Видалення стрижневого мозоля в Кропивницькому

Стрижневий мозоль, або шипиця, є наростом у вигляді огрубілої ділянки шкіри з підшкірним стрижнем (коренем стрижневого мозоля). Стрижневий мозоль підлягає видаленню.

Причини появи стрижневого мозоля

Мозоль зі стрижнем може виникнути на будь-якій ділянці шкіри, яка піддається регулярному фізичному впливу (тертю, тиску). До появи стрижневих мозолів найбільш схильні кисті та стопи, шкіра на яких від природи більш товста, ніж на інших ділянках тіла.

Сухий стрижневий мозоль є горбком з ороговілих клітин шкіри. Появі стрижневих мозолів сприяють:

 • порушення гігієни шкіри;
 • носіння надто вузького взуття;
 • надмірна пітливість;
 • деформація кінцівок за суглобових захворювань;
 • грибкові захворювання шкіри.

Стрижневі мозолі можуть з'являтися на пальцях ніг за носіння незручного або невідповідного за розміром взуття. Стрижневий мозоль між пальцями ніг, як правило, з'являється за носіння літнього взуття з перетинкою, що проходить між пальцями. Під час носіння вузького взуття може утворитися стрижневий мозоль на мізинці ноги. Стрижневі мозолі на пальцях рук з'являються внаслідок тривалого писання або утримання інструментів.

Врослий мозоль відрізняється від інших наростів вираженою хворобливістю. Больові відчуття посилюються за натискання на мозоль. Мозоль має жовте або жовто-сіре забарвлення і височить над поверхнею здорової шкіри. Запалення стрижневого мозоля супроводжується його почервонінням, набряклістю, посиленням болю.

Видалення стрижневого мозоля в Кропивницькому

Прибрати стрижневий мозоль у Кропивницькому можна у відділенні хірургії медичного центру «ОН Клінік Кропивницький». Лікування стрижневих мозолів полягає у їх видаленні. Вивести стрижневі мозолі за допомогою медикаментозних засобів неможливо, оскільки стрижневі нарости проникають глибоко у шкіру. Видалити стрижневий мозоль у домашніх умовах не можна, оскільки процедура має відбуватися у стерильних умовах медичного кабінету.

Видалення стрижневого мозоля хірургічним шляхом займає трохи більше за пів години та проводиться під місцевою анестезією. Хірург зрізає мозоль, а також витягуватиме з нього стрижень.

Догляд після видалення стрижневого мозоля

Повне загоєння після видалення стрижневого мозоля, як правило, відбувається через 2-3 тижні. У перші дні після видалення мозоля операційна рана може боліти.

Щоб прискорити термін загоєння шкіри після видалення мозолів, а також для профілактики появи нових наростів, необхідно дотримуватись правил догляду за шкірою на ногах. Догляд після видалення стрижневого мозоля полягає в:

 • носінні стерильної пов'язки протягом декількох днів після видалення мозолі;
 • застосуванні місцевих антибактеріальних, протигрибкових та пом'якшувальних засобів;
 • використанні антиперспірантів для кистей і стоп;
 • підборі правильного розміру взуття.

Записатися на консультацію до хірурга та видалення стрижневого мозоля в медичному центрі «ОН Клінік Кропивницький» можна за телефоном або через форму запису на прийом на сайті. Дізнатися про вартість прийому можна також за телефоном.

Пархоменко Сергій Іванович
Пархоменко Сергій Іванович
Лікар відділення хірургії

Вартість видалення стрижневого мозоля у Кропивницькому

Консультація хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга
ОНЛАЙН Консультація хірурга за кордон

Лікарі відділення хірургії ОН Клінік Кропивницький

Відгуки про хірургів ОН Клінік у Кропивницькому

Хочу сказати спасибі дівчаткам з ресепшену, дуже уважні та чуйні. Дякуємо за консультацію та огляд дерматологу Обіход Л. В. Подяка Кравченку В. Ю. (кабінет УЗД) за огляд та підхід до моєї дитини. Подяка Потеряйко Л. В. та його асистентці (хірургія) за консультацію та безболісну процедуру видалення папіломи.
Наталія , 10.11.2021. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Кропивницький, Бульвар Студентський, 6/5

ОН Клінік Кропивницький
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 19:30, Сб: 8:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама