Лікування геморою в Дніпрі
Геморой — це аноректальне захворювання, яке характеризується варикозним розширенням вен і появою гемороїдальних вузлів у нижній частині прямої кишки. Венозні утворення лікуються медикаментозно, а також проктолог може призначити видалення геморою.
У медичному центрі «ОН Клінік Дніпро» проктологи займаються діагностикою та лікуванням геморою. Запис на прийом до лікаря ведеться цілодобово.
Причини геморою
Вени навколо ануса можуть розтягуватися, випирати або опухати під тиском у нижній частині прямої кишки. Причини геморою:
- напруження під час дефекації;
- тривале сидіння;
- хронічний закреп або діарея;
- надмірна вага;
- дотримання харчування з низьким вмістом клітковини;
- регулярне підняття важких предметів;
- наявність сімейного анамнезу;
- хронічний кашель або блювання.
Частою причиною звернення до лікаря є геморой за вікових змін. Тканини, що підтримують вени в прямій кишці й анусі, слабшають і розтягуються.
Симптоми геморою
Ознаки гемороїдальних вузлів залежать від типу захворювання. Симптоми геморою:
- сліди крові під час дефекації;
- свербіж і подразнення в анальній ділянці;
- біль і дискомфорт;
- набряк навколо ануса;
- наявність твердої шишки біля ануса.
Внутрішній геморой рідко викликає біль і може протікати безсимптомно. За появи ознак необхідно звернутися до проктолога, який призначить медикаментозне лікування або видалення гемороїдальних вузлів.
Стадії та види геморою
Класифікація геморою здійснюється за характером перебігу та локалізацією вузлів. Види геморою:
- зовнішній геморой. Виникає в результаті тромбозу зовнішніх гемороїдальних вузлів. Опухлі вузли утворюються під шкірою навколо ануса, можуть викликати біль і свербіж. Лікується медикаментозно або хірургічним шляхом;
- внутрішній геморой. Вузли утворюються всередині прямої кишки, можуть кровоточити. Лікування внутрішнього геморою здійснюється за допомогою лікарських препаратів або операції з видалення;
- комбінований геморой. Захворювання об'єднує внутрішній і зовнішній геморой. Симптоми різних типів можуть проявлятися по черзі або одночасно.
Як виглядає геморой?
За характером перебігу виділяють гострий і хронічний геморой. Гостра форма характеризується різким та інтенсивним болем у задньому проході, збільшенням вузлів і запаленням. За хронічного геморою з'являються кров'янисті виділення і спостерігається випадання вузлів.
Гострий і хронічний геморой лікують як медикаментозно, так і за допомогою хірургічної операції, залежно від клінічної картини.
Геморой розвивається в кілька стадій, які розрізняються симптоматикою. Стадії гемороїдальних вузлів:
- Перша стадія. Гемороїдальні вузли не випадають із заднього проходу і рідко спричиняють дискомфорт. На початковому етапі геморой лікується медикаментозно.
- Друга стадія. Вузли збільшуються і можуть випадати з прямої кишки під час дефекації, підняття тяжкості. Лікування геморою 2 стадії здійснюється без операції або в комбінації з малоінвазивними методами видалення.
- Третя стадія. Вузли періодично випадають із заднього проходу, періанальна зона запалена. Для лікування геморою 3 ступеня призначається операція (лазерне видалення, лігування або радіохвильове видалення).
- Четверта стадія. Характеризується постійним випаданням гемороїдальних вузлів, які неможливо самостійно вправити в анальний канал. Можуть супроводжуватися розвитком гострого парапроктиту (гнійного запалення тканини, що оточує пряму кишку й анальний канал), лікується за допомогою хірургічного втручання.
Залежно від симптоматики і стадії захворювання призначається метод лікування. Медикаментозна терапія застосовується тільки на перших двох стадіях геморою. Найкращим способом лікування геморою є малоінвазивне видалення лазером, латексними кільцями, радіохвильовим методом.
Діагностика геморою в Дніпрі
Обстеження на геморой проводить проктолог, збираючи анамнез пацієнта. Лікар здійснює пальцеве ректальне дослідження. Проктолог оглядає періанальну область на предмет шкірних наростів, зовнішнього геморою, тріщин.
Додатково проктолог проводить аноскопію або ректоскопію (ендоскопічне обстеження) перед призначенням медикаментозного лікування або хірургічної операції з видалення геморою. Під час дослідження лікар оцінює розмір гемороїдальних вузлів, їхнє розташування, стадію запалення і кровотечі. Діагностика необхідна для вибору методу видалення геморою (шовного лігування, лазерної вапоризації, гемороїдектомії, інфрачервоної коагуляції гемороїдальних вузлів).
Медикаментозне лікування гемороїдальних вузлів у Дніпрі
Безопераційне лікування геморою здійснюється на перших двох стадіях захворювання. Ліки від геморою:
- креми;
- мазі;
- свічки;
- оральні флавоноїди;
- знеболювальні препарати.
Знеболювальні препарати, які слід наносити на періанальну зону, мають містити лідокаїн, гамамеліс, гідрокортизон. За геморою третьої та четвертої стадії лікар призначає хірургічні операції.
Операція Лонго при геморої в Дніпрі
Операція геморою за методом Лонго (степлерна гемороїдопексія) — це хірургічний метод лікування гемороїдальних вузлів за допомогою циркулярного зшивального апарату. Операція проводиться для видалення геморою 3 і 4 ступеня і передбачає підтягування внутрішнього вузла. Показання до операції Лонго:
- випадання внутрішніх гемороїдальних вузлів;
- часті загострення геморою;
- неефективність медикаментозного лікування;
- утруднена дефекація.
