Видалення сірчаної пробки в Дніпрі
Сірчана пробка - ущільнений секрет церумінозних залоз, розташованих у вусі. У нормі сірка видаляється зі слухового проходу самостійно. Якщо ж процес самоочищення порушується, з ущільненої вушної сірки формується бляшка, що розташовується біля барабанної перетинки.
Сірчані пробки в вухах
Причини формування сірчаних пробок у вухах:
- неправильна техніка очищення призводить до того, що сірка проштовхується вглиб слухового проходу, ущільнюється, і формуються бляшки;
- велика кількість волосся у вусі ускладнює вихід сірки природним шляхом;
- шкідливі умови праці - висока забрудненість повітря, попадання пилу та інших частинок;
- сірчана пробка у вусі частіше звичайного утворюється у людей похилого віку. Це відбувається, оскільки еластичність тканин порушена, і процес самоочищення утруднений;
- іноді індивідуальна анатомічна будова органу слуху перешкоджає нормальному відходженню секрету;
- підвищена кількість сірки сприяє формуванню бляшки. Це відбувається через запальні процеси, захворювання шкіри, носіння гарнітури, що подразнює шкіру слухового проходу;
- хронічні захворювання ЛОР-органів також можуть провокувати гіперсекрецію вушних залоз.
Симптоми наявності пробки у вухах:
- тяжкість на стороні поразки, постійне відчуття закладеності вуха;
- порушення слуху;
- сторонні шуми, дратівливий звук власного голосу;
- головні болі і біль у вусі, якщо ущільнення велике і розтягує барабанну перетинку;
- кашель і нудота, пов'язані з подразненням перетинки.
Найчастіше яскраво виражені симптоми проявляються після контакту з водою. Це відбувається тому, що сірка набухає і обтурує просвіт слухової труби.
Як позбутися сірчаної пробки у вусі
Методики видалення сірки залежать від її розташування і консистенції. Сірчані пробки бувають м'які, пастоподібні і щільні. М'які видаляють за допомогою промивання слухової труби теплим фізіологічним розчином. Проводити цю процедуру повинен виключно отоларинголог, оскільки дуже легко пошкодити барабанну перетинку. Спеціаліст підбере потрібний напір і температуру розчину.
Пастоподібні бляшки можна видаляти за допомогою електровідсмоктувача або промивання. Зверніться до фахівця, який знає, як видалити сірчану пробку щільної консистенції. Метод промивання підходить тільки пацієнтам з непошкодженою барабанною перетинкою.
Профілактика
Для запобігання утворенню сірчаних ущільнень потрібно дотримуватися правильної техніки очищення зовнішнього слухового проходу, яка полягає в очищенні самої вушної раковини та прочищенні верхньої частини слухового проходу на глибині не більше за 0,5 см. Важливо своєчасно проліковувати захворювання вух, горла і носа і уникати носіння незручної, травмуючої гарнітури.
За появи ознак сірчаної пробки у вусі не намагайтеся видалити її самостійно - це може призвести до травми слухового проходу. Обов'язково зверніться до лікаря «ОН Клінік Дніпро»!
Название | Цена |
Консультація отоларинголога | 470 грн |
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога | 470 грн |
ОНЛАЙН Консультація отоларинголога за кордон | 470 грн |
Вартість прийому отоларингологів у Дніпрі
Отоларинголог у Дніпрі за адресою:
Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 107а
- По мапі
- Аеропанорама