гінекології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування кондилом, папілом і генітальних бородавок у жінок у Білій Церкві

Відеокольпоскопія
Індивідуальний підбір методів контрацепції
220 грн
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога з УЗД
920 грн
Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Біла Церква

Відгуки про лікарів-гінекологів у Білій Церкві

Все дуже сподобалося! Юлія Василівна дуже чуйна, добра людина! Хороший лікар, все гарно проконсультувала, надала допомогу і постійно була на звʼязку! Дуже сподо...
Зоряна , 17.07.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Левенчук Юлія-прекрасний гінеколог і людина.Максимально комфортно бути на прийомі,все зрозуміло пояснює.Тільки приємні емоції після🤍
Вероніка , 14.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже сподобалося консультації лікаря геніколога Легенчук Юлії Василівни, дуже уважна та доброзичлива
Марія , 11.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Вітаю! Хочу подякувати лікарю гінекологу Легінчук Юлії Василівні, за уважне ставлення , за професійні консультації та поради. Лікар дуже уважна та ввічлива, все...
Юревич Інна , 11.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Лікувалась у лікаря Наумової Катерини Михайлівни.Професійна,кваліфікована,уважна,гарно відноситься до хворого.На всі мої питання відповіла чітко,зрозуміло для м...
Юлія , 10.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Лiкарь Наумова Катерина Михайлівка олень внимательная и хороший доктор Огромное спасибо
Мартиненко , 01.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу висловити подяку лікарю Чернявській Марині Вікторівні, медичній сестрі Оксані, лікарям Кретовській Наталії Валеріївні та Наумовій Катерині Михайлівні. Дяку...
Валентина , 27.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Записалася на УЗД 30.12 на 13:20 до Наумова Катерина Михайлівна сказати, що я в шоці це нічого не сказати сама також працюю лікарем, весь час посміювалися разом...
Анжела , 10.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.