Операція Лонго не застосовується для лікування зовнішнього геморою. Також хірургічне втручання може призначатися в разі поєднання гемороїдальних вузлів із внутрішнім пролапсом прямої кишки.
Підготовка до хірургічного лікування геморою
Перед видаленням геморою методом Лонго рекомендується відмовитися від їжі ввечері напередодні та в день операції. Також не рекомендується пити воду за дві години до хірургічного лікування геморою. За кілька днів до операції рекомендується виключити з раціону продукти, що спричиняють запори і метеоризм (жирну, гостру їжу, газовані напої).
Діагностика перед операцією методом Лонго
Підготовка до операційного лікування геморою починається з консультації проктолога. Додатково лікар призначає аналізи та інструментальні обстеження перед процедурою. Методи діагностики перед гемороїдопексією:
- біохімічний і загальний аналіз крові;
- тест на групу крові та резус-фактор;
- загальний аналіз сечі;
- коагулограма (тест на згортання крові);
- аналіз сумарних антитіл до сифілісу;
- тест на антитіла до ВІЛ;
- аналіз вірусу гепатиту В і С;
- ЕКГ (електрокардіограма);
- тест на IgM-антитіла до Covid (методом ІФА).
Також може знадобитися консультація терапевта. За наявності супутніх захворювань може знадобитися консультація кардіолога.
Етапи степлерної гемороїдопексії
Операцію методом Лонго проводять під спінальним або внутрішньовенним наркозом. Етапи проведення степлерної гемороїдопексії:
- Пацієнту вводиться наркоз.
- Прошивається судинна ніжка гемороїдального вузла.
- Висікається гемороїдальний вузол.
- Проводиться пластика слизової оболонки.
Проводиться перевірка герметичності дужок і відсутність активної кровотечі. За необхідності накладають шви. Процедура триває одну годину і вимагає перебування в стаціонарі протягом одного-двох днів.
Відновлення після операції Лонго
Реабілітація після операції Лонго передбачає обмеження фізичних навантажень протягом двох-трьох тижнів. Харчування має включати овочі, фрукти, каші та цільнозернові продукти для запобігання закрепам. Також слід дотримуватися питного режиму. За необхідності лікар може призначити знеболювальний засіб.
Записатися на консультацію проктолога і лікування геморою в медичному центрі «ОН Клінік Дніпро» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Також за номером телефону можна дізнатися вартість операції Лонго.
Латексне лігування геморою в Дніпрі
Латексне лігування внутрішнього гемороїдального вузла призначається після ректоскопії, під час якої лікар визначає необхідну кількість процедур. Для лігування вузлів може знадобитися від двох до чотирьох процедур. Етапи проведення малоінвазивного лікування геморою:
- Лікар обробляє задній прохід антисептиком.
- У пряму кишку вводиться аноскоп і лігатор.
- Латексне кільце від геморою накладається на основу вузла, перекриваючи приплив крові.
- Вузол підсихає, відпадає і виходить природним шляхом.
Оперативне втручання не порушує цілісність прямої кишки. Після видалення геморою методом латексного лігування не потрібне зняття швів, через 10-12 днів місце втручання покривається нормальною слизовою.
Радіохвильове видалення гемороїдальних вузлів у Дніпрі
Радіохвильове видалення геморою здійснюється тепловою енергією високочастотних хвиль. Висічення геморою відбувається безконтактним способом, з прицільно спрямованим радіохвильовим променем. Внутрішньоклітинна рідина миттєво нагрівається і випаровується. Метод лікування геморою в медичному центрі «ОН Клінік Дніпро» не зачіпає здорові тканини. Операція з видалення геморою проходить під місцевою анестезією і займає не більше 30 хвилин.
Лазерна вапоризація геморою в Дніпрі
Лазерна вапоризація геморою — це спосіб лікування вузлів за допомогою лазерного променя. Вапоризація призначається за наявності внутрішнього або зовнішнього геморою перших трьох стадій. Під час видалення вузлів лазером промінь впливає на геморой, відсікаючи його біля основи. Лазерне видалення геморою випаровує клітинну рідину і руйнує вузол. Під час видалення геморою лазер не пошкоджує слизову оболонку навколо утворення.
Процедуру проводять під місцевою анестезією протягом 15-20 хвилин. Після видалення геморою лазером не спостерігаються гострі болі та рубцювання. Протипоказаннями до малоінвазивної хірургії є інфекційні захворювання, запальні гнійні процеси, хронічні захворювання внутрішніх органів.
інфраред для зупинки кровотечі з гемороїдальних вузлів у медичному центрі ОН Клінік Дніпро
Реабілітація після видалення гемороїдальних вузлів
Реабілітація після видалення геморою включає обмеження фізичної активності. Також необхідно налагодити випорожнення після видалення геморою, уникаючи газоутворювальних продуктів (бобових, молочних продуктів, капусти, газованих напоїв). Рекомендації щодо реабілітації після видалення гемороїдальних вузлів:
- дотримання правил гігієни;
- правильне харчування (вживання каш на воді, нежирного м'яса, кисломолочних продуктів, термічно оброблених овочів);
- відмова від підняття важких предметів.
У перші дні після видалення геморою може спостерігатися набряк. Також рекомендується регулярно відвідувати консультації проктолога. Записатися на консультацію проктолога для діагностики та лікування геморою в медичному центрі «ОН Клінік Дніпро» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.
Название | Цена |
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога за кордон | 550 грн |
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога | 550 грн |
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду | 550 грн |
Первинний прийом лікаря-колопроктолога | 570 грн |
Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога | 550 грн |
Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду | 570 грн |
Вартість лікування геморою у Дніпрі
Проктолог у Дніпрі за адресою:
Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 107а
- По мапі
- Аеропанорама