Logo
0 800 30 17 30

Лікування амбліопії (синдрому ледачого ока) в Одесі

Амбліопія — це захворювання очей, яке проявляється порушенням бінокулярного зору (бачення єдиного цілого зображення за допомогою двох очей). Профілактикою, діагностикою та лікуванням амбліопії займається офтальмолог. Записатися на прийом до окуліста в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» можна цілодобово.

Причини появи амбліопії

Амбліопія (синдром ледачого ока) — це функціональне захворювання органів зору, за якого зір погіршується внаслідок того, що одне око не задіяне в зоровому процесі. У нормі зображення від обох очей надходять у мозок і формують єдиний зоровий образ.

Синдром ледачого ока може мати функціональну (без видимих ознак) і органічну (за офтальмологічних захворювань) природу. Причини амбліопії:

 • страбізм (косоокість);
 • катаракта (помутніння кришталика);
 • порушення рефракції (міопія, гіперопія, астигматизм).

Ризик розвитку амбліопії ока вищий у дітей з генетичною схильністю до косоокості або катаракти. Синдром ледачого ока також може розвинутися після операції на очах.

Симптоми та ступені розвитку амбліопії

Амбліопія, як правило, протікає безсимптомно. Людина із синдромом ледачого ока звикає бачити навколишній світ спотвореним і не може поскаржитися на зниження зору в одному оці. Симптомом амбліопії може бути порушення просторового бачення: знижується здатність визначати відстані до предметів, їхні габарити та об'ємну форму.

Синдром ледачого ока може проявлятися стомлюваністю очей і головним болем. Якщо причиною амбліопії є страбізм (косоокість), то очі можуть бути спрямовані в різні боки або одне око йде в бік.

При синдромі ледачого ока одне око бачить менше за інше (знижується гострота зору). Ступені амбліопії:

 • амбліопія слабкого ступеня (гострота зору 0,8-0,4);
 • амбліопія середнього ступеня (гострота зору 0,3-0,2);
 • амбліопія високого ступеня (гострота зору 0,1 і нижче).

Амбліопія у дорослого проявляється стійким зниженням гостроти зору в ураженому оці. Синдром ледачого ока без лікування може призвести до сліпоти.

Лікування амбліопії (синдрому ледачого ока) в Одесі

Діагностувати амбліопію може тільки офтальмолог за допомогою дослідження зору (оцінки гостроти зору, рухливості очних яблук, огляду очного дна). Синдром ледачого ока у дітей, як правило, визначають під час профілактичних оглядів. Відвідувати окуліста необхідно не рідше, ніж один раз на рік, або за появи симптомів захворювань очей (зниження зору, дискомфорту і тиску в очах).

Виявити і скорегувати амбліопію необхідно у віці до семи років, коли захворювання піддається лікуванню і можна повністю відновити зір. Лікування амбліопії охоплює корекцію зору за допомогою окулярів і лінз, тимчасову оклюзію (око закривається світлонепроникною плівкою) і усунення причин захворювання (наприклад, видалення катаракти). Корекція зору при амбліопії триває один-два роки залежно від тяжкості захворювання. Лікування амбліопії у дорослих, як правило, не призводить до повного відновлення зору.

Лікування амбліопії у дітей в Одесі

Синдром ледачого ока в дитини може з'явитися в разі недостатньої ваги новонародженого, передчасних пологів, опущення верхньої повіки (птозу), косоокості. Одне око може бачити менше за інше в дитини через катаракту, короткозорість, далекозорість, астигматизм (патологію рогівки і кришталика ока). Амбліопія у немовлят може проявлятися у вигляді нахилу голови в бік, примружування одного ока.

На прийомі дитячий офтальмолог вислухає скарги, збере анамнез і призначить додаткові методи дослідження. Діагностика амбліопії включає:

 • офтальмоскопію (огляд очного дна);
 • візометрію (перевірку гостроти зору);
 • тонометрію (вимірювання очного тиску);
 • скіаскопію (визначення рефракції ока).

щілинна лампа (праворуч) для діагностики амбліопії в медичному центрі ОН Клінік Одеса

щілинна лампа (праворуч) для діагностики амбліопії в медичному центрі ОН Клінік Одеса

За результатами діагностики лікар призначає лікування амбліопії у дітей, яке може включати краплі для очей, підбір окулярів, використання коригувальної пов'язки. Оклюзійна пов'язка одягається на здорове око для стимулювання роботи ледачого ока. Також офтальмолог може призначити дитині робити гімнастику для очей.

Записатися на прийом до офтальмолога і лікування амбліопії в Одесі в медичному центрі «ОН Клінік Одеса» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом. Дізнатися вартість консультації офтальмолога можна також на сайті та за телефоном.

Шишман Ольга Володимирівна
Шишман Ольга Володимирівна
Лікар відділення офтальмології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість прийому офтальмологів у Одесі

Визначення рефракції за допомогою КРФ
Вимірювання внутрішньоочного тиску
Консультація офтальмолога (без діагностики)
Консультація офтальмолога з діагностикою ( візіометрія, авторефрактометрія, біомікроскопія, офтальмоскопія)
ОНЛАЙН Консультація офтальмолога (без діагностики)
ОНЛАЙН Консультація офтальмолога (без діагностики) за кордон
Флюоресцеїнова проба (два ока)
220 грн
Флюоресцеїнова проба (одне око)
130 грн

Лікарі відділення офтальмології ОН Клінік Одеса

Відгуки про лікарів-офтальмологів у Одесі

Лікар офтальмолог Економ Христина Петрівна дуже фаховий спеціаліст. Я дуже задоволена якістю і підходом до пацієнтів. Рекомендую даного спеціаліста іншим пацієн...
Тетяна , 31.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Був на прийомі у лікаря Економ Х.П. Задоволений консультацією та діагностикою лікаря. Комунікативна, діагноз роздруковує з поясненням, що навіть людині без меди...
Ігор , 17.05.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Була на прийомі у Христини Петрівни з приводу халязіону велике дякую за лікування реально пройшло🥰
Катя , 08.03.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Лікар Сімчинська Катерина Павлівна проводила огляд і надавала консультації дуже професійно, гарно все пояснювала та була дуже ввічливою і приємною. Все сподобал...
Крістіна , 19.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Христина Петрівна ви крута Спасибі велике 🤗
Богдан , 17.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Була на прийомі у молодого спеціаліста, Економ Христини Петрівни, чудовий лікар, справжній спеціаліст. Привітна, чуйна, професіональна. Це був перший візит до...
Наталя , 17.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
була у нового офтальмолога клініки Христини Петрівни дуже грамотно і добре пояснила мені мою проблему раджу
Ірина , 10.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:
У ЖОДНОМУ РАЗІ НЕ ХОДІТЬ У ЦЕЙ ЛАЙНЯНИЙ ЗАКЛАД ІЗ ВИКАЧУВАННЯ ГРОШЕЙ. Жахлива клініка, не раджу нікому. Тупо викачування грошей. Сплативши всі послуги, ви буд...
Ніка , 06.12.2023. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Одеса, вул. Мала Арнаутська, 56

ОН Клінік Одеса
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 19:30, Сб: 9:00 - 17:00, Нд: 9:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 30 Цiлодобово.
 • По мапі
 • Аеропанорама
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.