Logo
0 800 30 77 33

Лікування мононуклеозу (вірусу Епштейна-Барр) в Ужгороді

Мононуклеоз (хвороба Філатова) - це інфекційне захворювання, що характеризується ураженням лімфатичної системи. Патологія виникає внаслідок потрапляння до організму вірусу Епштейна-Барр.

Симптоми мононуклеозу

Тривалість інкубаційного періоду (час від зараження патогенним мікроорганізмом до появи ознак захворювання) мононуклеозу становить близько 4-6 тижнів. Першими симптомами потрапляння в організм вірусу Епштейн-Барр є підвищення температури тіла, головний біль та почервоніння слизової оболонки горла. Інші симптоми мононуклеозу:

  • біль при ковтанні;
  • артралгія (біль у суглобах) та міалгія (біль у м'язах);
  • збільшення печінки та селезінки.

Мононуклеоз характеризується збільшенням лімфовузлів в області паху, шиї та пахв. При мононуклеозі також з'являється висип: червоні або рожеві плями на обличчі, шиї, тулубі та верхніх кінцівках. При інфікуванні організму вірусом Епштейн-Барр висипання на шкірі не спричиняють свербіж і проходять протягом тижня.

За відсутності лікування розвивається хронічна форма мононуклеозу, яка характеризується чергуванням періодів загострення та ремісії (відсутності симптомів). Негативні наслідки мононуклеозу:

  • гепатит (запалення тканин печінки);
  • розрив селезінки;
  • жовтяниця;
  • анемія (зниження кількості еритроцитів чи гемоглобіну);
  • тромбоцитопенія (зменшення кількості тромбоцитів);
  • міокардит (запалення м'яза серця).

Мононуклеоз у дорослих також може призвести до ураження та дисфункції нервової системи. Вірус Епштейн-Барр викликає менінгіт (запалення оболонок мозку) та енцефаліт (запалення тканин мозку). Відрізнити мононуклеоз від інших інфекційних захворювань (наприклад, кашлюку та паротиту), правильно поставити діагноз та призначити курс терапії зможе інфекціоніст.

Шляхи зараження мононуклеозом

Причиною мононуклеозу є потрапляння в організм вірусу Епштейн-Барр при контакті з інфікованою людиною. Мононуклеоз передається повітряно-крапельним (при поцілунку, чханні, кашлі) та контактно-побутовим (при використанні загального посуду, іграшок) шляхами.

Лікування мононуклеозу (вірусу Епштейна-Барр) в Ужгороді

Для діагностики мононуклеозу інфекціоніст проводить огляд, збирає анамнез і спрямовує на аналіз крові. Лікування мононуклеозу включає застосування протизапальних та знеболювальних препаратів, лікар також може призначити промивання горла сольовими розчинами. За наявності супутніх бактеріальних інфекцій (стрептококової, стафілококової) лікар призначає антибіотики.

Для того, щоб швидше вилікувати інфекційний мононуклеоз, необхідно пити достатню кількість рідини та обмежити заняття спортом (значні фізичні навантаження збільшують ризик розриву селезінки).

Профілактика вірусного мононуклеозу полягає у запобіганні контакту з інфікованими людьми, раціональному та збалансованому харчуванні, використанні індивідуальних предметів гігієни.

Записатися на консультацію інфекціоніста та лікування мононуклеозу у медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» можна за номером телефону, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом.

Курпас Тетяна Леонідівна
Курпас Тетяна Леонідівна
Лікар відділення інфектології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому інфекціоністів у Ужгороді

Консультація інфекціоніста
ОНЛАЙН Консультація інфекціоніста
ОНЛАЙН Консультація інфекціоніста за кордон

Лікарі відділення інфектології ОН Клінік Ужгород

Відгуки про лікарів-інфекціоністів у Ужгороді

Задоволена візитом до лікаря інфекціоніста Курпас Тетяна. Вона прояснила хороший рівень професіоналізму. Вислухала мої скарги, спілкування з лікарем було комфор...
Людмила , 29.01.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Дякуємо за прийом лікаря та всього персоналу дуже кваліфікаційний персонал
Валентина , 19.07.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Велике ДЯКУЮ Курпас Тетяні Леонідівні! Все досить доступно та зрозуміло пояснила.Допомогла мені з моїми проблемами. Щиро дякую вам. P.S. Вибачаюсь, за те ,що у...
Тетяна , 18.07.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дякую доктору Курпас Тетяні Леонидівні за детальну бесіду, увагу. Сподіваюся, що за результатами аналізів, які призначили, буде прописано правильне лікування,...
Тетяна , 03.07.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Ужгород, вул. Д. Богуславського, 4

ОН Клінік Ужгород
Приймаємо: Пн - Пт: 08:00 - 20:00;, Сб - Нд: 9:00 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.
  • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.