Logo
0 800 30 07 00

Лікування лімфаденопатії (збільшення лімфовузлів) у Білій Церкві

Лімфаденопатія — це збільшення лімфовузлів, симптом, що вказує на наявність бактеріальних, вірусних або грибкових інфекцій, або різних патологічних процесів. Записатися на консультацію та обстеження лімфовузлів у медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна цілодобово. 

Причини та види лімфаденопатії

Лімфатичні вузли — це залози, функцією яких є фільтрація вірусів, бактерій, продуктів обміну і ракових клітин. Шийна лімфаденопатія, а також підщелепна, ключична, пахвова, пахова, рідше — грудна, черевна та заколінна є симптомом, а не захворюванням. Причини лімфаденопатії:

 • грипи та ГРВІ, спричинені бактеріальними або вірусними інфекціями (мононуклеоз, фарингіт, стрептококова ангіна);
 • аутоімунні захворювання (саркоїдоз);
 • ревматичні захворювання (ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак);
 • грибкові ураження (кандидоз, гістоплазмоз);
 • паразитарні інвазії (гельмінтози);
 • онкологічні захворювання (лімфома, лейкемія, рак легенів);
 • травмування (подряпини, гематоми, кровотечі).

Причиною збільшення лімфовузлів можуть бути інфекції порожнини рота (стоматит, абсцес зуба), а також ВІЛ і ЗПСШ (герпес, хламідіоз, сифіліс). Лімфаденопатія лімфовузлів може бути відповідною реакцією на вживання медичних препаратів, зокрема деяких антибіотиків, адреноблокаторів та антипротозойних препаратів. 

Залежно від кількості запалених лімфовузлів захворювання ділиться на регіональну (локалізовану) та генералізовану лімфаденопатію. Перша характеризується наявністю одного збільшеного лімфатичного вузла, друга — двох і більше. Лімфаденопатія може бути односторонньою або двосторонньою.

Симптоми лімфаденопатії

Основною ознакою лімфаденопатії є збільшення лімфовузлів більш ніж на 1 см. У разі лімфаденопатії черевної порожнини самостійне промацування є важким, тому виявити збільшені лімфовузли можна тільки на прийомі в лікаря. Інші симптоми лімфаденопатії:

 • рухливість лімфовузлів під час пальпації;
 • біль у збільшеному лімфовузлі;
 • локальне або загальне підвищення температури;
 • зниження апетиту;
 • місцеве почервоніння шкіри;
 • нічна пітливість. 

Залежно від стадії захворювання симптоми можуть посилюватися. Хронічна лімфаденопатія може мати рецесивний характер і вказувати на наявність уповільненого інфекційного процесу або онкології.

Діагностика лімфаденопатії в Білій Церкві

Лімфаденопатія вказує на наявність в організмі запального процесу, причиною якого можуть бути різні захворювання. Для визначення причини лімфаденопатії потрібне звернення до терапевта, який збере анамнез і скарги пацієнта, проведе зовнішній і фізикальний огляд. 

Для підтвердження діагнозу лікар може призначити додаткові обстеження: УЗД, загальний і біохімічний аналіз крові, аналіз сечі. Після визначення першопричини може знадобитися консультація вузькоспеціалізованого лікаря (інфектолога, ендокринолога, гінеколога або онколога), який призначить відповідний курс лікування лімфаденопатії.

Лікування лімфаденопатії в Білій Церкві

Лікування лімфаденопатії залежить від першопричини стану. Пахова лімфаденопатія зазвичай свідчить про ЗПСШ. Запалення лімфовузлів за вухом найчастіше є ознакою стоматологічних інфекцій, захворювань вушної раковини або травмування внутрішнього вуха. Лімфаденопатія шийних лімфовузлів вказує на застудні та інфекційні захворювання — найчастіше запалені лімфовузли на шиї діагностують у дитини або дорослого з ослабленим імунітетом. Медикаментозне лікування лімфаденопатії:

 • протизапальні препарати. Знижують температуру, знімають запалення і больовий синдром;
 • антибіотики. Застосовуються для лікування першопричини лімфаденопатії бактеріального та інфекційного характеру;
 • противірусні засоби. Борються з осередком захворювання, спровокованого активністю вірусів.

Записатися на консультацію інфектолога і лікування лімфаденопатії в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна через форму запису на прийом або за вказаним номером телефону. Уточнити ціну консультації та обстеження можна на сайті «ОН Клінік Біла Церква» або за телефоном.

Хронюк Катерина Володимирівна
Хронюк Катерина Володимирівна
Лікар відділення інфектології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування лімфаденопатії (збільшення лімфовузлів) у Білій Церкві

Консультація інфекціоніста
ОНЛАЙН Консультація інфекціоніста

Лікарі відділення інфектології ОН Клінік Біла Церква

Адреса: Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.