Logo
0 800 30 07 00

Лікування нефропатії в Білій Церкві

Нефропатія — це група захворювань, внаслідок яких виникає структурне ураження тканини нирок, що призводить до погіршення їхньої фільтраційної та концентраційної функцій. Пройти діагностику та лікування нефропатії в Білій Церкві можна в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква». Запис на прийом до лікаря ведеться цілодобово.

Причини розвитку нефропатії

Однією з основних функцій нирки є фільтрація крові від токсинів різного походження. Причини нефропатії: 

  • дія екзогенних токсичних агентів (алкоголя, наркотиків, хімічних препаратів, медикаментів);
  • порушення обміну речовин (цукровий діабет, подагра);
  • аутоімунні захворювання (васкуліти); 
  • механічні пошкодження (наприклад, через камені в нирках, пухлини різного генезу);
  • локальні та генералізовані інфекції, спричинені бактеріями, вірусами або грибками.

Зниження об'єму циркулюючої крові за рахунок втрати ваги або зневоднення призводить до підвищення концентрації токсинів у плазмі крові, внаслідок чого вони накопичуються в тканинах нирок і спричиняють їхнє пошкодження. Також сприяють розвитку нефропатій стреси, нестача сну, переохолодження, неякісні продукти харчування та питна вода.

Види нефропатії

Класифікація нефропатій проводиться залежно від етіології (причин виникнення).

Види нефропатій

Тип

Причина

Особливості перебігу 

Аутоімунна IgA нефропатія

Скупчення імунних комплексів, які провокують запалення і пошкодження ниркової тканини.

Уражаються клубочки паренхіми (фільтрувальний апарат нирок), з'являються гематурія і протеїнурія.

Діабетична нефропатія

Тривала гіперглікемія (підвищений цукор крові) призводить до ураження судин, що приносять і виносять нирки.

За рахунок структурних порушень ендотелію (внутрішньої частини судинної стінки) змінюється гемодинаміка судин нирки. Початковим проявом захворювання є підвищення швидкості клубочкової фільтрації, потім прогресує виділення білків із сечею.

Дисметаболічна нефропатія

Утворення кристалів у сечі. Наприклад, за подагричної нефропатії збільшується кількість солей сечової кислоти.

У паренхімі нирки утворюються відкладення у вигляді тофусів (невеликих щільних вузликів, які складаються з сечової кислоти), а в чашково-мисковій системі з'являються конкременти.

Токсична нефропатія

Продукти розпаду пухлин (паранеопластичний синдром), дія екзогенних нефротоксичних речовин (наприклад, алкоголю, кислот, важких металів, медикаментів у дозах, що перевищують терапевтичні).

Механічне пошкодження епітелію канальців нирок призводить до порушення їхньої функції.

Гіпертензивна нефропатія

За рахунок неконтрольованої гіпертензії ушкоджуються дрібні кровоносні судини, клубочки, канальці та інтерстиціальна тканина паренхіми нирок.

Прогресуючий артеріолонефросклероз (заміщення функціональної судинної стінки сполучною тканиною) не дає змоги судинному апарату нирки повноцінно виконувати фільтрувальну функцію.

Важливою причиною нефропатій можуть бути злоякісні новоутворення з трьох причин: структурні зміни (якщо пухлина або її метастази розташовуються в тканинах нирки), паранеопластичний синдром і токсична дія хіміотерапії. Також до розвитку нефропатій призводять вроджені аномалії розвитку сечовидільної системи, дисплазії ниркової тканини та генетичні захворювання.

Симптоми нефропатії 

На ранніх стадіях клінічні прояви відсутні. Для кожного із захворювань, що призводять до розвитку нефропатії, характерні свої прояви. Основні симптоми нефропатії:

  • набряки; 
  • загальна слабкість, втома і сонливість; 
  • часте сечовипускання;
  • зміна кольору і прозорості сечі;
  • біль у нирках (внаслідок застою сечі та розтягнення зовнішньої капсули);
  • стрибки артеріального тиску.

