Лікування риніту в дітей у Харкові

Ринітом називають гостре запалення слизової оболонки носа, що виникає внаслідок впливу на неї бактерій, вірусів, токсинів або алергенів. Патологія діагностується в дітей будь-якого віку, часто розвивається на фоні зниження імунітету, переохолодження й авітамінозу.

Що таке риніт у дітей?

Нежить або риніт у дитини може бути як самостійним захворюванням, так і симптомом більш серйозної патології: застуди, ГРВІ, грипу й інших респіраторних хвороб. Механізм розвитку патології наступний: слизова оболонка носа запалюється від впливу патогена (наприклад, бактерій або вірусу), через що порушується кровообіг тканин. Розвивається набряк, починає накопичуватися секрет, ускладнюється дихання. Рідина, що накопичилася, слугує середовищем для розвитку мікроорганізмів, що призводить до посилення хвороби й поширення запалення на сусідні тканини (пазухи носа, гортань).

Отоларингологи виділяють кілька видів риніту:

  • гострий риніт у дітей, що виникає через віруси або бактерії. Для нього характерна різка поява симптомів: закладеності, рясних виділень із носа. Хвороба може супроводжуватися незначним підвищенням температури. Часто патологія переходить у задній риніт у дитини, тобто зачіпає задню стінки носоглотки й прогресує в ринофарингіт;
  • алергічний риніт у дітей, що розвивається при потраплянні на слизову оболонку носа різних алергенів: пилку, летких речовин, що містяться в косметиці або побутовій хімії, пилові. Симптоми проходять відразу після припинення впливу алергену на організм хворого;
  • вазомоторний риніт у дітей, з'являється під час тривалого токсичного впливу на верхні дихальні шляхи. Наприклад, під час неконтрольованого приймання медикаментів (судинозвужувальних спреїв і крапель).

Ще одна форма нежитю – хронічна, для якої властива постійна закладеність носа з невеликою кількістю слизових виділень.

Симптоми риніту в дітей

Перші ознаки нежитю наступні:

  • сухість і печіння в носі;
  • ускладнене дихання;
  • закладеність носа;
  • поява прозорих або гнійних виділень.

Якщо слиз потрапляє в носоглотку, то можливе подразнення горла, кашель. Під час скупчення виділень у пазухах, вони починають запалюватися й боліти – розвивається синусит, гайморит. На їхньому фоні в малюка піднімається температура. Риніт у дитини до року також викликає млявість і апатію, вона може відмовлятися від їжі.

Скільки триває риніт у дітей?

Терміни одужання залежать від причини, що викликала захворювання, й дотримання рекомендацій педіатра або дитячого отоларинголога. Наприклад, алергічний риніт у дітей проходить практично відразу після виявлення й усунення алергену. У випадку вірусної або бактеріальної хвороби, одужання займає до 2-х тижнів.

Але термін буде збільшений, якщо батьки лікують малюка самостійно. Неконтрольоване приймання медикаментів знімає симптоми, але не усуває причину хвороби. У результаті нежить може стати хронічним, розвиваються такі ускладнення, як ринофарингіт, гайморит, синусит, тонзиліт, отит.

Як вилікувати риніт у дитини?

 З появою ознак нежитю, необхідно записатися на прийом до педіатра або дитячого отоларинголога. Фахівець огляне хворого, призначить дослідження для встановлення причини патології.

Лікування алергічного риніту в дітей зводиться до виявлення алергену, його усунення й приймання антигістамінних засобів. У випадку, якщо нежить викликаний вірусами або бактеріями, призначаються противірусні або протимікробні препарати. Для полегшення стану також виписуються судинозвужувальні краплі – вони відновлюють нормальну вентиляцію пазух, полегшують носове дихання, не дають застоюватися слизові.

Пройти результативне лікування можна в медичному центрі «ОН Клінік Харків ». Для цього запишіться на прийом до лікаря за контактним номером телефону. Або викличте педіатра додому.

Вартість прийому лікарів у Харкові

Первинна консультація дитячого отоларинголога
400грн. / 380грн.
Повторна консультація дитячого отоларинголога
350грн.
Оплата в мед. центрі
ОНЛАЙН-Повторна консультація дитячого отоларинголога
350грн. / 333грн.
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря отоларинголога дитячого після регламентованого часу
400грн. / 380грн.

Відгуки про дитячих отоларингологiв ОН Клінік у Харкові

Адреса: Харків, пр. Московський, 257

Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 19:00, Нд: 8:00-17:00
Запис по телефону: 0 800 30 11 77 Цiлодобово.
  • По мапі