Logo
0 800 30 07 00

Лікування жіночих інфекційних захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), у Білій Церкві

Інфекціями, що передаються статевим шляхом (венеричними захворюваннями або ЗПСШ), називають групу хвороб, інфікування якими переважно відбувається внаслідок незахищених сексуальних контактів. Передача венеричних захворювань відбувається під час проникнення в організм збудників статевих інфекцій через передеякулят, вагінальні виділення, кров та інші біологічні рідини, а в деяких випадках (наприклад, за герпесу) досить контакту зі шкірою інфікованої людини.

Згідно зі статистикою ВООЗ, статевими інфекціями заражена кожна шоста людина на планеті, причому вони в рівній мірі діагностуються у жінок і чоловіків. Існує більше 20 видів венеричних захворювань, зокрема генітальний герпес, мікоплазмоз, сифіліс, цитомегаловірус та інші. Жіночі та чоловічі статеві інфекції поділяються на чотири категорії за типом збудників і можуть бути:

 • бактеріальної природи (наприклад, хламідіоз);
 • грибкової (вагінальний кандидоз);
 • вірусної (вірус папіломи людини);
 • паразитарної (трихомоніаз).

Лікування статевих інфекцій у домашніх умовах не тільки не дасть результату, але й погіршить перебіг хвороби. Важливо звертатися за допомогою лікаря-гінеколога за появи перших симптомів венеричних хвороб.

Симптоми та передача жіночих статевих інфекцій

Перші ознаки статевих інфекцій починають турбувати по завершенню інкубаційного періоду. Інкубаційний період являє собою проміжок часу від моменту інфікування захворюванням до виникнення перших симптомів.

Інкубаційний період венеричних захворювань триває від одного-двох днів до пів року залежно від різновиду статевої інфекції. Наприклад, мікоплазмоз і уреаплазмоз можуть перебувати в організмі, не проявляючи себе, від семи-восьми до 30 діб. А період інкубації для вірусу папіломи людини триває від 30 до 180 діб.

Запідозрити інфікування захворюваннями, що передаються статевим шляхом, можна за виявлення у себе їх характерних проявів. До основних симптомів венеричних захворювань у жінок належать:

 • вагінальні виділення;
 • висип, що з'являється на зовнішніх статевих органах або навколо заднього проходу;
 • виразки, бородавки, що виникають на статевих органах;
 • часті позиви до сечовипускання або хворобливе сечовипускання;
 • біль в нижній частині живота, що посилюється під час сексу;
 • запалення пахових лімфовузлів, що супроводжується їх збільшенням;
 • слабкість, висока температура тіла.

До характерних симптомів, що турбують за статевих інфекцій, варто віднести також сильний свербіж зовнішніх і внутрішніх статевих органах. Генітальний свербіж супроводжується почервонінням і набряком слизової піхви тв вульви. Частина статевих інфекцій (хламідіоз, вірус папіломи людини) може не викликати появи певної симптоматики, залишаючись в організмі в прихованій формі та протікати безсимптомно.

Інфікування венеричними захворюваннями відбувається внаслідок незахищених сексуальних контактів. Зараження деякими статевими інфекціями (наприклад, вірусом папіломи людини) можливо через слину, мікротріщини в шкірі, а також побутовим шляхом (генітальний герпес, хламідіоз) через використання предметів індивідуальної гігієни, спільний посуд.

Симптоми жіночих статевих інфекцій

Симптоми жіночих статевих інфекцій

Ускладнення жіночих венеричних захворювань

Основна небезпека статевих інфекцій полягає в ризику розвитку ускладнень. Серед типових ускладнень жіночих венеричних захворювань:

 • запальні процеси, що виникають в матці та придатках, яєчниках, сечовому міхурі за поширення статевих інфекцій по сечостатевих шляхах (цистити, аднексити);
 • безпліддя внаслідок рубцевих і спайкових процесів у репродуктивних органах, спровокованих венеричними патологіями;
 • патології вагітності та пологів (самовільне переривання вагітності, передчасні пологи);
 • онкологія.

Крім ускладнень венеричних захворювань для жінки, існує велика ймовірність зараження статевою інфекцією дитини (внутрішньоутробно або під час пологів). Своєчасна діагностика і лікування статевих інфекцій допоможуть уникнути розвитку ускладнень. Додатково варто дотримуватися заходів профілактики венеричних захворювань: використовувати презервативи під час інтимних контактів, мати свої предмети особистої гігієни (зубну щітку, носовичок, гребінець та інші), не давати їх іншим людям.

Лікування вірусу папіломи у жінок у Білій Церкві

Вірус папіломи людини (ВПЛ) являє собою групу вірусів, що вражають шкірний покрив і слизові оболонки. Вірус папіломи людини передається переважно під час незахищеного сексу, але можливе інфікування за рукостискання, обіймів, поцілунку, а ще побутовим і внутрішньоутробним шляхами.

Вірус папіломи людини нерідко викликає появу кондилом і папілом, які у жінок і чоловіків утворюються на геніталіях і в області заднього проходу, а також може спровокувати дисплазію шийки матки, онкологію шийки матки, вульви, піхви. Пройти лікування станів, викликаних вірусом папіломи людини, можна в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква».

