Симптоми простатиту на ранніх стадіях його розвитку проявляються далеко не завжди, що може призводити до загострення запалення передміхурової залози. Тому до затребуваних у пацієнтів чоловічої статі медичних послуг належить трансректальне УЗД органів малого таза.
Що таке трансректальное УЗД?
Трансректальне УЗД (ТРУЗД) - це метод ультразвукової діагностики передміхурової залози, сім'яних пухирців і сечового міхура. У порівнянні з ультразвуковим дослідженням через черевну стінку (трансабдомінальним УЗД) метод трансректальної діагностики забезпечує більш чітку візуалізацію органів і має більш високу точність.
Дослідження яких органів входить до трансректальноо УЗД малого таза?
Поставте своє питання УЗД «ОН Клінік»
У трансректальне УЗД малого таза входить:
- УЗД передміхурової залози з прилеглими до неї тканинами та лімфовузлами;
- УЗД сім'яних пухирців;
- УЗД сечового міхура.
Показання до трансректального УЗД малого таза чоловіків
Показаннями до ТРУЗД малого таза чоловіків є:
- безпліддя;
- біль у паховій області;
- дискомфорт за сім'явиверження;
- порушення сечовипускання;
- оцінка стану передміхурової залози після операції;
- планове обстеження перед хірургічним втручанням;
- домішки крові в сечі або спермі;
- напади ниркової коліки в області малого таза;
- підозра на онкологічне захворювання;
- еректильна дисфункція.
Чи існують протипоказання до трансректального УЗД?
Трансректальне УЗД органів малого таза нешкідливе і не завдає шкоди організму чоловіки. За проведення ТРУЗД не застосовується іонізуюче опромінення, що дозволяє проводити процедуру необхідну кількість разів.
До протипоказань до трансректального УЗД малого таза у чоловіків належать:
- загострення геморою;
- анальні тріщини;
- відновний період після операцій на прямій кишці;
- важкі розлади психіки, які можуть перешкодити проведенню діагностики.
Підготовка до трансректального УЗД
Підготовка до трансректального УЗД передбачає спеціальну дієту за 2-3 дні до проведення дослідження. Дієта перед трансректальним УЗД включає відмову від споживання продуктів та напоїв, що сприяють газоутворенню (капусти, бобових, газованих напоїв, борошняних виробів, молочних продуктів). Діагностику бажано проводити натщесерце (їсти не рекомендують за 8-12 годин до ТРУЗД). За годину до дослідження слід випити 1-1,5 л рідини.
Під час трансректального УЗД у пряму кишку вводиться спеціальний датчик. Тому за 2-4 години до проведення процедури чоловікові необхідно зробити очисну клізму. Безпосередньо перед проведенням трансректального УЗД пацієнт лягає на кушетку на лівий бік, згинає ноги та підтягує коліна до живота.
Скільки разів на рік потрібно робити трансректальне УЗД?
Чоловікам старше за 40 років рекомендується робити трансректальне УЗД як профілактичне обстеження та з метою раннього виявлення можливих патологій щорічно. Регулярно (раз на рік і частіше) проходити трансректальне УЗД необхідно пацієнтам з хронічними урологічними захворюваннями. Крім того, дослідження слід проходити за рекомендацією лікаря або за появи симптомів урологічних хвороб.
У нашого блогу є власні канали в телеграмі та вайбері, в яких ми розповідаємо корисні та цікаві речі про здоров'я. Підписуйтесь, щоб зробити турботу про власне здоров'я та здоров'я сім'ї комфортною та легкою.
УЗД в ОН Клінік Суми
Популярні питання
Трансректальне УЗД не супроводжується жодними больовими відчуттями. Короткочасний дискомфорт, який може відчути чоловік, пов'язаний із введенням у пряму кишку спеціального датчика для обстеження.
Для проведення трансректального УЗД простати лікар надягає на датчик апарату УЗД презерватив і змащує його лубрікантом. Потім датчик вводиться пацієнтові в пряму кишку на 5-6 см. Зображення досліджуваних органів (простати, сечового міхура і сім'яних пухирців) виводиться на екран під різними кутами. Процедура триває до 20 хвилин.
Пацієнт отримує результати ТРУЗД відразу після проведення діагностики. Результати дослідження може розшифрувати тільки лікар, тому після проведення трансректального УЗД органів малого таза чоловікові слід записатися на прийом до уролога.
УЗД малого таза в чоловіків показує форму, положення і розміри передміхурової залози, а також наявність патологій і новоутворень (кіст, пухлин). Крім того, в ході діагностики оцінюється стан сечового міхура і сім'яних протоків (прохідність, наявність запальних процесів).
УЗД малого таза у чоловіків також дозволяє виявити:
- аномалії розвитку органів;
- запальні хвороби (простатит, цистит);
- сторонні предмети;
- травматичні ушкодження.
Турбота про чоловіче здоров'я обов'язково повинна включати регулярне проведення ТРУЗД малого таза у чоловіків. Адже своєчасно проведена діагностика дозволяє на ранніх етапах виявити патології сечостатевої системи, уникнути їх ускладнень, а також перетікання хвороб в гостру і хронічну форму.