Logo
0 800 30 07 00

Лікування бешихи в Білій Церкві

Бешиха (або бешихове запалення) — це різновид поверхневого целюліту з ураженням шкірних лімфатичних вузлів. Інфекційне дерматологічне захворювання супроводжується появою яскраво виражених запалених ділянок (еритематозних бляшок або плям), піднятих щодо здорових ділянок шкіри. Позбутися бешихи в Білій Церкві можна в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква». Запис на прийом до інфектолога ведеться цілодобово.

Способи передачі бешихи

Бешиха є заразною хворобою. У більшості випадків бешихове запалення розвивається після інфікування організму стрептококами. Стрептококи групи А є найчастішими збудниками бешихи на обличчі, а стрептококи інших груп — бешихового запалення нижніх кінцівок. Бешиха передається повітряно-крапельним і контактним шляхами. Способи передачі бешихи:

 • інфіковані рани (наприклад, порізи, подряпини або укуси комах);
 • шкірні виразки;
 • хірургічні розрізи;
 • порушення цілісності підшкірних вен (наприклад, при шунтуванні).

Джерелом бактерій при бешиховому запаленні обличчя може бути носоглотка. Ризик виникнення бешихи збільшується в разі ослаблення імунної системи, екземи, ожиріння, мікозу стоп і венозної недостатності.

Форми та симптоми бешихи

Бешихове запалення шкіри характеризується блискучими, піднятими, ущільненими і болючими бляшками з чіткими краями, відтінки яких варіюються від вогненно-червоного до темно-бурого. У більшості випадків бешиха виникає на обличчі або ногах. Симптоми бешихи у людей:

 • набряк і болючість уражених ділянок;
 • свербіж, печіння шкірних покривів;
 • болі в м'язах і суглобах;
 • ущільнення лімфовузлів;
 • лихоманка;
 • озноб;
 • занепад сил;
 • нудота, блювання;
 • головний біль.

Симптоми можуть посилюватися цукровим діабетом і гіпертонією. Найпоширенішою формою захворювання є еритематозна бешиха (основними проявами є еритеми).

За бульозної форми бешихи утворюються пухирці з рідким вмістом. Флегмонозна форма бешихи супроводжується виникненням гнійних вогнищ, геморагічна — крововиливами, а гангренозна (один із найважчих ступенів бешихи) — омертвінням тканин. Перелік ускладнень бешихи охоплює тромбофлебіт, абсцеси і сепсис (поширення інфекційних агентів по організму).

Лікування бешихи у дорослих у Білій Церкві

При виявленні ознак бешихового запалення необхідно звернутися до лікаря-інфектолога. Методи діагностики бешихи включають:

Ознаками запалення, які можуть виявлятися під час лабораторних досліджень крові, є лейкоцитоз, підвищена швидкість осідання еритроцитів і наявність С-реактивного білка. Під час диференціальної діагностики бешихового запалення виключають захворювання зі схожими симптомами (зокрема, целюліт, оперізувальний лишай, ангіоневротичний набряк, системний червоний вовчак і контактний дерматит).

Основу терапії бешихи на обличчі й тілі складають антибіотики. Інші методи лікування бешихи включають:

 • анальгетики та нестероїдні протизапальні препарати (сприяють зменшенню інтенсивності больового синдрому);
 • компресійну білизну (у разі сильних набряків ніг);
 • холодні компреси (періодичність зміни становить 2-12 годин, залежно від тяжкості інфекції);
 • протигрибкові препарати (у разі супутніх мікозів);
 • підтримання водного балансу (рясне пиття для запобігання зневодненню).

У випадках підвищення температури тіла і загостреннях інфекцій необхідно уникати фізичних перевантажень. У разі бешихового запалення ноги уражену кінцівку слід утримувати в піднятому положенні (наприклад, на подушках) для зменшення набряку і болю.

Лікування бешихи у дітей у Білій Церкві

Для лікування бешихи в дитини застосовуються схеми лікування, які призначають дорослим пацієнтам. Тривалість прийому антибіотиків, дозування яких залежить від віку дитини, в середньому становить 5-10 днів.

Щоб уникнути ускладнень хвороби, слід контролювати, щоб дитина не торкалася ділянок, уражених бешихою, і не розчісувала сверблячу шкіру. Для профілактики бешихи у дітей і дорослих необхідно дотримуватися гігієни, уникати травм, а також проводити своєчасне лікування виявлених дерматологічних та інфекційних захворювань.

Записатися на консультацію інфектолога і лікування бешихи в Білій Церкві в медичному центрі «ОН Клінік Біла Церква» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Хронюк Катерина Володимирівна
Хронюк Катерина Володимирівна
Лікар відділення інфектології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування бешихи у Білій Церкві

Консультація інфекціоніста
ОНЛАЙН Консультація інфекціоніста

Лікарі відділення інфектології ОН Клінік Біла Церква

Адреса: Біла Церква, вул. Ярослава Мудрого, 5/13

ОН Клінік Біла Церква
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 18:00, Нд: 10:00 - 16:00
Запис по телефону: 0 800 30 07 00 цілодобово.
 • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.