Процедура регулює гідробаланс шкірного покриву голови, живить волосяні фолікули, покращує стан волосся.
Що таке мезотерапія волосся?
Мезотерапія волосся — це лікувальна ін'єкційна процедура, спрямована на нормалізацію стану шкіри голови, зміцнення волосяних фолікулів і стимуляцію росту волосся. Метод мезотерапії волосся являє собою введення в шкіру голови вітамінів, мінералів, органічних речовин і лікарських компонентів.
Показання до мезотерапії
Показання до мезотерапії волосся:
- випадіння волосся;
- ламкість і сухість волосся;
- пошкоджене волосся (посічені кінчики, ослаблене волосся після хімічних завивок або частого фарбування, що втратило блиск);
- лупа;
- підвищена чутливість шкіри голови;
- рання сивина.
Мезотерапія застосовується для лікування надмірної сухості або, навпаки, підвищеної жирності шкіри голови. Також мезотерапія може проводитися для лікування себореї волосистої частини голови (патології, за якої порушена робота сальних залоз).
Як працює мезотерапія волосся?
Поставте своє питання Дерматологу «ОН Клінік»
Мезотерапія передбачає введення лікувальних препаратів у внутрішні шари шкіри (приблизно на два-чотири міліметри) тонкою голкою. Етапи проведення мезотерапії:
- Консультація трихолога і збір анамнезу.
- Діагностика шкіри голови та волосся.
- Індивідуальний підбір мезококтейлю.
- Підготовка до процедури (дезінфекція шкірного покриву).
- Уколи в шкіру голови (препарати вводять у розмічені точки на відстані приблизно одного сантиметра, рухаючись по лінії росту волосся).
- Обробка шкірного покриву голови антисептичним препаратом (для мінімізації набряків, почервоніння і виключення запалення).
Для діагностики шкіри голови і волосся лікар може провести трихоскопію (інструментальне дослідження дерми голови і волосяних фолікулів за їх багаторазового збільшення за допомогою трихоскопа). Мезотерапія волосся триває 30-60 хвилин. У разі підвищеної чутливості шкіри голови можуть використовуватися анестетики для зменшення больових відчуттів.
Засоби для мезотерапії волосистої частини голови можуть містити безліч корисних компонентів, які лікар підбирає індивідуально, залежно від цілей і стану волосся. Препарати для мезотерапії волосся можуть містити:
- лікарські компоненти (стимулятори росту, судинні препарати);
- вітаміни (біотин, вітаміни А, В2, В6, С, Е, фолієву кислоту);
- мікроелементи (залізо, цинк, хром, селен, кальцій);
- амінокислоти (аргінін, цистеїн);
- гіалуронову кислоту;
- колаген;
- еластин;
- органічні кислоти;
- гормони;
- антиоксиданти.
Індивідуально приготовані мезококтейлі для волосся, введені в шкіру голови методом мікроін'єкцій, стимулюють кровопостачання і живлення волосяних фолікулів корисними речовинами, регулюють обмін речовин і секрецію шкірного сала. У зоні введення ін'єкцій можуть виникати почервоніння і помірні больові відчуття, які є нормою і минають через один-два дні.
Користь мезотерапії для волосся
Оздоровчі ін'єкції для волосся дають змогу зупинити його випадіння, поліпшити міцність і еластичність по всій довжині. Користь мезотерапії волосся:
- відновлення водного балансу шкірного покриву голови (зволоження, усунення лущення та свербіння);
- нормалізація роботи сальних залоз голови (позбавлення від зайвої жирності);
- поліпшення мікроциркуляції крові в дермі голови;
- зміцнення волосяних фолікулів (позбавлення від випадіння волосся);
- стимуляція активного росту волосся;
- живлення шкіри голови і волосяних фолікулів корисними речовинами (для поліпшення структури волосся, його блиску, міцності, еластичності).
Ін'єкційна мезотерапія має накопичувальний і довгостроковий ефект, який проявляється після першого курсу (близько семи сеансів). Після процедури мезотерапії подовжується активна фаза росту волосся, що сприяє його прискореному росту.
Фракційна мезотерапія
Фракційна мезотерапія волосся — це метод косметології, заснований на апаратному введенні косметологічних препаратів у шкіру голови. Апарат для фракційної мезотерапії оснащений насадкою з мікроголок, що роблять мікропроколи в дермі голови, через які всмоктується корисний мезококтейль.
Мікроголчаста мезотерапія
Мікроголчаста мезотерапія є малоінвазивною косметологічною процедурою, яка полягає у введенні ін'єкцій у підшкірний шар голови за допомогою спеціального апарату (мезоінжектора). Під час процедури лікар розраховує глибину проколу (від 0,4 до чотирьох міліметрів) і дотримується дистанції між ін'єкціями (0,5 міліметрів).
Безін'єкційна мезотерапія
Безін'єкційна мезотерапія є процедурою, яка ґрунтується на введенні косметологічних препаратів у шкіру без застосування ін'єкцій. Мезотерапія без уколів проводиться за допомогою спеціальних апаратів, які сприяють проникненню мезококтейлів у шари шкіри. Види безін'єкційної мезотерапії:
- киснева мезотерапія (за допомогою препарату, який впливає сильним потоком кисню);
- лазерна мезотерапія (за допомогою спрямованого інфрачервоного випромінювання).
Під час безін'єкційної кисневої мезотерапії активні компоненти спільно з киснем запускають процеси регенерації шкіри голови, сприяють виробленню колагену й еластину, покращують обмінні процеси дерми. На відміну від ін'єкційної мезотерапії, безін'єкційна не травмує шкірний покрив (виключені почервоніння і набряки), але препарати проникають не так глибоко в дерму, тому результат менш виражений і вимагає повторних курсів для закріплення ефекту (через чотири-шість місяців).
Чи допомагає мезотерапія від облисіння?
Мезотерапія волосся може бути допоміжною процедурою під час лікування вогнищевого або андрогенного облисіння, оскільки прицільно зміцнює і живить волосяні цибулини, запускає регенераційні та обмінні процеси в шкірі голови. Лікування алопеції у чоловіків і жінок має бути комплексним: включати косметологічні процедури і медикаментозну терапію, спрямовану на усунення причин патологічного випадіння волосся.
Медикаментозне лікування облисіння призначає трихолог після обстеження. Діагностика алопеції може включати трихоскопію, дослідження роботи щитовидної залози, надниркових залоз, травлення, оцінку обмінних процесів і гормонального фону.
Із чим можна поєднувати мезотерапію?
З мезотерапією волосся добре поєднуються гліколеві пілінги шкіри голови та лікувальні косметичні засоби (шампуні, маски, сироватки), які має підібрати трихолог, щоб унеможливити конфлікт застосовуваних компонентів. Також косметологічні процедури для волосся можуть доповнюватися прийомом вітамінних комплексів (для призначення вітамінів для волосся лікар може призначити аналізи крові).
Для стимуляції регенерації клітин і активації обмінних процесів додатково може призначатися плазмоліфтинг для волосся. Процедура полягає у введенні в шкіру голови плазму власної крові, збагаченої тромбоцитами, що прискорює ріст волосся і покращує стан шкірного покриву голови.
Протипоказання до мезотерапії волосся
Перед мезотерапією волосся необхідна консультація лікаря (трихолога або дерматолога), який огляне стан шкіри голови і волосся. Також лікар збере анамнез (про наявність хронічних захворювань і раніше проведені процедури) для виключення протипоказань. Протипоказання до мезотерапії волосся:
- хвороби крові (наприклад, порушення згортання, схильність до тромбозів);
- цукровий діабет;
- запальні шкірні захворювання (псоріаз, екзема, атопічний дерматит);
- порушення цілісності шкірного покриву голови (рани, подряпини, опіки);
- онкологічні захворювання;
- вагітність і період лактації;
- схильність до формування гіпертрофічних і келоїдних рубців.
Важливо попереджати лікаря про наявність алергічних реакцій. Тимчасовими протипоказаннями до мезотерапії волосся є гострі вірусні та інфекційні захворювання (наприклад, ГРВІ, грип), а також період загострення хронічних захворювань.
У нашого блогу є власні канали в телеграмі та вайбері, в яких ми розповідаємо корисні та цікаві речі про здоров'я. Підписуйтесь, щоб зробити турботу про власне здоров'я та здоров'я сім'ї комфортною та легкою.
Дерматологія в ОН Клінік Одеса (Центр)
Популярні питання
Мезотерапія волосся безпечна за умови виключення протипоказань. Для запобігання ускладнень важливо дотримуватися рекомендацій лікаря після процедури (одну годину не розчісуватися, кілька днів не вживати алкоголь і уникати нагрівання шкіри голови, тиждень не проводити інші косметологічні процедури для волосся).
Після мезотерапії волосся можна мити голову через два-три дні після процедури. Також після ін'єкційної косметології для волосся слід відмовитися від відвідування саун, лазень, басейнів, солярію, уникати прямого потрапляння сонячних променів щонайменше два дні.
Частоту курсів мезотерапії волосся визначає лікар. Повторний курс після першої мезотерапії лікар може призначити через 6-12 місяців.
Кількість сеансів мезотерапії волосся призначає лікар залежно від індивідуальних особливостей організму, від характеру розв'язуваної проблеми і бажань людини. У середньому курс складається з семи-десяти сеансів з інтервалом у півтора тижні.
Мезотерапія і біоревіталізація волосся є косметологічними процедурами, які засновані на введенні препаратів у шкіру голови з метою поліпшити стан волосся і активізувати його ріст. Відмінність двох методів полягає у використовуваних препаратах і цілях процедури.
Біоревіталізація передбачає введення в дерму голови гіалуронової кислоти, яка сприяє нормалізації водного балансу (зволоженню, усуненню лущення і лупи). Препарати для мезотерапії містять безліч різних компонентів, які підбираються лікарем індивідуально. Вибір процедури для волосся залежить від бажаного результату, а також від індивідуальних особливостей: показань, типу шкіри, віку, виявлених протипоказань.