Logo
0 800 30 77 33

Лікування вітрянки (вітряної віспи) в Ужгороді

Вітряна віспа — це гостре вірусне захворювання. Вітрянка вражає переважно дітей. Характерна ознака вітряної віспи — висип на шкірі та слизових оболонках у вигляді водянистих бульбашок, які викликають сильний свербіж.

Що таке вітряна віспа?

Що таке вітряна віспа?

Шляхи передачі вітрянки (вітряної віспи)

Збудником вітряної віспи є ДНК-вірус Varicella-zoster virus або герпесвірус людини третього типу. Вірус вітряної віспи не живе поза організмом людини. Він швидко гине за температури вище 60 градусів, а також під впливом дезінфікуючих засобів. Якщо ви перебуваєте в одному приміщенні з хворим, то, щоб не заразитися, необхідно обдавати окропом посуд, яким користується хворий, а поверхні, на яких може бути вірус, обробляти антисептиком.

Передається вітрянка крапельним способом від людини, хворої на вітряну віспу або оперізуючий лишай. Зараження відбувається під час контакту з хворим або рідиною, яка виділилася з пухирця на шкірі. Шляхи передачі вітряної віспи:

  • спілкування на відстані до одного–двох метрів;
  • використання спільного посуду і предметів гігієни.

Заразна вітрянка упродовж десяти останніх днів інкубаційного періоду, а також п’яти–семи днів після появи висипу на шкірі чи слизових. Інкубаційний період вітряної віспи триває від 11 днів до трьох тижнів.

Найчастіше діагностують вітрянку в дітей двох–чотирьох років. Перші два місяці після народження дитина має імунітет до вітрянки, отриманий від матері. Уже на третьому місяці організм дитини стає сприйнятливим до інфекції. Найбільше — до 80 % — хворіють на вітрянку діти дошкільного віку. Пік захворюваності припадає на осінньо-зимовий період.

Стадії та симптоми вітрянки (вітряної віспи)

Починається вітрянка загальною інтоксикацією організму. Початок вітрянки характеризується втратою апетиту, загальним нездужанням. На першому етапі може бути вітрянка без бульбашок, а її симптоми дуже схожі на ознаки ГРВІ. Вітрянка в дорослих може викликати біль у ділянці попереково-крижового відділу хребта.

На початковій стадії вітрянки температури тіла може не підніматися. Висипання з’являються спершу у вигляді плям і дрібної папули (вузликів). Через декілька днів стан хворого погіршується і з’являються типові ознаки вітрянки. Симптоми вітряної віспи:

  • поява на шкірі водянистих пухирців круглої та овальної форми;
  • енантема (висипка) на слизових оболонках носоглотки, гортані, порожнини рота, статевих органах;
  • підвищена температура тіла;
  • свербіж.

Вітряна віспа у немовлят проявляється дратівливістю, відсутністю апетиту. Збудник вітрянки здатен роками жити в організмі, тому у дорослої людини вірус вітряної віспи може проявлятися як оперізувальний герпес. Відрізнити вітряну віспу від інших інфекційних захворювань (наприклад, краснухи) та підібрати курс терапії зможе інфекціоніст.

Лікування вітрянки (вітряної віспи) в Ужгороді

Лікування вітряної віспи вимагає рясного пиття і дотримання постільного режиму протягом усього періоду хвороби. Медикаментозне лікування призначає інфектолог. Засоби лікування вітрянки:

  • жарознижувальні препарати;
  • анальгетики (для послаблення болю);
  • препарати для детоксикації організму;
  • дезінфекційні засоби для полоскання рота;
  • протиалергічні засоби для послаблення свербежу.

Триває вітрянка до двох тижнів. Більшість дітей переносить вітрянку в легкій формі. Антибіотики лікар може призначити, якщо вітрянка протікає у важкій формі. 

Внаслідок приєднання бактеріальної інфекції виникають ускладнення. Можливі ускладнення вітряної віспи:

  • ларинготрахеобронхіт;
  • пневмонія;
  • енцефаліт;
  • менінгоенцефаліт;
  • параліч лицьового нерва;
  • кон’юнктивіт;
  • стоматит;
  • сепсис.

Вітряна віспа значно послаблює імунітет, тому протягом 10–14 днів після одужання необхідно дати організмові можливість відновити сили. Для профілактики вітряної віспи рекомендується зробити щеплення.

При появі симптомів вітряної віспи проконсультуйтеся з інфектологом. Прийом дітей в інфектолога проводиться після періоду новонародженості (з 1 міс. життя) тільки після попереднього огляду педіатра з наявністю відповідного заключення. Для дітей до року мати при собі епікриз з пологового будинку, паспорт щеплень. Огляд неповнолітніх дітей проводиться в присутності батьків або законних представників.

Записатися на консультацію до інфектолога в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» можна за номером телефону, вказаному на сайті, або заповнивши форму запису на прийом. Заявки на прийом приймаються цілодобово.

Курпас Тетяна Леонідівна
Курпас Тетяна Леонідівна
Лікар відділення інфектології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому лікарів у Ужгороді

Консультація інфекціоніста
ОНЛАЙН Консультація інфекціоніста
ОНЛАЙН Консультація інфекціоніста за кордон

Лікарі відділення інфектології ОН Клінік Ужгород

Відгуки про лікарів-інфекціоністів у Ужгороді

Задоволена візитом до лікаря інфекціоніста Курпас Тетяна. Вона прояснила хороший рівень професіоналізму. Вислухала мої скарги, спілкування з лікарем було комфор...
Людмила , 29.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дякуємо за прийом лікаря та всього персоналу дуже кваліфікаційний персонал
Валентина , 19.07.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Велике ДЯКУЮ Курпас Тетяні Леонідівні! Все досить доступно та зрозуміло пояснила.Допомогла мені з моїми проблемами. Щиро дякую вам. P.S. Вибачаюсь, за те ,що у...
Тетяна , 18.07.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дякую доктору Курпас Тетяні Леонидівні за детальну бесіду, увагу. Сподіваюся, що за результатами аналізів, які призначили, буде прописано правильне лікування,...
Тетяна , 03.07.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Ужгород, вул. Д. Богуславського 4

ОН Клінік Ужгород
Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.