Лікування тахікардії (прискореного серцебиття) в Білій Церкві
Тахікардія — це порушення серцевого ритму, яке супроводжується прискореним серцебиттям. При тахікардії частота скорочень серця перевищує 100 ударів за хвилину в стані спокою.
Позбутися тахікардії в Білій Церкві можна в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква». Запис на прийом до кардіолога ведеться цілодобово.
Причини частого серцебиття
Ризик виникнення частого серцебиття зростає за наявності порушень серцевого ритму в сімейному анамнезі. Інші причини тахікардії:
- серцево-судинні захворювання (наприклад, міокардит, серцева недостатність, кардіоміопатія або стенокардія);
- серцевий напад;
- низький (гіпотонія) або підвищений (гіпертензія) артеріальний тиск;
- гіпертиреоз (гіперактивність щитоподібної залози);
- цукровий діабет;
- куріння;
- зловживання алкогольними або кофеїновмісними напоями;
- безконтрольний прийом ліків (наприклад, анестетиків, психотропних засобів);
- стрес;
- переїдання (у разі надмірного споживання їжі тахікардія може виникати після їди);
- ожиріння;
- вікові зміни організму;
- анемія (низький рівень еритроцитів у крові).
Причиною тахікардії, що виникає в стані спокою, є мінеральний (електролітний) дисбаланс. До числа основних мінералів, які впливають на роботу серцево-судинної системи, відносять магній, кальцій, натрій і калій. Крім тахікардії, зміни концентрації електролітів можуть спровокувати брадикардію (уповільнення серцевого ритму).
Види тахікардії
Фізіологічна (тимчасова або синусова) тахікардія є природною реакцією організму на стрес або фізичні навантаження (наприклад, швидкий біг). Патологічна тахікардія (сильне серцебиття в спокійному стані) може бути наслідком захворювань або порушень фізіологічних процесів в організмі. Надшлуночкова тахікардія (суправентрикулярна тахікардія), що містить миготливу аритмію і тріпотіння передсердь, виникає у верхніх камерах серця, а шлуночкова — у нижніх.
Види патологічної тахікардії | |
Тип | Характеристика |
Миготлива аритмія | Найпоширеніший тип тахікардії, що супроводжується хаотичними, нерегулярними електричними сигналами, які починаються в передсердях. Епізоди миготливої аритмії зазвичай тривають менше тижня і минають самі по собі без терапевтичних процедур. Постійні епізоди миготливої аритмії, що тривають понад тиждень, потребують лікування. Миготлива аритмія, що довго зберігається, діагностується, якщо тривалість епізодів почастішання серцевого ритму перевищує 12 місяців. Постійна миготлива аритмія — це тривале порушення серцевого ритму, яке не піддається терапії. |
Тріпотіння передсердь | Нагадує миготливу аритмію, але за тріпотіння передсердь серце б'ється в більш стабільному ритмі. За типового тріпотіння аномальні електричні сигнали рухаються по колу проти годинникової стрілки в правому передсерді, за зворотного — за годинниковою стрілкою. Атипове тріпотіння супроводжується появою аномальних електричних сигналів у лівому або правому передсерді. |
Шлуночкова тахікардія | Виникає в шлуночках і на початкових етапах може тривати кілька секунд. Коли серце б'ється дуже швидко, шлуночки не встигають наповнюватися і стискатися, щоб перекачувати необхідну організму кількість крові. Шлуночкова тахікардія, що триває понад 30 секунд (стійка шлуночкова тахікардія), небезпечна тим, що може призвести до фібриляції шлуночків. |
Фібриляція шлуночків | Найважча форма шлуночкової тахікардії. За фібриляції під дією хаотичних електричних сигналів шлуночки не скорочуються, а тремтять, внаслідок чого можуть виникати незворотні порушення кровообігу. |
Раптове прискорення серцевого ритму називають пароксизмальною тахікардією. Пароксизмальна тахікардія може мати будь-яку локалізацію і супроводжуватися нападами (раптовими перепадами пульсу). Якщо частота серцевих скорочень різко збільшується при прийнятті вертикального положення, діагностується постуральна тахікардія.
Симптоми високого пульсу
Основним проявом тахікардії є відчуття прискореного серцебиття (високого пульсу). Інші симптоми тахікардії можуть включати:
- печіння в ділянці серця;
- задишку;
- біль у серці;
- запаморочення;
- переднепритомні стани або непритомність;
- пальпітацію (дискомфорт, описуваний як сильне серцебиття з ударами в грудях або пропущені удари серця);
- занепад сил.
У разі тривалої фібриляції шлуночків, що супроводжується різким падінням артеріального тиску, зупинкою дихання і серцебиття (відсутністю пульсу), потрібне невідкладне надання медичної допомоги. Ускладнення тахікардії можуть включати серцеву недостатність, тромбоз, інфаркт та інсульт.
Діагностика тахікардії в Білій Церкві
У разі підвищеного серцебиття слід записатися на прийом до кардіолога. Методи діагностики тахікардії:
- вимірювання артеріального тиску і частоти серцевих скорочень;
- електрокардіографія (ЕКГ);
- УЗД серця;
- доплерографія.
У рамках діагностики тахікардії можуть призначатися лабораторні аналізи крові на електроліти. Перед обстеженнями необхідно надати кардіологу інформацію про використовувані препарати для корекції схем їхнього прийому.
Медикаментозне лікування прискореного серцебиття в Білій Церкві
Терапевтичні заходи в разі тахікардії допомагають заспокоїти серцебиття і запобігти рецидивам. Лікування тахікардії:
- бета-блокатори;
- блокатори кальцієвих каналів;
- антиаритмічні препарати;
- антикоагулянти (у разі миготливої аритмії).
Для запобігання ускладненням тахікардії необхідно відмовитися від шкідливих звичок, дотримуватися принципів здорового харчування, уникати стресу і підтримувати щоденну фізичну активність. У разі діагностованої тахікардії або високого ризику рецидивів слід контролювати частоту серцевих скорочень (вимірювати пульс) і артеріальний тиск.
Записатися на консультацію кардіолога і лікування тахікардії в Білій Церкві в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.
Название | Цена |
Консультація кардіолога | 550 грн |
Консультація кардіолога з ЕКГ | 480 грн |
ОНЛАЙН Консультація кардіолога | 550 грн |
Тропоніновий тест | 200 грн |
Вартість прийому кардіологів у Білій Церкві
Кардіолог у Білій Церкві за адресою:
Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13
- По мапі