Лікування анальних тріщин у Сумах

Анальна тріщина (фіссура) - це порушення цілісності (дефект) слизової оболонки в області анального сфінктера і нижнього відділу прямої кишки. Причинами появи анальних тріщин є:

  • проблеми випорожнення кишечника (закреп або діарея), які виникають за порушення дієти та захворювань органів шлунково-кишкового тракту;
  • порушення гігієни в області промежини;
  • травматизація періанальної області (області навколо заднього проходу).

Види анальних тріщин

Розрізняють гострі та хронічні анальні тріщини. Гостра анальна тріщина загалом є свіжою раною в ділянці анального сфінктера. Хронічна анальна тріщина формується, якщо гострий дефект слизової оболонки в області ануса не загоюється протягом місяця, і утворюється рубець. Симптоми анальної тріщини включають:

Діагностика анальної тріщини

Діагностувати анальну тріщину можна на первинній консультації проктолога. Проктолог уважно аналізує скарги, супутні захворювання і проводить огляд. Огляд проктолога включає:

  • зовнішній огляд області промежини та пальцеве дослідження прямої кишки;
  • аноскопію - ендоскопічний огляд слизової оболонки анального каналу і нижньої половини прямої кишки (за допомогою інструменту аноскопа - трубки з відеокамерою);
  • ректоскопію - огляд верхніх відділів прямої кишки (відрізняється від аноскопії глибиною дослідження).

Лікування анальної тріщини

Народні засоби для лікування анальних тріщин малоефективні, тож застосовувати їх не рекомендується. За появи симптомів захворювання прямої кишки та ануса необхідно звернутися по спеціалізовану допомогу до лікаря-проктолога. Спосіб лікування анальної тріщини проктолог підбирає індивідуально за результатами огляду. Лікування анальної тріщини може бути:

  • консервативним (включає дієту, навчання правильному догляду за промежиною, медикаментозні препарати у формі свічок, мазей, за потреби - таблетовані протизапальні ліки);
  • хірургічним (перевага надається малоінвазивному радіохвильовому видаленню анальної тріщини).

Консервативне лікування, як правило, можливе за гострої тріщини заднього проходу. Хронічна фіссура потребує хірургічного видалення. Щоб зробити лікування анальної тріщини безболісним, за проведення маніпуляцій використовують місцеву анестезію.

За неможливості очно прийти на прийом доступний формат онлайн-консультації проктолога. Записатися до проктолога можна одним зі зручних для вас способів: заповнивши форму запису на прийом на нашому сайті або зателефонувавши за контактним номером.

Уразовський Сергій Миколайович
Уразовський Сергій Миколайович
Лікар відділення проктології

Вартість лікування анальної тріщини у Сумах

Первинний прийом лікаря-колопроктолога
Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога
Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду
ОНЛАЙН-Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога
ОНЛАЙН-Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду
ОНЛАЙН Повторний прийом лікаря-колопроктолога після регламентованого періоду за кордон
ОНЛАЙН Повторний консультативний прийом лікаря-колопроктолога за кордон

Лікарі відділення проктології ОН Клінік Суми

Відгуки про проктологiв ОН Клінік у Сумах

Звернувся з загостренням своєї "проблеми" в ОН Клінік, записали на прийом до Микитина Василя Зіновійовича. Дякую, за уважне ставлення і професійне лікування. Вразила відсутність нав'язування зайвих ліків чи аналізів. Лише позитивні враження.
Павло , 01.12.2021. Показати відповідь
Оцінка:

Адреса: Суми, вул. Харківська, 23

ОН Клінік Суми
Приймаємо: Пн - Пт: 8:30 - 18:30, Сб: 8:30 - 17:00
Запис по телефону: 0 800 30 77 33 Цілодобово.
  • По мапі