Лікування паротиту (свинки) в Ужгороді
Паротит (свинка) ― це інфекційне захворювання, яке характеризується ураженням привушних залоз. Свинка ― хвороба, що зустрічається у чоловіків і жінок і виникає через попадання вірусу у верхні дихальні шляхи. Паротит досить часто зустрічається у дітей та потребує обов'язкового лікування.
Шляхи передачі паротиту (свинки)
Епідемічний паротит викликається вірусом, який передається від людини до людини через інфіковану слину. Передача інфекції здійснюється повітряно-крапельним шляхом при розмові, чханні та кашлі. Також свинка передається контактним шляхом під час використання побутових приладів (чашок, столових приладів, рушників).
Найчастіше паротит зустрічається у дітей, через недостатньо сформований імунітет. Паротит у дорослих зустрічається рідше, але проходить важче та викликає серйозні ускладнення. До ускладнень паротиту відносяться: втрата слуху, порушення роботи підшлункової залози та центральної нервової системи.
Види та симптоми паротиту (свинки)
Паротит буває неускладненим та ускладненим. При неускладненій формі паротиту відбувається запалення привушних та слинних залоз. При ускладненій формі паротиту хвороба може спричинити ураження мозку, підшлункової та щитовидної залози.
За способом передачі паротит буває інфекційним та неінфекційним. Інфекційний паротит виникає внаслідок контакту із зараженою людиною. Неінфекційний паротит виникає внаслідок перенесених захворювань (пневмонії, грипу, тифу). Також інфектологи виділяють паротит Герценберга, який виникає внаслідок стоматологічних захворювань та запалення лімфатичних вузлів.
Симптоми паротиту з'являються протягом 11-23 днів після контакту із зараженою людиною і виявляються у вигляді вушного болю. Інші симптоми паротиту:
- підвищення температури тіла до 40 градусів;
- слабкість;
- безсоння;
- порушення апетиту;
- головний біль;
- болючість при ковтанні.
Також ознаками паротиту є збільшення привушних та слинних залоз у розмірах. Вони можуть опухати з однієї або двох сторін. З появою перших симптомів свинки необхідно звернутися до інфектолога, який зможе відрізнити паротит від інших інфекційних захворювань (наприклад, кашлюку) і призначити курс терапії.
Лікування паротиту (свинки) в Ужгороді
На первинному прийомі інфектолог вислухає скарги, збере анамнез та призначить додаткові методи обстеження, які включають аналізи крові та слини. За результатами обстеження лікар призначить лікування паротиту, що включає прийом знеболювальних, противірусних та жарознижувальних препаратів. Профілактикою паротиту є вакцинація. Щеплення від паротиту роблять у віці одного року та шести років.
Записатися на консультацію інфектолога та лікування паротиту в Ужгороді в медичному центрі «ОН Клінік Ужгород» можна за телефоном, вказаним на сайті, або заповнивши форму запису на прийом.
Название | Цена |
Консультація інфекціоніста | 530 грн |
ОНЛАЙН Консультація інфекціоніста | 530 грн |
Вартість прийому інфекціоністів у Ужгороді
Інфекціоніст у Ужгороді за адресою:
Ужгород, вул. Д. Богуславського, 4
- По мапі