Сигмоскопія в Дніпрі
Сигмоскопія в Дніпрі: ціни — від 450 грн.
Сигмовидна кишка є нижньою частиною товстого кишківника, що з'єднується з прямою кишкою. Виявляти захворювання сигмовидної та прямої кишки дає змогу спеціальний метод ендоскопічної діагностики — сигмоскопія.
Пройти ендоскопічне обстеження кишківника в Дніпрі можна в медичному центрі «ОН Клінік Дніпро». Запис на діагностику ведеться цілодобово.
Що таке сигмоскопія
Сигмоскопія — це дослідження слизової оболонки прямої та сигмовидної кишки за допомогою оптичного приладу (сигмоскопа). Останній являє собою тонку гнучку трубку з мініатюрною камерою і підсвічуванням на кінці, що вводиться в кишківник через анус на глибину до 60 см.
Просуваючись кишківником, камера передає на монітор збільшені зображення слизової оболонки, що дає змогу лікарю детально вивчити її стан і виявити патологічні зміни. За необхідності під час гнучкої сигмоїдоскопії лікар може взяти зразок тканини (біопсію) для подальшого гістологічного дослідження та видалити поліпи.
Сигмоскопія — простіша процедура, порівняно з колоноскопією (повним оглядом кишківника на глибину до півтора метра). Тому пацієнтам, чиї симптоми вказують на наявність проблем у нижній частині товстого кишківника, доцільніше пройти саме сигмоскопію.
Що показує сигмоскопія
Ендоскопічне обстеження дає змогу виявити рак прямої та сигмовидної кишки на ранній стадії розвитку. Також за допомогою сигмоскопії можна визначити джерела кишкових кровотеч (виразки, ерозії на слизовій оболонці). Інші патології, які показує сигмоскопія:
- коліт (запалення слизової оболонки товстого кишківника);
- сигмоїдит (запальне захворювання сигмовидної кишки);
- фіброз кишківника (надмірне розростання жорсткої сполучної тканини);
- проктит (запалення слизової оболонки прямої кишки);
- поліпи (доброякісні новоутворення на стінках кишківника);
- дивертикули (патологічні мішкоподібні випинання в стінках прямої та сигмовидної кишки);
- стриктури (патологічні звуження окремих ділянок кишківника).
Дослідження прямої кишки допомагає діагностувати геморой (запалення, збільшення і тромбоз вен у ділянці ануса і прямої кишки). Також під час сигмоскопії візуалізуються анальні тріщини (порушення цілісності слизової оболонки ануса).
Показання до обстеження прямої та сигмовидної кишки
Зробити сигмоскопію рекомендується за наявності слідів крові в калі та ректальної кровотечі. Інші показання до обстеження сигмовидної кишки:
- порушення випорожнення (закрепи, діарея);
- біль у нижній частині живота і тазовій ділянці;
- свербіж і печіння в прямій кишці;
- біль під час дефекації;
- наявність слизу в калі;
- різка незрозуміла втрата ваги.
Ендоскопічна діагностика прямої та сигмовидної кишки може призначатися за низького рівня гемоглобіну і заліза в організмі. Пацієнтам, старшим за 45 років, у сімейному анамнезі яких є випадки колоректального раку, лікар може рекомендувати проходити сигмоскопію щорічно для раннього виявлення злоякісних новоутворень.
Підготовка до сигмоскопії
За тиждень до процедури слід повідомити лікаря про прийом лікарських засобів, що впливають на згортання крові (антикоагулянтів, антифібринолітиків). Можливо, щоб уникнути ускладнень під час діагностики знадобиться їхнє тимчасове скасування або зниження дози.
Підготовка до сигмоскопії передбачає дотримання легкозасвоюваної дієти протягом одного-двох днів перед дослідженням. З раціону рекомендується виключити жирні, смажені та гострі страви, солодощі, молочні продукти, алкоголь, напої, що містять кофеїн, овочі та фрукти, що утворюють гази (всі види капусти та бобових, яблука, груші, сливи, персики, абрикоси). Їсти можна овочеві супи та напіврідкі каші на воді. Останній прийом їжі має відбутися не пізніше, ніж за 8-12 годин перед діагностикою.
Важливим етапом підготовки до сигмоскопії є очищення кишківника. Увечері напередодні та вранці за кілька годин до дослідження необхідно прийняти проносне. Ректальні клізми використовувати не рекомендується. По-перше, вони часто не забезпечують повного виведення калових мас із кишківника, а по-друге, наконечник флакона з препаратом може пошкодити слизову оболонку кишки, ускладнивши проведення сигмоскопії.
Сигмоскопія кишківника в Дніпрі
Перед процедурою пацієнта просять лягти на кушетку на лівий бік, зігнувши ноги в колінах і притиснувши їх до грудей. Потім лікар повільно вводить сигмоскоп в анус і просуває його вгору по кишківнику, детально вивчаючи стан слизової оболонки. Для розширення просвіту і поліпшення видимості в кишківник вводиться вуглекислий газ. Після закінчення процедури лікар також повільно витягує сигмоскоп із заднього проходу.
Сигмоскопію роблять без анестезії. Процедура зазвичай не викликає болю. Під час введення вуглекислого газу в кишківник може відчуватися дискомфорт, проте він незначний, коли пацієнт максимально розслаблений.
Дослідження триває в середньому 15-20 хвилин. Госпіталізація пацієнту не потрібна. Після процедури можуть спостерігатися спазми живота, підвищене газоутворення в кишечнику та діарея, які протягом дня минають самостійно без лікарського втручання.
Записатися на сигмоскопію в Дніпрі в медичному центрі «ОН Клінік Дніпро» можна за телефоном, вказаним на сайті, або через форму запису на прийом.
Название | Цена |
Відеогастродуоденоскопія | 1400 грн |
Колоноскопія | 1800 грн |
Консультація ендоскопіста | 450 грн |
ОНЛАЙН Консультація ендоскопіста | 450 грн |
Уреазний тест | 250 грн |
ФГДС із хромоскопією | 1825 грн |
Вартість ендоскопії у Дніпрі
Інші послуги Ендоскопії в Дніпрі
Діагност у Дніпрі за адресою:
Дніпро, пр. Д. Яворницького, 107а
- По мапі
- Аеропанорама