Видалення атероми в Білій Церкві
Атерома — кіста, що виникає внаслідок закупорки вивідної протоки сальної залози. Атероми часто утворюються на ділянках тіла з великою кількістю сальних залоз (обличчі, голові, шиї), можуть бути одиничними або множинними.
Причини розвитку атероми
Основними причинами появи атероми на шкірі є порушення відтоку сального секрету та закупорка сальної залози. Під верхнім шкірним покривом утворюється капсула, у якій накопичується секреторна рідина. Закупорену протоку сальної залози можна візуально виявити на поверхні атероми у вигляді чорної точки. Причини розвитку атероми:
- вроджена деформація сальних проток;
- акне (закупорка волосяних фолікул шкірним салом та змертвілими клітинами шкіри);
- себорея (запальне захворювання шкіри, пов'язане зі збільшенням кількості шкірного сала);
- використання неякісних косметичних засобів;
- недотримання правил особистої гігієни;
- підвищена активність сальних залоз під час статевого дозрівання.
Кісти також можуть виникнути внаслідок травм шкіри або пошкодження сальних залоз, тому атероми можуть виникнути через порізи під час гоління або опіки. Травмування шкіри після проколу вух або постійне її подразнення одягом (шарфом, коміром сорочки) провокує появу атероми на вушній мочці або за вухом.
Атерома може локалізуватися в паху, наприклад, у мошонці, оскільки там знаходиться велика кількість сальних та потових залоз. Постійне носіння незручної білизни, тісного одягу та недотримання гігієни також можуть спричинити появу атероми на головці статевого члена. У жінок кісти сальної залози можуть виникати на статевих губах.
Запалення атероми відбувається внаслідок потрапляння інфекції, тривалого існування новоутворення, частих механічних подразнень, а також після самостійних спроб спорожнити кісту. Запалена атерома збільшується в розмірі, виникає біль, почервоніння і набряклість шкіри. За розриву капсули кісти запалення поширюється на навколишні тканини та утворюється флегмона (гнійне запалення тканин без чітких меж ураження). У випадках мимовільного розтину атероми, що нагноїлася, виділяється гній з неприємним запахом, можливий рецидив новоутворення, тому важливо звернутися до хірурга для попередження виникнення ускладнень.
Видалення атероми в Білій Церкві
Діагностика атероми на голові та інших ділянках тіла полягає в огляді та пальпації кісти. За потреби проводиться біопсія (забір тканини), щоб унеможливити розвиток злоякісного новоутворення.
Операція з видалення кісти виконується амбулаторно, під місцевим знеболенням. Атерому видаляють разом з її капсулою, щоб запобігти повторній появі новоутворення. Для видалення неінфікованої атероми хірург розсікає шкіру та «вилущує» капсулу разом із вмістом. У разі нагноєння кісти лікар ставить дренажну систему для відтоку гнійного вмісту, після чого видаляє новоутворення і призначає антибіотикотерапію.
Після видалення атероми слід обробляти шкіру антисептичними препаратами. Перші два дні після операції не можна мочити зону видалення атероми, не піддавати шкіру впливу прямого ультрафіолету, уникати її травмування, не відвідувати лазні та сауни.
Попередити появу кісти сальної залози можна завдяки дотриманню правил особистої гігієни, використанню індивідуально підібраних косметичних засобів, своєчасному лікуванню шкірних захворювань та уникненню травм шкіри.
Для запису на консультацію хірурга та на видалення атероми в Білій Церкві до «ОН Клінік Біла Церква» зателефонуйте за номером, вказаним на сайті, або заповніть форму запису на прийом.
Название | Цена |
Консультація хірурга | 550 грн |
ОНЛАЙН Консультація хірурга | 550 грн |
Вартість прийому хірургів у Білій Церкві
Хірург у Білій Церкві за адресою:
Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13
- По мапі