Logo
0 800 30 07 00

Лікування протеїнурії (білка в сечі) в Білій Церкві

Протеїнурія — виділення білка із сечею в концентрації, що перевищує 150 мг на добу. Підвищення рівня білка в урині може вказувати на надмірні фізичні навантаження, важкий емоційний стрес, пошкодження нирок і сечовивідних шляхів. Наслідками високого білка в сечі можуть стати гіпопротеїнемія (низький вміст білка в крові), набряки внутрішніх органів і хронічна ниркова недостатність (порушення фільтраційної та видільної функцій нирок).

Пройти діагностику та лікування протеїнурії в Білій Церкві можна в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква». Запис на прийом до нефролога ведеться цілодобово.

Причини білка в сечі

Білок у сечі підвищений у разі сечокам'яної хвороби. Конкременти можуть пошкоджувати ниркові клубочки (гломерули), які втрачають здатність якісно фільтрувати кров і перестають перешкоджати виділенню білка в урину. Також підвищений білок у сечі діагностується за циститу, уретриту та запалення сечоводів. Інші причини появи білка в сечі: 

  • нефропатії (діабетична, гіпертонічна, токсична, подагрична, дисметаболічна);
  • рак нирок;
  • нефрити (пієлонефрит, гломерулонефрит, інтерстиціальний нефрит);
  • хронічна ниркова недостатність;
  • аутоімунні захворювання (амілоїдоз, ураження нирок при системному червоному вовчаку і ревматоїдному артриті);
  • харчове отруєння;
  • пошкодження нирок внаслідок травм у ділянці живота і попереку;
  • лікарська інтоксикація.

У чоловіків підвищений рівень білка може бути спричинений простатитом. Через надмірне навантаження на нирки рівень білка в сечі у жінок часто зростає під час вагітності.

Види протеїнурії

Залежно від причини виникнення виділяють непатологічну та патологічну протеїнурію. За непатологічної протеїнурії наявність білка в сечі пов'язана з функціональним станом організму, а за патологічної — із захворюваннями внутрішніх органів.

Види протеїнурії

Тип

Характеристика

Хибна протеїнурія

Діагностується в разі потрапляння в урину вагінального секрету, смегми, відлущених клітин слизової оболонки сечовивідних шляхів

Ортостатична протеїнурія

Виникає при тривалому перебуванні людини в положенні стоячи

Транзиторна протеїнурія

Є реакцією організму на підвищену температуру тіла, стрес, інтенсивну фізичну активність

Преренальна (надниркова) протеїнурія

Розвивається при надмірному утворенні білкових сполук, надмірному споживанні білкової їжі або посиленому розпаді тканин

Ренальна (ниркова) протеїнурія

Обумовлена ушкодженнями ниркових канальців і клубочків

Постренальна протеїнурія

Виникає внаслідок патологій сечоводів, уретри, сечового міхура (уретриту, циститу, уретероцеле)

Селективна протеїнурія

Пов'язана з потраплянням в урину низькомолекулярних білкових сполук

Неселективна протеїнурія

Діагностується за наявності в урині високомолекулярних і низькомолекулярних білків

Хибна, ортостатична та транзиторна протеїнурії не потребують лікування. Симптоматика зникає самостійно після нормалізації температури тіла, мінімізації емоційного та фізичного навантаження на організм.

Симптоми наявності білка в урині

Протеїнурія може супроводжуватися набряками нижніх кінцівок, обличчя та живота, що виникають через порушення механізмів регуляції водно-сольового балансу. За високої концентрації білка сеча починає пінитися. Інші симптоми протеїнурії:

  • наявність білого осаду в урині;
  • помутніння сечі;
  • поява в урині білих пластівців;
  • часте сечовипускання;
  • підвищена температура тіла;
  • нічні судоми;
  • зниження апетиту;
  • нудота і блювота.

