Logo
0 800 30 77 33

Лікування краснухи в Ужгороді

Краснуха - вірусне інфекційне захворювання, яке вражає шкірні покриви та лімфатичні вузли. На діагностиці, лікуванні та профілактиці краснухи спеціалізується інфекціоніст.

Симптоми краснухи

При краснусі утворюється висип рожевого або червоного кольору, що з'являється на обличчі та за вухами, а потім поширюється на шию, тулуб, верхні та нижні кінцівки. У міру зникнення висипу уражена шкіра може відшаровуватись дрібними лусочками, не залишаючи рубців або шрамів. Інші симптоми краснухи:

 • закладений ніс чи нежить;
 • головні болі;
 • почервоніння та набряк очей;
 • кашель та біль у горлі;
 • температура тіла до 38,9 ° C;
 • припухлість та болі в суглобах;
 • втрата апетиту;
 • сонливість та слабкість.

Ознакою краснухи можуть бути збільшені болючі лімфатичні вузли біля основи черепа, в задній частині шиї та за вухами. Краснуха у дорослих також проявляється кон'юнктивітом, який характеризується свербінням, відчуттям піску в очах, гнійними виділеннями та підвищеною сльозотечею.

Перші симптоми краснухи з'являються після закінчення інкубаційного періоду, що становить від 12 до 23 днів. Кір і краснуха мають схожі симптоми, тому при появі висипу на шкірі необхідно проконсультуватися з інфекціоністом.

Шляхи передачі краснухи

Корова краснуха розвивається через потрапляння вірусу в організм. Шляхи передачі краснухи:

 • повітряно-крапельний (через кашель чи чхання);
 • контакт із виділеннями з носа або мокротинням.

Також вірус передається через кров від інфікованої матері до дитини під час вагітності (вроджена краснуха). У дітей із синдромом вродженої краснухи можуть розвинутися порушення слуху, дефекти очей, патології серця, аутизм, цукровий діабет та дисфункція щитовидної залози. Немовлята із синдромом вродженої краснухи можуть передати вірус іншій людині протягом року.

Лікування краснухи в Ужгороді

Для встановлення діагнозу інфекціоніст збирає анамнез (питає про симптоми та час їх появи), проводить фізичний огляд і направляє на лабораторні аналізи (тест на антитіла або ПЛР). Для лікування краснухи лікар може призначити дезінтоксикаційні, антигістамінні, жарознижувальні та знеболювальні препарати.

Профілактика краснухи, кору та епідемічного паротиту полягає у вакцинації. Перша доза вакцини вводиться дитині у 12-15 місяців, друга доза – віком від чотирьох до шести років.

Записатися на консультацію до інфекціоніста та лікування краснухи у медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.

Курпас Тетяна Леонідівна
Курпас Тетяна Леонідівна
Лікар відділення інфектології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому інфекціоністів у Ужгороді

Консультація інфекціоніста
ОНЛАЙН Консультація інфекціоніста
ОНЛАЙН Консультація інфекціоніста за кордон

Лікарі відділення інфектології ОН Клінік Ужгород

Відгуки про лікарів-інфекціоністів у Ужгороді

Задоволена візитом до лікаря інфекціоніста Курпас Тетяна. Вона прояснила хороший рівень професіоналізму. Вислухала мої скарги, спілкування з лікарем було комфор...
Людмила , 29.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дякуємо за прийом лікаря та всього персоналу дуже кваліфікаційний персонал
Валентина , 19.07.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Велике ДЯКУЮ Курпас Тетяні Леонідівні! Все досить доступно та зрозуміло пояснила.Допомогла мені з моїми проблемами. Щиро дякую вам. P.S. Вибачаюсь, за те ,що у...
Тетяна , 18.07.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дякую доктору Курпас Тетяні Леонидівні за детальну бесіду, увагу. Сподіваюся, що за результатами аналізів, які призначили, буде прописано правильне лікування,...
Тетяна , 03.07.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Ужгород, вул. Д. Богуславського, 4

ОН Клінік Ужгород
Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.
 • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.