Лікування запаморочень у Дніпрі
Запаморочення - дискомфортне відчуття, що викликає почуття втрати рівноваги та нездатність контролювати тіло в просторі. Хворому може здаватися, що навколишні предмети рухаються, опора йде з-під ніг. Часто різке запаморочення закінчується втратою рівноваги.
Чому часто паморочиться в голові?
Із запамороченням стикаються люди будь-якої статі та віку. У дітей цей симптом може бути викликаний психоемоційним перевантаженням: несформованій нервовій системі складніше справлятися з великим обсягом інформації та стресами. Але якщо при цьому дитина скаржиться на втрату почуття рівноваги, стала незграбною, часто падає або страждає на головний біль, рекомендується записатися на консультацію до невролога.
Причини запаморочення
У дітей голова може паморочиться внаслідок таких патологічних станів:
- доброякісне пароксизмальне запаморочення. Розвивається у дітей від року до 3 років. Хворий блідне, підвищується потовиділення, з'являються неконтрольовані рухи очей. Напади тривають кілька секунд і повторюються до 4 разів на місяць;
- мігрень. У дитини болить голова, підвищується світлочутливість, паморочиться голова. За сильного болю з'являється нудота, можлива блювота;
- складні парціальні напади. Спостерігаються неконтрольовані рухи, сплутаність свідомості, яка проходить після закінчення нападу.
У жінок запаморочення можуть з'явитися на тлі гормональних коливань - під час місячних, у клімактеричний період або під час вагітності. Але навіть якщо голова паморочиться рідко і стан не супроводжується іншими симптомами, не зайвим буде проконсультуватися з кваліфікованим неврологом.
Патологія може бути викликана не тільки гормональними причинами, а й такими захворюваннями:
- отити та лабірінтити;
- остеохондроз;
- порушення функцій спинного мозку;
- епілепсія;
- пухлини мозку.
Якщо паморочиться голова під час вагітності, можливо, це симптом токсикозу. У такому разі з'являється нудота і блювота, але неприємна симптоматика проходить після закінчення першого триместру. Але якщо запаморочення супроводжується слабкістю, підвищеною пітливістю, задишкою, непритомністю, краще не відкладати візит до лікаря. Причини можуть бути різними - від анемії до серйозних серцево-судинних уражень.
Поширені захворювання, за яких у людей болить і паморочиться голова, це:
- запалення середнього і внутрішнього вуха;
- менінгіт;
- отолітіаз;
- мігрень;
- епілепсія;
- вестибулярний неврит;
- перилімфатична фістула;
- невринома.
Інсульти, пухлини, травми черепа і хребта також часто викликають запаморочення.
Що робити, якщо паморочиться в голові?
Сильні та регулярні запаморочення, що супроводжуються слабкістю, нудотою, блювотою, головним болем, світлобоязню, непритомниим станом, - це тривожні ознаки, що свідчать про серйозну патологію. Слід якомога швидше звернутися до неврології.
Лікар вислухає скарги, проведе огляд, за потреби направить на додаткові обстеження. Це можуть бути аналізи сечі та крові, гормональні дослідження, УЗД, рентгенографія тощо. За результатами невролог встановить причину, через яку паморочиться голова, і підбере відповідне лікування.
Терапія може включати в себе як медикаментозне лікування, так і фізіопроцедури, зміну способу життя. Хворим рекомендується знизити рівень стресу, регулярно займатися спортом, відмовитися від шкідливих звичок.
Пройти огляд у невролога можна в медичному центрі «ОН Клінік Дніпро». Для цього запишіться на прийом за контактним номером телефону медичного центру.
Название | Цена |
Виклик лікаря-невролога додому | 1500 грн |
Консультація невролога | 550 грн |
ОНЛАЙН Консультація невролога | 550 грн |
Вартість лікування запаморочення у Дніпрі
Невролог у Дніпрі за адресою:
Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 107а
- По мапі
- Аеропанорама