Високий рівень білка в сечі може супроводжуватися іншими порушеннями її складу. У разі інфекційних захворювань нирок разом із білком у сечі виявляються лейкоцити (білі кров'яні клітини). У разі сечокам'яної хвороби і травм нирок у сечі підвищені білок і еритроцити (червоні кров'яні тільця).

Діагностика протеїнурії в Білій Церкві

Для діагностики протеїнурії нефролог призначає лабораторні тести на білок у сечі. Визначити концентрацію білкових сполук у разовій порції урини дає змогу загальний аналіз сечі. Для запобігання спотворення результату за добу до дослідження слід утриматися від надмірних фізичних навантажень, відмовитися від приймання діуретиків (за узгодженням із лікарем), вживання алкоголю та кофеїну.

Збирати біоматеріал для дослідження потрібно вранці натщесерце після ретельного туалету зовнішніх статевих органів. Слід почати сечовипускання в унітаз, а потім зібрати 30-40 мл середньої порції сечі в стерильний контейнер. Транспортувати зразок у лабораторію необхідно протягом однієї-двох годин після збору, оскільки через зазначений час біохімічні властивості урини починають змінюватися. У нормі в загальному аналізі сечі можуть міститися сліди білка, але їхня концентрація не повинна перевищувати 0,033 г/л.

Інтенсивність втрати організмом білка за добу показує аналіз на добову протеїнурію. Перше ранкове сечовипускання необхідно повністю виконати в унітаз. Решту урини протягом доби (включно з першою ранковою порцією наступного дня) потрібно збирати у велику ємність і зберігати в холодильнику за температури два-чотири градуси Цельсія. Після закінчення збору вміст ємності слід перемішати, перелити 30-40 мл у спеціальний контейнер і доставити в лабораторію протягом однієї-двох годин. У нормі добова втрата білка із сечею становить від 0,03 до 0,15 г.

У разі виявлення протеїнурії пацієнту призначають УЗД нирок. Дослідження дає змогу візуалізувати зміни в нирковій паренхімі та розширення чашково-мискової системи, виявити конкременти й новоутворення в нирках, давши змогу визначити причину підвищеного білка в сечі.

Медикаментозне лікування білка в сечі в Білій Церкві

Знизити білок у сечі дає змогу терапія основного захворювання, що стало причиною його підвищення. Медикаментозні препарати, які призначають у разі протеїнурії:

  • антибіотики. Усувають бактеріальні інфекції сечовивідних шляхів (пієлонефрит, цистит, уретрит);
  • нестероїдні протизапальні засоби. Знімають запалення, нормалізують температуру тіла, зменшують інтенсивність больового синдрому;
  • кортикостероїди. Допомагають зупинити тривалий прогресуючий запальний процес;
  • діуретики. Виводять надлишки рідини з організму;
  • інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ). Нормалізують артеріальний і нирковий тиск, надають нефропротекторний ефект (допомагають захистити тканини нирок від фіброзу, зумовленого порушеним кровообігом);
  • імунодепресанти. Пригнічують активність імунної системи, яка атакує здорові клітини організму при аутоімунних захворюваннях (амілоїдозі, системному червоному вовчаку, васкуліті);
  • статини. Знижують рівень холестерину в крові та запобігають розвитку атеросклерозу ниркових артерій.

При підвищеному білку в сечі показана дієта. Рекомендується мінімізувати споживання білкових продуктів (м'яса, птиці, риби, яєць, сирів, молока, сиру, бобів). Слід відмовитися від алкоголю та кави, здатних підвищувати тиск у нирках і спричиняти порушення фільтраційної функції парного органа. У раціоні мають переважати фрукти, злаки, овочі, знежирені молочні продукти.

Записатися на консультацію нефролога і лікування білка в сечі в Білій Церкві в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Кучерова Олена Сергіївна
Кучерова Олена Сергіївна
Лікар відділення нефрології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування протеїнурії (білка в сечі) у Білій Церкві

Консультація нефролога
ОНЛАЙН Консультація нефролога

Лікарі відділення нефрології ОН Клінік Біла Церква

Адреса: Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.