Лікування гаймориту в Дніпрі
Гайморит - запальний процес, локалізований на слизовій оболонці гайморових пазух верхньої щелепи, іноді патологічний процес поширюється і на додаткові пазухи. За локалізацією ураження розрізняють односторонній і двосторонній гайморит.
Причини захворювання
Гостра форма запалення може виникнути внаслідок переохолодження та на фоні зниженого імунітету. Часто вона є ускладненням недолікованого, тривалого риніту (нежитю). Важливо вчасно лікувати стоматологічні захворювання, такі як пульпіт і періодонтит, щоб не допустити можливих ускладнень. Інфекція з хворих зубів легко поширюється гематогенним шляхом і вражає верхньощелепні пазухи - так розвивається одонтогенний гайморит.
Хронічний гайморит найчастіше розвивається з гострого. Тривалий патологічний процес провокує потовщення слизової оболонки носа, розростання сполучної тканини, потовщення і деформацію носових перегородок.
Ознаки гаймориту
Гостре запалення гайморових пазух характеризується яскраво вираженими симптомами:
- підвищенням температури;
- погіршенням загального стану - слабкість, апатія, сонливість, світлобоязнь;
- головним болем, що підсилюється за повороту голови і опускання вниз;
- сльозотечею, різким болем при кашлі, сміху та чиханні;
- набряком і припухлістю в області носа і під очима;
- болем в області верхньощелепної синуса;
- рясними слизисто-гнійними виділеннями з носа.
За переходу гострої форми в хронічну симптоми гаймориту стають менш вираженими:
- порушення нюху на стороні ураження;
- головний біль, що турбує переважно в нічний час;
- постійна закладеність носа, виділення слизового секрету практично відсутні;
- утруднення носового дихання;
- швидка стомлюваність, погіршення пам'яті та концентрації;
- субфебрильна (підвищення температури протягом тривалого часу) температура.
Профілактика гаймориту полягає в своєчасному лікуванні ринітів і гострих респіраторних вірусних інфекцій, регулярної санації порожнини рота і зміцненні імунітету.
Діагностика захворювання
Для постановки діагнозу ЛОРу зазвичай досить збору анамнезу. Лікар може призначити рентгенографію верхньощелепних пазух. Це потрібно для визначення локалізації процесу, залучення до нього навколишніх тканин. На знімку чітко простежується рівень ексудату в гайморовій пазусі.
Як лікувати гайморит
Найчастіше з гайморитом можна впоратися за допомогою медикаментозної терапії. Лікарі "ОН Клінік Дніпро" призначають антибіотики широкого спектру дії, антисептики. Після і під час застосування курсу антибіотиків необхідний курс пробіотичних препаратів для відновлення природної мікрофлори ШКТ. Для активного відтоку ексудату застосовують краплі та спреї на основі морської води, здійснюючи промивання носа за гаймориту.
Для пом'якшення і відновлення слизової оболонки носа можна використовувати препарати з натуральними оліями. Паралельно призначають підтримувальні препарати - вітаміни та імуномодулятори для зміцнення захисних сил організму.
За виникнення ускладнень потрібно малоінвазивне хірургічне лікування гаймориту. У стаціонарі виконують прокол гайморової пазухи голкою і видаляють гнійний вміст.
Якщо ви помічаєте у себе симптоми гаймориту, негайно зверніться до отоларинголога. Це допоможе вчасно діагностувати та пролікувати запалення, мінімізувавши ризик розвитку ускладнень.
Название | Цена |
Консультація отоларинголога | 470 грн |
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога | 470 грн |
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога за кордон | 470 грн |
Вартість лікування гаймориту у Дніпрі
Отоларинголог у Дніпрі за адресою:
Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 107а
- По мапі
- Аеропанорама