Logo
0 800 30 17 33

Лікування анальних тріщин у Сумах

Анальна тріщина (фіссура) - це порушення цілісності (дефект) слизової оболонки в області анального сфінктера і нижнього відділу прямої кишки.

Що таке анальна тріщина?

Що таке анальна тріщина?

Причинами появи анальних тріщин є:

 • проблеми випорожнення кишечника (закреп або діарея), які виникають за порушення дієти та захворювань органів шлунково-кишкового тракту;
 • порушення гігієни в області промежини;
 • травматизація періанальної області (області навколо заднього проходу).

Види анальних тріщин

Розрізняють гострі та хронічні анальні тріщини. Гостра анальна тріщина загалом є свіжою раною в ділянці анального сфінктера. Хронічна анальна тріщина формується, якщо гострий дефект слизової оболонки в області ануса не загоюється протягом місяця, і утворюється рубець. Симптоми анальної тріщини включають:

Діагностика анальної тріщини

Діагностувати анальну тріщину можна на первинній консультації проктолога. Проктолог уважно аналізує скарги, супутні захворювання і проводить огляд. Огляд проктолога включає:

 • зовнішній огляд області промежини та пальцеве дослідження прямої кишки;
 • аноскопію - ендоскопічний огляд слизової оболонки анального каналу і нижньої половини прямої кишки (за допомогою інструменту аноскопа - трубки з відеокамерою);
 • ректоскопію - огляд верхніх відділів прямої кишки (відрізняється від аноскопії глибиною дослідження).

ректоскоп для огляду верхніх відділів прямої кишки у медичному центрі ОН Клінік Суми

ректоскоп для огляду верхніх відділів прямої кишки у медичному центрі ОН Клінік Суми

Лікування анальної тріщини

Народні засоби для лікування анальних тріщин малоефективні, тож застосовувати їх не рекомендується. За появи симптомів захворювання прямої кишки та ануса необхідно звернутися по спеціалізовану допомогу до лікаря-проктолога. Спосіб лікування анальної тріщини проктолог підбирає індивідуально за результатами огляду. Лікування анальної тріщини може бути:

 • консервативним (включає дієту, навчання правильному догляду за промежиною, медикаментозні препарати у формі свічок, мазей, за потреби - таблетовані протизапальні ліки);
 • хірургічним (перевага надається малоінвазивному радіохвильовому видаленню анальної тріщини).

Консервативне лікування, як правило, можливе за гострої тріщини заднього проходу. Хронічна фіссура потребує хірургічного видалення. Щоб зробити лікування анальної тріщини безболісним, за проведення маніпуляцій використовують місцеву анестезію.

Лазерне лікування анальної тріщини в Сумах

Лазерне лікування хронічної тріщини заднього проходу застосовується в разі неефективності медикаментозної терапії. Висічення анальної тріщини лазером проводиться в амбулаторних умовах із застосуванням місцевої анестезії. Техніка лазерного лікування тріщини заднього проходу:

 1. Проктолог знеболює анальну ділянку й акуратно вводить в анальне кільце ректальне дзеркало.
 2. Лікар направляє лазерний промінь на уражені тканини і «випаровує» краї тріщини під впливом високих температур, повністю закриваючи розрив слизової оболонки.
 3. Після видалення тріщини проктолог обробляє рану антисептиком.

Малоінвазивна операція з видалення анальної тріщини триває 20-30 хвилин, не потребує перебування пацієнта в стаціонарі після процедури. Ускладнення після висічення тріщини ануса зведені до мінімуму, оскільки лазерний промінь «запаює» кровоносні судини, запобігаючи кровотечі. Протягом трьох-чотирьох днів можуть відчуватися дискомфорт у ділянці заднього проходу.

Використання лазера запобігає механічному травмуванню тканин, що дає змогу уникнути розвитку післяопераційного набряку і довгого відновлення. Повністю рана після лікування лазером анальної тріщини заживає протягом двох-трьох тижнів, проте больові відчуття минають уже на другий-третій день.

Реабілітація після висічення тріщини полягає у відмові від підняття важких предметів та інтенсивних фізичних навантажень, відвідування саун і лазень. Лікар також порекомендує дотримуватися дієти зі споживанням великої кількості клітковини (міститься в овочах і фруктах, бобових, білому рисі, пшениці, горіхах і оливках) для запобігання закрепам.

За неможливості очно прийти на прийом доступний формат онлайн-консультації проктолога. Записатися до проктолога можна одним зі зручних для вас способів: заповнивши форму запису на прийом на нашому сайті або зателефонувавши за контактним номером.

Бабич Іван Михайлович
Бабич Іван Михайлович
Лікар відділення проктології
Запис на прийом в «ОН Клінік» проводиться цілодобово!

Вартість лікування анальної тріщини у Сумах

ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду за кордон
Первинний прийом лікаря-колопроктолога
Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога
Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду
Спирт-новокаїнова блокада
880 грн

Лікарі відділення проктології ОН Клінік Суми

Відгуки про лікарів-проктологів у Сумах

Дякую лікарю Бабичу Івану Михайловичу за проведену консультацію. Приємна , делікатна та уважна людина , компетентний лікар. Отримала всі відповіді стосовно...
Наталія , 02.02.2024. Показати відповідь
Оцінка:
Звернувся до лікаря Бабич Іван Михайлович з проблемою геморой, все вилікувано, щиро вдячний.
Леонід , 12.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Дуже хороший врач Бабич Іван Михайлович Рекомендую цього лікаря Він дуже допоміг у вирішенні моєї проблеми.
Антоніна , 12.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Я вдячна за надання професійної медичної допомоги лікарю проктологу хірургу Бабичу Івану Михайловичу. За його увагу і відношенню до хворих. З повагою до нього...
Людмила , 12.11.2023. Показати відповідь
Оцінка:
23.10.2023 вперше відвідала вашу клініку, дуже приємний та ввічливий персонал. Спершу мене зустріли адміністратори Альона та Юлія,доброзичливі та ввічливі дівч...
Котенко Наталя , 27.10.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Вже вкотре була на прийомі у Валерія Васильовича Смолового. Чудовий лікар, який допомогає вирішити делікатні проктологічні проблеми. Завжди знаю, що можу довіря...
Наталія , 30.09.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Супер,дякую.
Андрій , 09.09.2023. Показати відповідь
Оцінка:
Вдячний проктологу Смоловому Валерію Васильовичу за професійність,рекомендую!
Юрій , 21.08.2022. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Суми, вул. Харківська, 23

ОН Клінік Суми
Приймаємо: Пн - Пт: 8:00 - 20:00, Сб: 8:00 - 17:00, Нд: 8:00 - 14:00
Запис по телефону: 0 800 30 17 33 Цілодобово.
 • По мапі
Записатись на прийом
Заповніть форму, і ми зв'яжемося з Вами у найближчий час
Натискаючи на кнопку Відправити Ви даєте згоду на обробку даних, та погоджуєтеся з умовами угоди
Перевищено ліміт запитів. Спробуйте через 5 хв.