Logo
0 800 30 07 00

Лікування гіпотонії (зниженого тиску) в Білій Церкві

Гіпотонія — це патологічний стан, який супроводжується зниженням артеріального тиску (АТ) нижче 90/60 міліметрів ртутного стовпа (мм.рт.ст.). Знижений тиск призводить до кисневого голодування головного мозку, недостатнього кровопостачання організму. Пройти лікування гіпотонії можна в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква», запис на прийом до кардіолога ведеться цілодобово.

Причини та види гіпотонії

Співвідношення систолічного (верхнього) до діастолічного (нижнього) тиску 120/80 мм.рт.ст. є нормою. Низький діастолічний тиск може вказувати на погіршення тонусу судин через розвиток атеросклерозу, ендокринних порушень (гіпотиреозу, цукрового діабету) і серцевих захворювань (нейроциркуляторної дистонії). Різке падіння верхнього і нижнього тиску виникає в разі крововтрати, анафілактичного шоку і може призводити до порушень кровообігу. Інші причини гіпотонії:

За психосоматикою гіпотонії знижений тиск може бути причиною внутрішніх психологічних проблем, які проявляються у вигляді тривалої депресії, нерішучості, страху проявити себе, бажанні сховатися. За гіпотонії низький тиск може спостерігатися через приймання лікарських препаратів (трициклічних антидепресантів, гіпотензивних препаратів, діуретиків, барбітуратів).

Причини появи низького артеріального тиску можуть бути фізіологічними та патологічними. Види патологічної гіпотонії:

  • первинна. Виникає на тлі неврозів, тривалого стресу, синдрому хронічної втоми;
  • вторинна. Провокується наявністю тривалих патологічних процесів та їх загострень. Хронічна гіпотонія може розвиватися за недокрів'я, пухлин, виразки шлунка, порушення функції м'язів серця (міокардит).

Гостра гіпотонія розвивається стрімко і супроводжується гіпоксією (нестачею кисню) в головному мозку. Може спостерігатися за крововтрати, травми головного мозку, інфаркту, сильної алергічної реакції. Гостра гіпотонія небезпечна виникненням ускладнень — коми, порушення свідомості та гіпертонічного кризу.

У разі ураження кровоносних судин атеросклерозом і погіршення судинного тонусу може розвиватися атеросклеротична артеріальна гіпотензія. Фізіологічна гіпотензія характеризується зниженим тиском, який має тимчасовий характер.

Види фізіологічної гіпотонії

Тип

Характеристика

Ортостатична

Ортостатична гіпотонія виникає під час переходу з положення лежачи в положення стоячи, спостерігається за тривалого постільного режиму. Може призводити до падінь через запаморочення або втрату свідомості.

Нервово-опосередкована

Раптові тимчасові розлади кровообігу можуть бути пов'язані зі збоями вегето-судинної системи, які супроводжуються ослабленням судинного тонусу і напівнепритомним станом.

Адаптивна

Розвивається за підвищених фізичних навантажень, у період адаптації до нових кліматичних умов.

Компенсаторна

З'являється за підвищених фізичних навантажень, спадкової схильності.

Постпрандіальна гіпотонія розвивається через дві години після вживання їжі через перерозподіл крові та супроводжується посиленням частоти серцевих скорочень, звуженням судин. Характерна за захворювань центральної нервової системи (хвороби Паркінсона), цукрового діабету, мультисистемної атрофії.

Симптоми та стадії артеріальної гіпотензії

Низький систолічний тиск визначається частотою скорочень серцевого м'яза, супроводжується психогенною непритомністю, слабкістю. Порушення в роботі вегетативної нервової системи можуть виникати під час стресів, відчуттів страху та болю, температура тіла може знижуватися до 35,8-36 С. Інші симптоми гіпотонії:

  • підвищена пітливість;
  • біль у ділянці серця;
  • потемніння в очах;
  • емоційна нестабільність (дратівливість, апатія);
  • оніміння кінцівок.

За гіпотонії спостерігається непереносимість спеки, весняного міжсезоння з низьким атмосферним тиском, виражена чутливість до зміни погоди і зміни кліматичних умов.

За тривалого низького тиску, порушень гормонального та психоемоційного фону, зайвої ваги, спадковості відбуваються структурні зміни в судинах, артеріях серця. Якщо за гіпотонії підвищився тиск крові на стінки судин вище 130/80 мм.рт.ст. діагностують гіпертонію (підвищений тиск).