Для встановлення остаточного діагнозу необхідна консультація нефролога. Без своєчасного обстеження, діагностики та лікування нефропатія може призвести до розвитку хронічної ниркової недостатності.

Діагностика та лікування діабетичної нефропатії в Білій Церкві

Діабетична нефропатія — ускладнення цукрового діабету, яке супроводжується порушенням процесу фільтрації крові в канальцях і клубочках нефрона. У результаті відбувається заміщення паренхіми нирок сполучною тканиною, розвивається ниркова недостатність.

Розвиток діабетичної нефропатії супроводжується слабкістю, швидкою стомлюваністю, сонливістю, набряком. Тести для діагностики нефропатії:

  • аналіз крові на глюкозу натщесерце. Її рівень має становити не більше 6,6 ммоль/л.;
  • клінічні аналізи сечі. Проводять за допомогою експрес-методів, а також UACR-тесту (відображає точну кількість альбуміну, що знаходиться в добовій кількості сечі);
  • клінічний аналіз крові. За наявності запалення результати покажуть підвищений рівень білка, лейкоцитів і еритроцитів;
  • біохімічний аналіз крові. Дозволить дізнатися рівень креатиніну й азотистих сполук, їх перевищення свідчить про порушення роботи клубочкового апарату нирок;
  • УЗД нирок у двох проекціях. Сонографічні ознаки нефропатії — порушення ехогенності паренхіми та збільшення розмірів нирки, зокрема й чашково-мискової системи.

Лікування діабетичної нефропатії починають з корекції рівня глюкози крові за допомогою індивідуально підібраної дози інсулінів короткої і тривалої дії або таблетованих негормональних препаратів. У разі діабетичної нефропатії слід виключити з раціону швидкі вуглеводи (борошняні вироби, солодощі) і мінімізувати кількість фруктів із високим вмістом цукрів (банани, виноград, фініки).

Діагностика та лікування гіпертонічної нефропатії в Білій Церкві

Гіпертонічна нефропатія — ураження нирок, що виникає внаслідок підвищення артеріального тиску. Симптомами нефропатії при гіпертонічній хворобі є порушення апетиту, набряки, нудота і блювота, загальна слабкість, швидка стомлюваність і загальмованість реакцій. Тести для діагностики гіпертонічної нефропатії:

  • вимірювання артеріального тиску. Підвищення систолічного АТ вище 140 мм рт.ст., а діастолічного вище 90 мм рт.ст. свідчить про наявність гіпертонічної хвороби;
  • клінічний аналіз крові. Дає можливість оцінити показники кров'яних тілець і наявність неспецифічних запальних реакцій;
  • клінічний аналіз сечі. Дає змогу виявити білки та еритроцити при порушенні функції нирок. Додатково можуть застосовуватися експрес-методи, а також UACR-тест для визначення кількості альбуміну в сечі;
  • біохімічне дослідження крові. Показує рівень креатиніну, підвищення якого може свідчити про зниження фільтраційної функції нирок та їх структурне ураження;
  • УЗД нирок. Призначається з метою визначення розмірів і структурних змін нирки, а також наявності та локалізації в них конкрементів.

Призначення, оцінка ефективності лікування та його корекція проводяться тільки лікарем. Терапія гіпертензії першого ряду — інгібітори ангіотензин-перетворювального ферменту (АПФ). Як альтернативу за їхньої непереносимості призначають блокатори рецепторів ангіотензину II.

Зазначені препарати впливають на судинний тонус, і одночасне їх застосування для пацієнтів із порушенням функції нирок небажане. Самостійно змінювати призначення лікаря не можна.

Записатися на консультацію нефролога для діагностики та лікування нефропатії в Білій Церкві в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Запис пацієнтів ведеться цілодобово.

Кучерова Олена Сергіївна
Кучерова Олена Сергіївна
Лікар відділення нефрології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування нефропатії у Білій Церкві

Консультація нефролога
ОНЛАЙН Консультація нефролога

Лікарі відділення нефрології ОН Клінік Біла Церква

Адреса: Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.