Лікування гарднерельозу у жінок у Білій Церкві

Гарднерельоз викликається бактерією гарднерелою і поширюється за незахищених інтимних контактів, а також викликає різні ускладнення (від запалень репродуктивних органів до безпліддя). Лікування гарднерельозу у жінок здійснюють лікарі-гінекологи «ОН Клінік Біла Церква».

Лікування генітального герпесу у жінок у Білій Церкві

Генітальний герпес провокується інфікуванням вірусом простого герпесу. За генітального герпесу жінок турбують виділення з піхви, свербіж, подразнення і набряк геніталій, на статевих органах можуть з'являтися невеликі пухирці, наповнені рідиною, які лопаються, а на їх місці утворюються ерозії. Лікуванням генітального герпесу у жінок у Білій Церкві займаються лікарі медцентру «ОН Клінік Біла Церква».

Лікування мікоплазмозу у жінок у Білій Церкві

Урогенітальний мікоплазмоз — статева інфекція, що викликається бактерією мікоплазмою і вражає сечостатеву систему. Нелікований мікоплазмоз у жінок може стати причиною запалення репродуктивних органів (фалопієвих труб, матки), труднощів із зачаттям і вагітністю.

Лікування трихомоніазу у жінок у Білій Церкві

Трихомоніаз — венеричне захворювання, що викликається паразитом трихомонадою, яка у жінок вражає органи сечовидільної системи та шийку матки. Гінекологи медичного центру «ОН Клінік Біла Церква» вилікують жінок від трихомоніазу та інших венеричних хвороб, підібравши необхідні препарати.

Лікування уреаплазмозу у жінок у Білій Церкві

Уреаплазмоз — статева інфекція, викликана уреаплазмою парвум. Збудник уреаплазмоза може протягом довгого часу перебувати в організмі безсимптомно і починає проявлятися після сильного стресу, тривалої антибіотикотерапії, зниження імунітету. У жінок уреаплазмоз викликає свербіння і подразнення статевих органів, біль у паху, часте сечовипускання. Вилікуватися від уреаплазмозу жінкам допоможуть лікарі-гінекологи «ОН Клінік Біла Церква».

Лікування хламідіозу у жінок у Білій Церкві

Хламідіоз провокується проникненням в організм грамнегативних організмів — хламідій. Інфікування хламідіозом можливо не тільки за незахищеного сексу, але і через предмети особистої гігієни, внутрішньоутробно. Діагностують і лікують хламідіоз у жінок у Білій Церкві гінекологи «ОН Клінік Біла Церква».

Лікування цитомегаловірусу у жінок у Білій Церкві

Цитомегаловірус викликається збудником з сімейства герпесвірусів. Цитомегаловірус передається не тільки під час незахищеного сексу, але і через слину та інші біологічні рідини організму, грудне молоко. Цитомегаловірус у вагітних жінок викликає вроджені аномалії розвитку плода (збільшення внутрішніх органів, порушення зору, зростання) і внутрішньоутробну смерть. Перевіритися на інфікування цитомегаловірусом і пройти лікування захворювання можна в «ОН Клінік Біла Церква».

Наумова Катерина Михайлівна
Наумова Катерина Михайлівна
Лікар відділення гінекології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування ЗПСШ у Білій Церкві

Відеокольпоскопія
Індивідуальний підбір методів контрацепції
220 грн
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога без УЗД
Первинний прийом лікаря акушера-гінеколога з УЗД
1840 грн
Повторний діагностичний прийом лікаря акушера-гінеколога
Повторний консультативний прийом лікаря акушера-гінеколога

Лікарі відділення гінекології ОН Клінік Біла Церква

Відгуки про лікарів-гінекологів у Білій Церкві

Все дуже сподобалося! Юлія Василівна дуже чуйна, добра людина! Хороший лікар, все гарно проконсультувала, надала допомогу і постійно була на звʼязку! Дуже сподо...
Зоряна , 17.07.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Левенчук Юлія-прекрасний гінеколог і людина.Максимально комфортно бути на прийомі,все зрозуміло пояснює.Тільки приємні емоції після🤍
Вероніка , 14.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже сподобалося консультації лікаря геніколога Легенчук Юлії Василівни, дуже уважна та доброзичлива
Марія , 11.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Вітаю! Хочу подякувати лікарю гінекологу Легінчук Юлії Василівні, за уважне ставлення , за професійні консультації та поради. Лікар дуже уважна та ввічлива, все...
Юревич Інна , 11.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Лікувалась у лікаря Наумової Катерини Михайлівни.Професійна,кваліфікована,уважна,гарно відноситься до хворого.На всі мої питання відповіла чітко,зрозуміло для м...
Юлія , 10.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Лiкарь Наумова Катерина Михайлівка олень внимательная и хороший доктор Огромное спасибо
Мартиненко , 01.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Хочу висловити подяку лікарю Чернявській Марині Вікторівні, медичній сестрі Оксані, лікарям Кретовській Наталії Валеріївні та Наумовій Катерині Михайлівні. Дяку...
Валентина , 27.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Записалася на УЗД 30.12 на 13:20 до Наумова Катерина Михайлівна сказати, що я в шоці це нічого не сказати сама також працюю лікарем, весь час посміювалися разом...
Анжела , 10.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.