Logo
0 800 30 07 00

Лікування хвороби Лайма (бореліозу) в Білій Церкві

Хвороба Лайма (бореліоз) — це бактеріальна інфекція, яка може передаватися людині через інфікованих кліщів. Захворювання може спричиняти біль у суглобах, шкірний висип і лихоманку.

Записатися на консультацію інфектолога і лікування хвороби Лайма в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Способи передачі хвороби Лайма

Бореліоз передається від людини до людини шляхом зараження бактерією Borrelia burgdorferi. Зараження здійснюється через укус кліща. Бактерії переносять іксодові кліщі, які можуть прикріпитися до будь-якої частини тіла. Зараження бореліозом відбувається через 36-48 годин після укусу комахи.

Стадії та симптоми бореліозу

Кліщовий бореліоз розвивається в три стадії, які відрізняються симптоматикою і поширенням бактерії по організму. Стадії бореліозу:

 1. Рання локалізована стадія (перший-четвертий тижні). Бактерії локалізуються в ураженій ділянці. Виникає висип у вигляді поодинокого кола, який повільно поширюється від місця укусу кліща.
 2. Рання дисемінована стадія (перший-четвертий місяці). Бактерії починають поширюватися організмом, викликаючи висипання на інших частинах тіла. Симптоми проявляються через 3-10 тижнів після укусу кліща.
 3. Пізня персистувальна стадія (від чотирьох місяців до кількох років). Бактерії вражають весь організм, спричиняючи артрит великих суглобів і больові відчуття. Симптоми з'являються через 2-12 місяців після укусу кліща і можуть періодично зникати.

Інкубаційний період хвороби Лайма може становити від 2 до 30 днів. За відсутності терапії захворювання може прогресувати протягом кількох місяців.

Симптоми хвороби Лайма включають почервоніння ураженої ділянки, яка поширюється на інші частини тіла. Інші симптоми бореліозу:

 • висока температура;
 • головний біль;
 • скутість м'язів шиї;
 • біль у суглобах;
 • збільшення лімфатичних вузлів;
 • серцева блокада;
 • набряк суглобів.

Неврологічні прояви хвороби Лайма включають параліч м'язів шиї, оніміння кінцівок, труднощі з концентрацією уваги. Відсутність лікування може спровокувати хронічний бореліоз, симптоми якого чергуються з тривалими рецидивами.

Наслідком хвороби Лайма може стати артрит, який не припиняється після успішної терапії захворювання. Інші ускладнення хвороби Лайма:

 • хронічна втома;
 • погіршення пам'яті;
 • пошкодження нервових закінчень;
 • порушення сну;
 • погіршення зору;
 • параліч обличчя.

Ускладнення бореліозу можуть виникнути через синдром хвороби Лайма. Синдром розвивається через неповне лікування, реінфекцію бореліозу, реакцію імунної системи на фрагменти знищених бактерій.

Лікування хвороби Лайма у дорослих у Білій Церкві

Діагностика хвороби Лайма починається зі збору анамнезу та візуального огляду інфектологом на наявність укусів, висипу. Лікар оцінює симптоми бореліозу в дорослих і може додатково призначити аналізи на хворобу Лайма, які передбачають аналіз крові з лейкоцитарною формулою.

Лікування бореліозу проводиться за допомогою антибіотиків. Тривалість медикаментозної терапії залежить від стадії захворювання.

Лікування хвороби Лайма у дітей у Білій Церкві

Діагностика хвороби Лайма у дітей включає збір анамнезу, візуальний огляд і аналіз крові. Позбутися бореліозу дає змогу терапія антибіотиками. Інфектолог підбирає лікарський препарат залежно від особливостей дитячого організму. 

Записатися на діагностику та лікування хвороби Лайма в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Хронюк Катерина Володимирівна
Хронюк Катерина Володимирівна
Лікар відділення інфектології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування хвороби Лайма (бореліозу) у Білій Церкві

Консультація інфекціоніста
ОНЛАЙН Консультація інфекціоніста

Лікарі відділення інфектології ОН Клінік Біла Церква

Адреса: Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.