Залежно від частоти виникнення симптомів зниження тиску судинну гіпотонію поділяють на стадії. Стадії артеріальної гіпотензії:

  1. Легка. Спостерігається неспокійний сон, запальність, плаксивість, відчуття тиску (стиснення) в ділянці серця.
  2. Середньотяжка. Характеризується інтенсивними головними болями, запамороченням, переднепритомним станом.
  3. Виражена гіпотонія (важка стадія). Супроводжується зниженням концентрації уваги, погіршенням пам'яті, пульсуючим головним (мігренеподібним) болем.

Нудота при низькому тиску може супроводжуватися непритомністю, відчуттям неповного вдиху, задишкою, запамороченням, блідістю склер і шкірного покриву. Наслідками гіпотонії можуть бути когнітивні порушення, ниркова недостатність, інсульт.

Діагностика зниженого артеріального тиску в Білій Церкві

На первинному прийомі кардіолог вислухає скарги, збере анамнез, виміряє артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень. Діагностика гіпотонії включає:

Додатково кардіолог може призначити клінічний і біохімічний аналізи крові для виявлення анемії та інфекційного процесу, загальний аналіз сечі. У разі підозри на гормональний збій направить на аналіз крові на гормони (ТТГ, Т3, Т4), антитіла до тиреопероксидази та тиреоглобуліну. За необхідності кардіолог може дати направлення на консультацію до невролога та ендокринолога.

Медикаментозне лікування низького артеріального тиску в Білій Церкві

Вибір способу лікування артеріальної гіпотензії залежить від виду, стадії та причини виникнення захворювання. За результатами діагностики призначається лікування, яке спрямоване на нормалізацію кров'яного тиску і поліпшення тонусу судин. Медикаментозне лікування гіпотензії включає:

  • антидепресанти;
  • ноотропні препарати;
  • транквілізатори;
  • холінолітики;
  • вітамінні комплекси.

Постійний низький тиск за серцевої недостатності негативно впливає на серцеву систему, погіршення інтенсивності кровообігу може призводити до задишки, застою крові в органах, порушення роботи нирок і печінки, накопичення продуктів метаболізму. 

Відновити об'єм циркулюючої крові та підвищити судинний тонус можна за допомогою ін'єкції кардіотоніків, глюкокортикоїдів, сольових розчинів.

Якщо різко впав тиск — перша допомога полягає в наданні тілу горизонтального положення, для швидкого відновлення мозкового кровообігу потрібно підняти ноги за допомогою подушки (валика з ковдри), випити склянку води (кави, солодкого чаю) і викликати лікаря. За хронічної форми захворювання необхідно регулярно контролювати тиск за допомогою тонометра. Якщо гіпотонія пов'язана з кардіологічним і неврологічним захворюванням, слід не допускати загострень і проходити профілактичні огляди в кардіолога.

Гіпотонія на діалізі може бути пов'язана із захворюванням нирок. Для лікування гіпотонії на діалізі призначають препарати, що знижують тиск, рекомендують уникати надмірного споживання солі. Підтримати серце за низького тиску допоможе:

  • регулярне й помірне фізичне навантаження. Аеробні вправи за гіпотонії (ходьба, біг, теніс, ритмічна гімнастика) сприяють кращому засвоєнню кисню організмом і зміцнюють серцево-судинну систему;
  • уникнення тривалої сидячої пози;
  • зменшення стресових ситуацій;
  • компресія нижніх кінцівок;
  • повноцінний сон, нормалізація режиму праці та відпочинку;
  • регулярний прийом рідини. Достатнє вживання води може допомогти збільшити об'єм крові та підвищити тиск.

Харчування за гіпотонії має бути збалансованим, різноманітним, їсти рекомендується не менше чотирьох разів на день маленькими порціями. Гарний ефект для підняття тиску надає контрастний душ, загартовування, масаж шийно-комірцевої зони, фізіопроцедури.

Записатися на консультацію до кардіолога і лікування низького артеріального тиску в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом. Дізнатися вартість консультації кардіолога можна також на сайті або за телефоном.

Скиба Олена Юріївна
Скиба Олена Юріївна
Лікар відділення кардіології

Кардіологи в Білій Церкві «ОН Клінік»

Відгуки про кардіологів у Білій Церкві

Дуже уважні і ввічливі співробітники, грамотні спеціалісти, уважні до пацієнтів. Дякую, бажаю розвитку та вдячних відвідувачів.
Лариса Запальська , 06.09.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дякую кардіологу Скибі А.Ю. за правильно підібране лікування. Рекомендую!
Олена Миколаївна Шита , 10.06.2024. Показати відповідь
Оцінка:

Вартість лікування гіпотонії (зниженого тиску) у Білій Церкві

Консультація кардіолога
Консультація кардіолога з ЕКГ
480 грн
ОНЛАЙН Консультація кардіолога
Тропоніновий тест
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Кардіолог у Білій Церкві за адресою:

Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.