Трихоскопія – перший крок у лікуванні волосся та шкіри голови

Трихоскопія – перший крок у лікуванні волосся та шкіри голови
Читати 5 хвилин | Опубліковано: 02 October 2019 | Перегляди 10751
Трихоскопія – це метод діагностики захворювань волосся та шкіри голови. Дослідження проводиться за допомогою медичного обладнання – дерматоскопа або трихоскопа.

Трихоскопія - це базовий метод, який використовується в діагностиці захворювань волосся та шкіри голови. Лікар за допомогою трихоскопії отримує клінічну інформацію про стан шкіри та волосся, оцінює стан волосяних фолікулів, їх діаметр та виявляє аномалії, пов’язані з волоссям.

Коли може бути призначена трихоскопія та що вона показує

Трихоскопія призначається, коли є підозра на захворювання волосся або шкіри голови:

 • алопеція (випадіння волосся);
 • суха або жирна себорея;
 • естетичні проблеми: ламкість та слабкість волосся;
 • лупа;
 • свербіння голови;
 • необхідність в індивідуальному підборі косметичних та лікувальних засобів.

В результаті дослідження лікар отримує цифрове зображення, по якому оцінює стан волосся. За допомогою зображення спеціаліст оцінює щільність росту на одиницю площини шкіри, кількість активного волосся, що росте, кількість волосяних фолікулів, кількість товстого термінального волосся, кількість пушкового та тонкого волосся, наявність запального процесу, активність секреції сальних та потових залоз.

Кожен з цих показників має норму. Відхилення від норми свідчить про певне захворювання. Крім того, в ході цифрової трихоскопії можна оцінити якість проведеного раніше лікування. Трихоскопія волосся не має протипоказань - метод можна проводити необмежену кількість разів.

Як проводиться трихоскопія та як до неї підготуватися?

Комп’ютерна трихоскопія – безболісний та неінвазивний метод, який виконується не більше 30 хвилин. Як проводиться процедура:

 1. Лікар обирає кілька областей на голові, які при зовнішньому огляді страждають найбільше.
 2. Трихолог наближає трихоскоп до голови та робить знімок. Інформація передається в комп’ютер та зберігається.

Після отримання знімків лікар починає роздивлятись деталі: скільки поодиноких и скільки спарених волосин, чи є фолікули, з яких росте 3 або 4 волосин. Цей етап займає декілька хвилин. Решта частина дослідження – це автоматизований процес, в ході якого комп’ютер обробляє інформацію на знімку та готує звіт щодо стану волосся на голові. Отримані дані порівнюються з нормою на графіках.

Лікар аналізує дані та ставить попередній діагноз. Для уточнення трихолог направляє на додаткові лабораторні дослідження, наприклад, на біохімічний аналіз крові. Це необхідно для підтвердження або спростування діагнозу.

Щоб лікар провів трихоскопію голови, потрібно підготуватись:

 • за день до дослідження вимити голову;
 • в день дослідження не наносити косметичні засоби;
 • не проводити процедуру раніше, ніж через два тижня після фарбування волосся.

Трихоскопія та інші методи діагностики волосся та шкіри голови

Загальний та біохімічний аналіз крові, спектральний аналіз придатків шкіри, аналіз складу біологічних елементів волосся та аналізи гормонів щитоподібної залози дають змогу оцінити процеси, які протікають в організмі при захворюваннях волосся та шкіри голови. Але оцінити стан шкірного покриву та щільність волосся можна тільки за допомогою трихоскопії. Тому це – незамінний метод без аналогів.

Популярні питання

1. Чи боляче робити трихоскопію?

За трихоскопії немає біопсії (забору тканин шкіри голови), тому робити трихоскопію не боляче. Під час огляду трихоскоп дозволяє лікарю деталізувати шкіру голову та корені волосся для виявлення патологій на ранніх стадіях.

2. Який лікар направляє на трихоскопію?

На трихоскопію направляє трихолог для постановки чи підтвердження діагнозу. Трихоскопія проводиться при підозрі на гніздову, андрогенетичну, телогенову, рубцеву або дифузну алопецію, меланому, дерматофітію волосистої частини голови, трихотілломанію, оперізуючий лишай, дискоїдний червоний вовчак, плоский лишайник. Трихолог направляє на трихоскопію також при захворюваннях волосяного стрижня (наприклад, монілетрікс або вузликовий трихорексис).

3. За яких симптомів потрібно робити трихоскопію?

Зробити трихоскопію необхідно за випадання волосся, свербіння шкіри голови, сухості та ламкості волосся, наявності лупи. Трихоскоп дозволяє візуалізувати волосся та шкіру голови зі збільшенням від 20 до 160 разів та визначити наявність патології чи захворювання (наприклад, алопеції або меланоми).

4. Чи можна робити трихоскопію вагітним?

Трихоскопію можна робити вагітним, оскільки під час процедури не проводиться опромінення чи механічна дія. Через методику проведення трихоскопія не має протипоказань і може проводитися стільки разів, скільки необхідно.

5. Які протипоказання має трихоскопія?

Трихоскопія не має протипоказань. Робити трихоскопію можна вагітним, дітям, людям з аутоімунними захворюваннями та злоякісними або доброякісними новоутвореннями. За трихоскопії не можуть виникнути ускладнення, біль або дискомфорт.

Рейтинг статті:
5 з 5 на основі 1 оцінки
Трихоскопія – перший крок у лікуванні волосся та шкіри голови
Лікар-дерматолог, трихолог. Перша категорія. Стаж роботи 12 років.

Задайте своє питання дерматологу
«ОН Клінік»

Інші статті на тему

Схожі статті: