Плазмоліфтинг за випадання волосся

Плазмоліфтинг за випадання волосся
Читати 7 хвилин | Опубліковано: 21 April 2021 | Перегляди 5384
Випадання волосся - неприємне явище, яке негативно позначається на психологічному стані людини та її самооцінці.

Якщо випадання волосся є наслідком того чи іншого системного нездужання (гормональні збої, інфекційні захворювання, ослаблення імунітету), то після того, як першопричина виявлена ​​і усунена, стан волосся зазвичай відновлюється.

Але в деяких випадках для відновлення волосся можуть знадобитися додаткові методи косметологічного впливу або фізіотерапевтичні процедури, і один із таких методів - плазмоліфтинг. Він успішно застосовується як для профілактики облисіння, так і для відновлення кількості та здорового стану волосся. При цьому плазмоліфтинг є малоінвазивною процедурою, що робить її застосування досить зручним для пацієнта, в якого немає потреби проходити складний курс оперативного втручання і реабілітацію.

Що таке плазмоліфтинг

Плазмоліфтинг - це використання власної плазми крові пацієнта для ін'єкцій з оздоровлювальним косметологічним ефектом. Використання власної плазми означає мінімізацію імовірності алергічних ефектів, повну сумісність введеного препарату з організмом пацієнта і ефективність процедури.

Плазма - це рідка частина крові. Її ін'єкції мають істотний регенеративний ефект, нормалізують стан шкіри в проблемних ділянках. При цьому використовується збагачена тромбоцитами плазма самого пацієнта. Якщо плазма є рідкою частиною крові, то тромбоцити - це ті клітини, які забезпечують її згортання. Але в контексті косметологічних процедур важливий інший ефект цих клітин. Вони мають відновлює дію і здатні посилити позитивний результат плазмоліфтингу.

Показання до плазмоліфтингу за випадання волосся

У випадках, коли порідіння і ламкість волосся пов'язані з нестачею поживних речовин у шкірі, плазмоліфтинг може стати процедурою, яка дозволить поліпшити стан волосся і зупинить його випадання. Позитивний ефект плазмоліфтингу позначається на декількох рівнях:

  • після процедури волосяні цибулини отримують додаткові поживні речовини, завдяки чому фаза росту волосся збільшується;
  • шкіра голови стає більш здоровою;
  • стан волосся поліпшується, воно стає блискучими, менш ламким, припиняється випадання волосся.

Таким чином, плазмоліфтинг волосся є одночасно профілактикою деяких форм облисіння і лікувальною практикою, яка дозволяє зробити волосся густішим і здоровішим.

Підготовка до плазмоліфтингу під час випадання волосся

Перед плазмоліфтингом необхідно здати загальний і біохімічний аналіз крові, щоб з'ясувати її стан, а також виключити протипоказання. Лікар-трихолог вкаже на те, як потрібно змінити раціон перед процедурою і прийом яких медикаментів потрібно виключити. Загалом пацієнту рекомендується перейти на здорове харчування, мінімізувавши вживання гострої, смаженої їжі, а також алкоголь і куріння - це зробить регенеративні властивості плазми крові більш ефективними. Процедура плазмоліфтингу зазвичай проводиться в ранкові години, адже за три-чотири години до її проведення рекомендується утриматися від прийомів їжі.

У пацієнта необхідно зробити забір венозної крові безпосередньо перед плазмоліфтингом. Ця кров і буде матеріалом для плазмоліфтингу. У неї додають коагулянти для зменшення згортання, після чого розділяють на компоненти для відділення плазми, яку збагачують тромбоцитами. Ін'єкції проводяться по всій волосистій частині голови або зосереджуються на проблемних зонах. Допускається використання місцевої анестезії. Важлива стерильність, тому шкіра голови обробляється антисептиком.

Оскільки плазмоліфтинг є неінвазивною процедурою, жодних шрамів чи інших слідів не залишається. Але в разі проведення процедури в умовах низької стерильності можливе інфікування і запалення. Також важливо після плазмоліфтингу берегти волосяну частину голови від сильних морозів, вітру, дощу. Рекомендується максимально щадно розчісувати волосся і хоча б 2 дні не мити його і не масажувати шкіру голови.

Ефект від плазмоліфтингу за випадання волосся

Вже після першої процедури може бути помітний позитивний ефект. Волосся повертає раніше втрачений блиск і стає менш ламким. Але для боротьби з облисінням зазвичай буде необхідно близько чотирьох процедур. Позитивний ефект від плазмоліфтингу спостерігається досить довго - впродовж кількох років. Після цього плазмоліфтинг повторюють.

Протипоказання до плазмоліфтингу за випадання волосся

Є ряд протипоказань до проведення плазмоліфтингу:

  • наявність у пацієнта алергічної реакції на препарати, які додають у плазму крові під час підготовки ін'єкції;
  • захворювання печінки (наприклад, гепатити);
  • гострі інфекційні захворювання;
  • системні захворювання крові;
  • імунодефіцит.

Також процедура не проводиться, якщо у пацієнта є онкологічні захворювання, психічні розлади. Прийом деяких препаратів є тимчасовим протипоказанням. Так плазмоліфтинг за облисіння не рекомендується під час прийому коагулянтів (препаратів, які впливають на згортання крові), кортикостероїдів та антибіотиків.

Під час менструації, а також загострення хронічних захворювань процедура також не проводиться. Плазмоліфтинг за облисіння не є панацеєю. Потенційну результативність процедури необхідно обговорити з лікарем-трихологом.

Популярні питання

1. Чи можна робити плазмоліфтинг під час менструації?

Можна, але не рекомендується. У період менструації можуть посилитися  неприємні відчуття через гормональний фон. І рівень тромбоцитів з початком нового циклу знижується, що впливає на якість процедури.

2. Чи є обмеження після процедури плазмоліфтингу?

Специфічних обмежень процедура не має, але перші кілька діб не рекомендується відвідувати солярії, сауни та басейни. Також варто виключити куріння і алкоголь, утриматися від використання засобів для стайлингу.

3. Чому плазмоліфтінг не можна під час вагітності?

У період вагітності відбуваються зміни в роботі органів, і прогнозувати результат після плазмотерапії складно через брак досліджень. Рекомендується відмовитися від процедури до народження дитини та відновлення організму.

Рейтинг статті:
5 з 5 на основі 1 оцінки
Плазмоліфтинг за випадання волосся
Лікар-дерматовенеролог, трихолог. Вища категорія. Стаж роботи більше 15 років.

Задайте своє питання дерматологу
«ОН Клінік»

Інші статті на тему

Схожі статті: