Logo
0 800 30 07 00

Лікування фурункульозу в Білій Церкві

Фурункульоз — це гостре запалення волосяного фолікула. Запальний процес також зачіпає прилеглі тканини: сальні та потові залози, шкіру. Розвивається захворювання на тлі стафілококової інфекції. 

Пройти діагностику та лікування фурункульозу в Білій Церкві можна в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква». Запис на прийом ведеться цілодобово.

Причини та стадії фурункульозу

Головна причина, через яку розвивається фурункульоз, — стафілококова інфекція. Хвороботворні мікроорганізми постійно мешкають на шкірі, за сприятливих умов проникають у волосяний фолікул, починають активно розмножуватися. Фактори розвитку фурункульозу:

  • механічні пошкодження шкіри (через рани бактерії проникають у шкірні покриви, починають розмножуватися і провокують розвиток запального процесу);
  • акне (захворювання сприяє закупорці сальних залоз і волосяних фолікулів);
  • недостатня гігієна (пил, жирові частинки можуть призвести до закупорки волосяних фолікулів і розвитку запалення);
  • неправильне харчування (вживання надмірної кількості солодкої та жирної їжі сприяє розвитку фурункульозу);
  • гіповітаміноз (нестача вітамінів призводить до ослаблення захисних функцій організму);
  • цукровий діабет (високий цукор у крові послаблює імунітет і робить організм сприйнятливим до інфекцій).

Проникнувши вглиб волосяного фолікула, мікроорганізми живляться шкірним салом і активно розмножуються. Імунітет реагує утворенням набряків, які перекривають шляхи відтоку залоз. Утворюється щільний інфільтрат. Намагаючись знищити мікроорганізми, імунні клітини гинуть, утворюючи гнійне ядро. За сприятливого перебігу шкіра над гнійником проривається, стрижень із гнійним вмістом виходить назовні.

Запальний процес від нагноєння до виходу інфільтрату триває від восьми до 14 днів. Запалені волосяні цибулини проходять три стадії фурункульозу.

Стадії фурункульозу

Стадія

Характеристики

Перша

Стадія запального інфільтрату. У вогнищі інфекційного запалення утворюються лейкоцити, капіляри, що живлять, розширюються, плазма виходить в інтерстиціальний простір (складову частину сполучної тканини). На місці запалення з'являється червоний прищ, що підноситься над шкірою.

Друга

Стадія гнійного запалення і некрозу. Відбувається активна боротьба імунної системи зі збудником інфекції. Загибель частини лейкоцитів і бактерій сприяє утворенню гною. З'являється локальне запалення, епітеліальні структури відмирають.

Третя

Стадія відновлення тканин і формування рубця. Коли імунна система справляється із запальним процесом, починається розростання і відновлення клітин, сполучних волокон.

Часто фурункульоз набуває хронічного перебігу (фурункули з'являються кілька разів на рік) і може тривати роками. Рецидивне захворювання розвивається на тлі інших інфекційних вогнищ в організмі (карієсу, дисбактеріозу, запалення нирок), які послаблюють місцевий клітинний імунітет. Причиною фурункульозу в цьому випадку є не бактерії (їхня активність — наслідок зниження захисних функцій організму), а хронічні вірусні інфекції.

Симптоми фурункульозу

Фурункул може бути поодиноким або множинним. Проявляється захворювання червоними плямами, шишками або пустулами. Фурункульоз може виникнути на будь-якій ділянці шкіри, але найчастіше утворення локалізуються на обличчі, спині, стегнах, сідницях, у зоні пахв. Перша ознака фурункульозу — червона болюча шишка на шкірі, розміри якої можуть сягати п'яти сантиметрів. Інші симптоми фурункульозу:

  • запалення шкіри навколо утворення;
  • підвищення температури;
  • набряклість тканин;
  • стрімке збільшення утворення в міру наповнення гноєм;
  • жовто-білий кінчик.

Під час спроб видавити гнійний вміст фурункула можливе травмування шкіри та поширення гною вглиб тканин. Це може призвести до утворення великого кратера й утворення широкого рубця.

Діагностика та лікування фурункульозу в Білій Церкві

Діагностикою та лікуванням фурункульозу займається інфектолог. На прийомі лікар аналізує симптоми, збирає анамнез, проводить фізикальний огляд пацієнта. Додаткова діагностика фурункула включає:

  • лабораторні аналізи крові. З їхньою допомогою можна виявити запальний процес в організмі;
  • тести на чутливість до антибіотиків. Аналіз показаний у разі рецидивуючого перебігу захворювання для вибору відповідної антибіотикотерапії;
  • аналіз крові на глюкозу. При фурункульозі дає змогу виключити маніфестні (початкові) форми цукрового діабету.

Консервативні методи лікування фурункульозу дають змогу позбутися фурункулів тільки на першій стадії патологічного процесу. Пізніші стадії лікуються хірургічним методом шляхом розтину утворення та встановлення спеціальної дренажної системи. 

Під час лікування слід обмежити контакти ураженої ділянки з сирою водою, не торкатися фурункула брудними руками, частіше міняти постільну білизну та одяг. Консервативне лікування фурункульозу включає:

  • антибіотики. У разі фурункульозу призначаються місцево у вигляді мазей, гелів;
  • антисептичні засоби. Знезаражують запалену ділянку, не даючи поширитися інфекції;
  • протизапальні препарати. Знімають ознаки запалення (набряку, почервоніння).

За необхідності лікар підбирає симптоматичне лікування: знеболювальні та жарознижувальні засоби для зменшення хворобливості та зниження високої температури. У разі поширення інфекції та множинного фурункульозу показана пероральна або внутрішньовенна атибіотикотерапія.

Профілактика фурункульозу

Для зниження ризику розвитку фурункульозу необхідно дотримуватися правил особистої гігієни і вчасно лікувати хронічні інфекції. Рекомендовано стежити за станом імунної та ендокринної системи. Профілактика фурункульозу також передбачає вживання вітамінів і збалансоване харчування. У разі пошкоджень шкіри слід обов'язково проводити обробку ран.

Записатися на консультацію до інфектолога і лікування фурункульозу в Білій Церкві в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна через форму запису на прийом або за телефоном, вказаним на сайті.

Драбинко Олена Іванівна
Драбинко Олена Іванівна
Лікар відділення інфектології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування фурункульозу у Білій Церкві

Консультація інфекціоніста
ОНЛАЙН Консультація інфекціоніста

Лікарі відділення інфектології ОН Клінік Біла Церква

Адреса: Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.