Видалення атероми в Кропивницькому
Атерома (кіста сальної залози) — доброякісне утворення, яке локалізується під шкірою. Кіста складається з капсули, всередині якої знаходиться кератин (білок). Візуально кіста сальної залози схожа на шишку невеликого розміру, яка вкрита шкірою тілесного, білого або жовтого кольору.
Атероми можуть утворюватися на голові, обличчі, спині, шиї, статевих органах (на статевому члені, мошонці). Після проколу вух також можуть з'являтися атероми у разі вибору неправильного місця для проколу (за попадання голкою в сальну протоку утворюється атерома мочки вуха).
Причини появи атероми
Сальні залози виробляють шкірне сало, яке покриває шкіру та голову. Причиною появи атером є закупорка або пошкодження сальних залоз. Чинники, що призводять до порушення роботи сальних залоз:
- збої гормонального фону (під час статевого дозрівання, менопаузи, вагітності);
- цукровий діабет;
- ожиріння;
- акне (призводить до утворення атероми на обличчі);
- неправильно підібрані косметичні засоби для догляду за обличчям та тілом.
У місці закупореної або пошкодженої протоки з'являється невелика порожнина, в якій накопичується рідина. За атером на шкірі утворюється чорна точка, що вказує на місце закупорки протоки. Зазвичай атероми за вухами та на волосистій частині голови не завдають дискомфорту. У разі потрапляння в кісту інфекції атерома запалюється. Симптоми запалення атероми:
- біль у зоні утворення, що посилюється під час дотику та натискання;
- почервоніння шкіри, що покриває атерому на члені, обличчі чи голові;
- підвищення температури тіла.
За неправильного чи несвоєчасного лікування кіста може прорвати верхній шар шкіри. З атероми за вухами та на обличчі може почати виділятися гній з подальшим утворенням відкритої виразки на ураженій ділянці. Для запобігання розвитку ускладнень (розривів, інфікування кісти, раку шкіри) за виявлення шишок на шкірі потрібно проконсультуватися з хірургом.
Видалення атероми в Кропивницькому
Перед видаленням атероми хірург збирає анамнез (запитує про симптоми, час появи кісти) і проводить огляд новоутворення, визначає його локалізацію, наявність запального процесу. За результатами огляду лікар підбирає спосіб видалення атероми шкіри.
У разі виявлення запалення атероми лікар призначає засоби його зняття. Операція з видалення кісти сальної залози не проводиться до зменшення запального процесу.
Атерома в паху та на обличчі видаляються під місцевою анестезією. Під час операції хірург робить розріз, відокремлює стінки «капсули» атероми від прилеглих тканин і проводить її вилучення. За виявлення атероми, що нагноїлася, лікар проводить дренування капсули (видалення гною за допомогою інструментів), а після — витягує її. Лікар накладає шви та пов'язку, а також розповідає пацієнтові про правила та час обробки рани після операції. Після видалення атероми хірург призначає курс антибіотиків.
Протягом кількох днів після операції можуть бути почервоніння, біль і набряклість. Для зняття больового синдрому лікар призначить знеболювальні препарати. Після видалення атероми на мошонці, голові, обличчі потрібно обмежити фізичні навантаження та заняття спортом для запобігання розходженню швів. За сім-десять днів хірург знімає накладені шви.
Записатися на консультацію до хірурга та видалення атероми можна за телефоном або через форму запису на прийом, вказані на сайті.
Название | Цена |
Консультація хірурга | 450 грн |
ОНЛАЙН Консультація хірурга | 450 грн |
Вартість прийому хірургів у Кропивницькому
Хірург у Кропивницькому за адресою:
Кропивницький, бульвар Студентський, 6/5
- По мапі
- Аеропанорама