Logo
0 800 30 07 00

Встановлення внутрішньоматкової спіралі в Білій Церкві

Внутрішньоматкова спіраль — один із методів довгострокової контрацепції, який запобігає небажаній вагітності з 99% ефективністю. Протизаплідна спіраль підходить як для жінок, які вже народжували, так і для тих, хто не має дітей.

Види та принцип роботи внутрішньоматкових спіралей

Залежно від складу, внутрішньоматкові спіралі поділяються на гормональні та негормональні.

У будові гормональної спіралі є невеликий резервуар, з якого виділяється левоноргестрел (синтетичний аналог гормону яєчника — прогестерону). Виділення гормону відбувається повільно, невеликими дозами. Левоноргестрел викликає локальні зміни в матці:

 • підвищення в'язкості цервікального слизу, що заважає сперматозоїдами досягати яйцеклітини та запліднювати її;
 • витончення слизової оболонки матки (ендометрію) і оборотне пригнічення овуляції.

Гормональну спіраль також використовують для лікування рясних кровотеч, міом матки, ендометріозу і гіперплазії ендометрію.

Під дією негормональної спіралі з міддю сперматозоїди втрачають свою активність, їх рухливість зменшується і вони не досягають яйцеклітини. Також змінюється слизовий шар матки та не відбувається імплантація яйцеклітини, тому мідна внутрішньоматкова спіраль ефективна як метод екстреної контрацепції протягом п'яти днів після статевого акту.

Недолік внутрішньоматкової спіралі з мідною структурою в тому, що з часом метал руйнується, тому термін дії контрацептиву — близько трьох років. Для продовження тривалості ефекту спіралі використовують мідно-срібний дріт. Внутрішньоматкова спіраль зі сріблом уповільнює окислення міді та встановлюється на термін до семи років.

Переваги внутрішньоматкових спіралей

Завдяки механічній перешкоді та дії вивільненої речовини протизаплідна спіраль має ряд переваг:

 • висока ефективність — надійність внутрішньоматкової спіралі виражається значенням індексу Перля (чим нижче показник, тим менша ймовірність вагітності). Індекс Перля для гормональної внутрішньоматкової спіралі дорівнює 0,5, а для негормональної — 1-2;
 • довгострокова контрацепція — сучасні внутрішньоматкові спіралі встановлюються на 5-10 років;
 • локальна дія — внутрішньоматкова спіраль не змінює гормональний фон жінки та не впливає на якість грудного молока;
 • зменшення менструального болю і рясних кровотеч, зменшення больового синдрому під час ендометріозу, зниження ризику тазових інфекцій, нормалізація рівня естрогенів і припинення зростання міоматозних вузлів;
 • настання вагітності можливо відразу після видалення спіралі.

Протипоказання до встановлення протизаплідної спіралі: онкологічні захворювання статевих органів і молочних залоз, запалення органів малого таза, венеричні захворювання, маткові кровотечі невідомої етіології, індивідуальна непереносимість компонентів пристрою.

Встановлення і видалення внутрішньоматкової спіралі в Білій Церкві

Встановлення внутрішньоматкової спіралі неможлива без попередньої консультації гінеколога. Лікар проводить огляд, УЗД органів малого таза, аналіз на венеричні захворювання. Якщо у жінки є підозра на вагітність, то призначається аналіз на визначення рівня ХГЛ (хоріонічний гонадотропін).

Вагінальна спіраль встановлюється під час менструації, коли цервікальний канал розширено і немає необхідності в додаткових інструментах для доступу до матки. Гінеколог вводить гінекологічне дзеркало, проводить антисептичну обробку статевих органів. Введення протизаплідної спіралі здійснюється через спеціальний провідник. Лікар переконується в правильному встановленні та відсутності хворобливих відчуттів у пацієнтки, після чого провідник віддаляється.

У піхві виводиться капронова нитка, яка необхідна для видалення контрацептиву. Її довжина близько п'яти сантиметрів, вона не повинна викликати дискомфорт у жінки та відчуватися під час статевого акту. Хворобливі відчуття або зміна довжини нитки — ознаки того, що спіраль змістилася або встановлена ​​неправильно, у цих випадках потрібно звернутися до гінеколога.

Процедура видалення спіралі проста і безболісна, не вимагає попередньої підготовки. Лікар вводить дзеркало в піхву для візуалізації шийки матки, затискачем захоплює нитку і акуратно витягує контрацептив. Видалити внутрішньоматкову спіраль потрібно в разі:

 • закінчення терміну носіння внутрішньоматкової спіралі;
 • планування вагітності або вибору жінкою іншого методу контрацепції;
 • виникнення сильної кровотечі, хворобливих відчуттів або запальних процесів в органах малого таза.

Спіраль від вагітності — безпечний метод контрацепції, але за неправильного встановлення та невиконання рекомендацій гінеколога можливі ускладнення. Негативні наслідки використання внутрішньоматкової спіралі включають перфорацію стінки матки, позаматкову вагітність, зміщення контрацептиву.

Для консультації гінеколога з приводу вибору і встановлення внутрішньоматкової спіралі в «ОН Клінік Біла Церква» заповніть форму запису на прийом або зателефонуйте за номером, зазначеним на сайті.

Наумова Катерина Михайлівна
Наумова Катерина Михайлівна
Лікар відділення гінекології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість встановлення внутрішньоматкової спіралі у Білій Церкві

Відеокольпоскопія
Індивідуальний підбір методів контрацепції
220 грн
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога з УЗД
920 грн
Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Біла Церква

Відгуки про лікарів-гінекологів у Білій Церкві

Все дуже сподобалося! Юлія Василівна дуже чуйна, добра людина! Хороший лікар, все гарно проконсультувала, надала допомогу і постійно була на звʼязку! Дуже сподо...
Зоряна , 17.07.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Левенчук Юлія-прекрасний гінеколог і людина.Максимально комфортно бути на прийомі,все зрозуміло пояснює.Тільки приємні емоції після🤍
Вероніка , 14.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже сподобалося консультації лікаря геніколога Легенчук Юлії Василівни, дуже уважна та доброзичлива
Марія , 11.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Вітаю! Хочу подякувати лікарю гінекологу Легінчук Юлії Василівні, за уважне ставлення , за професійні консультації та поради. Лікар дуже уважна та ввічлива, все...
Юревич Інна , 11.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Лікувалась у лікаря Наумової Катерини Михайлівни.Професійна,кваліфікована,уважна,гарно відноситься до хворого.На всі мої питання відповіла чітко,зрозуміло для м...
Юлія , 10.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Лiкарь Наумова Катерина Михайлівка олень внимательная и хороший доктор Огромное спасибо
Мартиненко , 01.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу висловити подяку лікарю Чернявській Марині Вікторівні, медичній сестрі Оксані, лікарям Кретовській Наталії Валеріївні та Наумовій Катерині Михайлівні. Дяку...
Валентина , 27.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Записалася на УЗД 30.12 на 13:20 до Наумова Катерина Михайлівна сказати, що я в шоці це нічого не сказати сама також працюю лікарем, весь час посміювалися разом...
Анжела , 10.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.