Види обстежень прямої кишки

Види обстежень прямої кишки
Читати 6 хвилин | Опубліковано: 14 May 2021 | Перегляди 11234
Своєчасна діагностика проктологічних захворювань дозволяє почати їх лікування на ранніх етапах розвитку і запобігти їх переходу в хронічну форму.

Провести діагностику хвороб заднього проходу можна шляхом обстеження прямої кишки. Вибрати вид обстеження залежно від симптомів захворювання може тільки лікар-проктолог.

За яких симптомів призначається обстеження прямої кишки?

Обстеження прямої кишки призначають за появи ознак хвороб прямої і товстої кишки та анального отвору. До симптомів захворювань заднього проходу належать:

Методи обстеження прямої кишки

Консультація проктолога включає збір анамнезу і пальцеве ректальне обстеження, в ході якого можуть бути діагностовані геморой, анальні тріщини, кондиломи ануса і інші захворювання. Залежно від результатів огляду та симптомів хвороби проктолог може призначити проведення додаткових досліджень прямої кишки.

До методів обстеження прямої кишки належать:

  • аноскопія;
  • відеообстеження у проктолога;
  • іригографія;
  • колоноскопія (фіброколоноскопія);
  • ректоскопія (ректороманоскопія).

Аноскопія - це обстеження заднього проходу на глибину до 10 см. Діагностика проводиться за допомогою аноскопа, що дозволяє діагностувати найменші зміни слизової оболонки. Як правило, гемороїдальні вузли знаходяться на невеликій глибині, тому аноскопія дозволяє визначити наявність геморою.

Відеообстеження у проктолога - це ендоскопічне ректальне дослідження прямої кишки. Діагностика проводиться за допомогою відеоректоскопу і дозволяє візуалізувати кишечник на глибину 20 см.

Іригографія - рентгенологічне дослідження кишечника. Діагностика дозволяє визначити якість функціонування відділів кишечника, непрохідність кишечника, пухлини та випинання стінок кишечника.

Колоноскопія - ендоскопічний метод діагностики, в ході якого досліджується стан внутрішньої поверхні товстої кишки по всій її довжині. Обстеження дозволяє визначити наявність запальних процесів, поліпів і раку товстої кишки.

Ректоскопія - це інструментальне обстеження прямої кишки на глибину до 20 см. Дослідження проводиться за допомогою ректороманоскопа і дозволяє визначити пухлини прямої кишки, частини сигмовидної кишки, а також глибокі гемороїдальні вузли та тріщини.

Після проведення діагностики проктолог призначає пацієнтові індивідуальну схему терапії. Лікування в проктолога може включати медикаментозну терапію, радіохвильової терапію, лазерну вапоризацію, інфрачервону фотокоагуляцію та інші методи терапії.

Підготовка до обстеження прямої кишки

Підготовка до дослідження прямої кишки включає дотримання простої дієти. За добу до проведення діагностики слід виключити з раціону алкогольні та газовані напої, кисломолочні продукти, фрукти та сирі овочі. Перед відвідуванням проктолога потрібно зробити очисну клізму. За 3 години до дослідження слід припинити прийом їжі.

Як часто необхідно відвідувати проктолога?

Починаючи з 40 років, відвідувати проктолога з метою профілактичного обстеження необхідно щорічно. Для профілактики раку прямої кишки людям старше 40 років рекомендується також щорічно проходити ректоскопію.

Крім того, регулярні обстеження прямої кишки рекомендується проходити людям з хронічними хворобами кишечника. До 40 років звертатися до проктолога слід за появи симптомів захворювань заднього проходу.

Популярні питання

1. Чи боляче робити ректороманоскопію?

Ректороманоскопію робити не боляче. Дослідження проводиться за допомогою діагностичного приладу - ректороманоскопа, введення якого може приносити пацієнтові незначний дискомфорт. Місцеве знеболювання за обстеження застосовується для зменшення дискомфорту під час процедури.

2. Як проводить огляд проктолог у вагітних?

На первинному прийомі вагітної проктолог дізнається у пацієнтки скарги та проводить пальцеве дослідження прямої кишки. Додаткові методи діагностики призначаються тільки за показниками і проводяться із застосуванням місцевої анестезії. Щоб уникнути появи у пацієнток дискомфорту, проктологічний огляд жінок може проводитися жінками-проктологами.

3. Чи можна відвідувати проктолога під час менструації?

Відвідувати проктолога під час менструації можна. При цьому як гігієнічний засыб жінці слід використовувати не прокладки, а тампони. А робити операції на кишечнику під час місячних не рекомендується, оскільки для цього періоду характерна підвищена кровоточивість тканин.

Рейтинг статті:
0 з 5 на основі 0 оцінки
Види обстежень прямої кишки
Лікар-проктолог. Вища категорія. Досвід роботи 23 роки.

Задайте своє питання проктологу
«ОН Клінік»

Інші статті на тему

Схожі статті: